X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
PR24 Portal
Section05
Więcej świata

Orędzie o stanie UE. Ekspert: Ursula von der Leyen jest konsekwentna i zdeterminowana

Zwiększenie redukcji emisji dwutlenku węgla, propozycja płacy minimalnej w całej Unii, usprawnienie podejmowania decyzji i krytyka tego, co dzieje się za wschodnią granicą - o tym między innymi mówiła przewodnicząca Komisji w Europarlamencie. Ursula von der Leyen wygłosiła orędzie o stanie Unii na sesji plenarnej.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Komisja Europejska Ursula von der Leyen środowisko Więcej świata Paweł Lekki

Dr Agnieszka Bryc: na Białorusi można oczekiwać pewnego przesilenia

- Najważniejsze jest to, aby rozpocząć bardzo konkretnie działania w stosunku do Białorusi i tamtejszych wydarzeń wyborczych - mówi w Programie 1 Polskiego Radia dr Agnieszka Bryc z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Z jaką reakcję spotkają się oczekiwane sankcje Unii Europejskiej wobec przedstawicieli białoruskiego reżimu?
Zobacz więcej na temat:  Białoruś protest manifestacje Aleksander Łukaszenka wybory na Białorusi Paweł Lekki Agnieszka Bryc Więcej świata

Olga Doleśniak-Harczuk: Rosja i Niemcy nadal mają bardzo bliskie stosunki

- Głosy dotyczące Nord Stream 2 nasiliły się po tym, jak Nawalny był już w szpitalu Charite i taki "pełzający" konflikt między Moskwą, a Berlinem był odczuwalny - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Olga Doleśniak-Harczuk z Instytutu Sztaszica. Część niemieckich polityków sugeruje wprowadzenie unijnych sankcji wobec gazociągu Nord Stream 2.
Zobacz więcej na temat:  Michał Strzałkowski Więcej świata Niemcy Rosja Nord Stream 2 Aleksiej Nawalny

Dr Marek Szymaniak: Putin decyduje o polityce historycznej Rosji

- Rosyjska polityka historyczna opiera się na gruntownym założeniu, że rządzi w niej pragmatyzm i skuteczność, a nie szacunek dla dorobku nauk historycznych - mówi w Programie 1 Polskiego Radia dr Marek Szymaniak z Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Dlaczego Rosjanie próbują zakłamywać historię II wojny światowej?
Zobacz więcej na temat:  Więcej świata Rosja Paweł Lekki Władimir Putin II wojna światowa ŚWIAT

Nowy premier w Libanie. Prof. Ożarowski: potrzebne są transparentne działania

- Społeczeństwo libańskie chyba już od dawna nie ma zaufania do polityków i do jakichkolwiek rządów w tym państwie - mówi w Programie 1 Polskiego Radia prof. Rafał Ożarowski z Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni. Czy nowy premier Libanu Mustafa Adib odbuduje kraj, który jest podzielony nie tylko politycznie, ale również religijnie?
Zobacz więcej na temat:  Michał Strzałkowski Liban Więcej świata Genowefa Grabowska Emmanuel Macron

Ekspert: Stephen Biegun nie przekona Moskwy ani Mińska do idei amerykańskiej wolności

Zastępca sekretarza stanu USA Stephen Biegun z Litwy, gdzie spotkał się z kandydatką w niedawnych wyborach prezydenckich na Białorusi Swiatłaną Cichanouską, udał się do Moskwy. Z przedstawicielami władz Rosji rozmawiał na temat kryzysu na Białorusi, kontroli zbrojeń i sytuacji w Korei Północnej. 
Zobacz więcej na temat:  Więcej świata Białoruś Aleksander Łukaszenka protest wybory prezydenckie Rosja demonstracje

Ekspert: wszystko wskazuje na to, że dojdzie do transferu władzy na Białorusi

- Wiele wskazuje na to, że władza Łukaszenki jest na tyle osłabiona, że dojdzie do pewnego rodzaju transformacji na Białorusi, a na pewno do transferu władzy - mówi w Programie 1 Polskiego Radia dr Łukasz Adamski z Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia. 
Zobacz więcej na temat:  Więcej świata Białoruś Aleksander Łukaszenka protest wybory prezydenckie Rosja demonstracje Paweł Lekki Swiatłana Cichanouska ŚWIAT

Joe Biden oficjalnie kandydatem na prezydenta USA. Ekspert: brak mu charyzmy

Joe Biden formalnie zaakceptował dziś nominację w wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych. Były wiceprezydent USA ocenił, że Donald Trump zawiódł jako przywódca i obiecał, że postara się złagodzić głębokie podziały w kraju. - Joe Biden jest postacią dobrze znaną Amerykanom, jednak nie ma on charyzmy ani porywającego stylu, nie emanuje energią i przewodnictwem - mówił w "Więcej świata" prof. Zbigniew Lewicki z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. 
Zobacz więcej na temat:  Więcej świata Paweł Lekki USA Joe Biden Donald Trump wybory prezydenckie w USA

Prof. Zachara o Bidenie: jego propozycja nawiązuje do tradycji amerykańskiego snu

