X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Więcej świata

"WHO krytykuje to, co robią USA i Europa". Dr Kowalski o szczepionkach

Szef unijnej dyplomacji przestrzega, że Europa niewystarczająco wspiera Afrykę i Amerykę Łacińską w zakresie szczepionek przeciwko COVID-19 i będzie to miał geopolityczne konsekwencje. - WHO twierdzi, że te szczepionki powinny być najpierw skierowane właśnie na rynki, gdzie nie ma ich w ogóle - mówi w Programie 1 Polskiego Radia dr Paweł Kowalski z Uniwersytetu SWPS.
Zobacz więcej na temat:  Więcej świata ŚWIAT USA Magdalena Skajewska Unia Europejska Afryka koronawirus szczepionka

"Sport może przynieść pokój". W Tokio rywalizuje drużyna uchodźców

Drużyna uchodźców po raz drugi bierze udział w igrzyskach olimpijskich. W Rio de Janeiro liczyła 10 sportowców, natomiast w Tokio jej skład powiększył się do 29 olimpijczyków. - Pochodzimy z różnych państw i reprezentujemy różne dyscypliny, ale sport pozwala wpływać na siebie nawzajem. To może przynieść pokój - mówi Rose Nathike Lokonyen, biegaczka z reprezentacji uchodźców.
Zobacz więcej na temat:  Więcej świata ŚWIAT Magdalena Skajewska uchodźcy Tokio 2020 Tokio igrzyska olimpijskie

Prawo do użycia broni zostanie wpisane do konstytucji. Tak zdecydowali Czesi

Czeski Senat zatwierdził wpisanie do konstytucji prawa do użycia broni w obronie własnej bądź innych osób. To pokłosie petycji podpisanej przez ponad 100 tysięcy osób, będącej odpowiedzią na próby ograniczenia dostępu do legalnej broni m.in. przez unijną dyrektywę. - Ustawa w tej sprawie została dobrze przygotowana - mówi Šárka Jelínková z senackiego klubu KDU-ČSL.
Zobacz więcej na temat:  Więcej świata ŚWIAT Magdalena Skajewska Czechy broń Unia Europejska

Ekspert: Erdogan mocno opowiedział się za niepodległością Cypru Północnego

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan złożył wizytę Republice Tureckiej Cypru Północnego. Wziął udział w uroczystości z okazji 47. rocznicy tureckiej inwazji na Cypr z 1974 roku. W okolicznościowym przemówieniu powiedział m.in. o toczących się od lat negocjacjach nad uregulowaniem konfliktu na wyspie. 
Zobacz więcej na temat:  Więcej świata Turcja Recep Tayyip Erdogan Grecja Michał Strzałkowski ONZ

Anglia znosi restrykcje. Ekspert: Boris Johnson działa pod naciskiem wielkiego biznesu

Anglia przechodzi do ostatniego etapu wychodzenia z lockdownu, co oznacza niemal całkowite zniesienie restrykcji covidowych. Ponadto osoby w pełni zaszczepione w Wielkiej Brytanii nie będą już musiały odbywać kwarantanny po przyjeździe z większości państw świata. Czy rząd powinien luzować wszystkie obostrzenia? 
Zobacz więcej na temat:  Michał Strzałkowski Wielka Brytania Boris Johnson COVID-19 obostrzenia Więcej świata Anglia pandemia Brexit

Angela Merkel z wizytą w USA. Prof. Madajczyk: istnieją różnice w dwóch kluczowych obszarach

Kanclerz Niemiec Angela Merkel podczas wizyty w Waszyngtonie spotkała się z gospodarzem Białego Domu. - Joe Biden odbudowuje relacje transatlantyckie, ale musimy być przygotowani, że będzie to nadal trudne wyważanie wzajemnych relacji - mówi w Programie 1 Polskiego Radia prof. Piotr Madajczyk z Instytutu Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk. Czy doszło do wiążących decyzji w sprawie Rosji i Nord Stream 2?
Zobacz więcej na temat:  Więcej świata Michał Strzałkowski ŚWIAT USA Niemcy Angela Merkel Joe Biden

Prof. Włodzimierz Gut o przepustkach sanitarnych we Francji

Przepisy w sprawie tzw. przepustki sanitarnej zaczynają budzić kontrowersje wśród części Francuzów. Na ulicach tamtejszych miast protestowało przeciw nim 17 tysięcy osób. - W sytuacji, w której wyczerpała się pula chętnych do szczepień, każda metoda, która pozwoli zbliżyć się do odporności zbiorowej, jest metodą pożądaną. Zwłaszcza, jeżeli jest skuteczna - mówi w Programie 1 Polskiego Radia prof. Włodzimierz Gut, wirusolog.
Zobacz więcej na temat:  Magdalena Skajewska Więcej świata szczepienia szczepienia - raport Francja koronawirus

"To jest bardzo duży projekt". Marcin Roszkowski o unijnym pakiecie "Fit