- W obliczu kryzysu część Amerykanów nie marzy już o głębokiej, strukturalnej zmianie, tylko o tym, żeby powróciło poczucie bezpieczeństwa - mówi w Programie 1 Polskiego Radia prof. Małgorzata Zachara z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Czy zwycięstwo Joe Bidena w listopadowych wyborach prezydenckich mogłoby to zagwarantować?
Zobacz więcej na temat:  Więcej świata Paweł Lekki USA Joe Biden Donald Trump wybory prezydenckie w USA

UE nie uznaje wyników wyborów na Białorusi. Ekspert: to oświadczenie prowadzi do wniosku, że należy je powtórzyć

- Ze strony Unii Europejskiej jest to ważne oświadczenie. Po pierwsze, prowadzi do tego, że wybory na Białorusi należy powtórzyć i że obecna władza nie ma legitymizacji. Z drugiej strony UE dała głos, że będą sankcje i uważa sprawę Białorusi za bardzo istotną - mówi w "Więcej świata" dr Małgorzata Bonikowska z Centrum Stosunków Międzynarodowych. 
Zobacz więcej na temat:  Więcej świata Białoruś Aleksander Łukaszenka protest wybory prezydenckie Rosja demonstracje Michał Żakowski

Izraelskie wojska lotnicze w Niemczech. Ekspert: wydarzenie podkreśla wyjątkowe więzy obu państw

Izraelskie samoloty bojowe, które po raz pierwszy przyleciały do Niemiec, aby wziąć udział we wspólnych ćwiczeniach z Luftwaffe "Blue Wings 2020", wraz z samolotami niemieckiej armii biorą udział w ceremonii oddania czci ofiarom nazistowskiego obozu koncentracyjnego w Dachau oraz zabitym podczas ataku terrorystycznego w 1972 roku w Monachium. - Obie strony podkreślają, że wydarzenie ma charakter zarówno symboliczny, jak i historyczny, i że są to wyjątkowe więzy obu państw - mówi w Programie 1 Polskiego Radia dr Agnieszka Bryc z UMK w Toruniu.
Zobacz więcej na temat:  Więcej świata Palestyna Izrael Niemcy dyplomacja konflikty międzynarodowe Paweł Lekki ŚWIAT

Kamil Kłysiński: Łukaszenka zaklina rzeczywistość, okoliczności są przeciw niemu

- Cechą Białorusinów jest trwanie mimo złych okoliczności, Łukaszenka pod tym względem też jest bardzo białoruski i może to być trwanie upartego dyktatora, który nie przyjmuje do wiadomości, że okoliczności są wbrew niemu. Tu następuje mechanizm wyparcia - mówi w "Więcej świata" Kamil Kłysiński z Ośrodka Studiów Wschodnich. Czy to jest koniec ery Alaksandra Łukaszenki na Białorusi? 
Zobacz więcej na temat:  Więcej świata Białoruś Aleksander Łukaszenka protest wybory prezydenckie Rosja demonstracje

Strajki robotników w centrum Mińska. Ekspert: to nowy element w sześciodniowych protestach

- Mamy strajki w kilku przedsiębiorstwach państwowych, które były perłą w koronie białoruskiej gospodarki, a robotnicy byli postrzegani jako jeden z filarów poparcia dla Łukaszenki. To, że wyszli protestować w centrum stolicy to zdecydowanie nowy element w sześciodniowych protestach - mówił w "Więcej Świata" Wojciech Konończuk z Ośrodka Studiów Wschodnich. 
Zobacz więcej na temat:  Więcej świata Białoruś Aleksander Łukaszenka protest wybory prezydenckie Rosja demonstracje Michał Strzałkowski

Andrzej Dąbrowski: Kamala Harris układa się bardzo po lewej stronie

Joe Biden ogłosił, że jego kandydatką na wiceprezydenta USA będzie czarnoskóra senator z Kalifornii o mocno lewicowych poglądach. - Kamala Harris na pewno będzie chciała dać z siebie wszystko, bo patrzy w przyszłość i widzi siebie w roli prezydenta. Być może już za 4 lata - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Andrzej Dąbrowski z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. 
Zobacz więcej na temat:  Więcej świata Michał Żakowski USA Joe Biden wybory prezydenckie wybory prezydenckie w USA Andrzej Dąbrowski ŚWIAT

Mike Pompeo w Czechach. Ekspert: większe zainteresowanie USA Europą Środkową

Czechy są pierwszym etapem podróży sekretarza stanu USA do Europy, podczas której odwiedzi też Słowenię, Polskę i Austrię. - Cała ta wizyta wpisuje się w większe zainteresowanie administracji Donalda Trumpa regionem Europy Środkowej i zaostrzenie przez nią kursu w stosunku do polityki prowadzonej przez Kreml i Pekin - mówi w "Więcej świata" dr Krzysztof Dębiec z Ośrodka Studiów Wschodnich. 
Zobacz więcej na temat:  Więcej świata USA Donald Trump Mike Pompeo Czechy Rosja Chiny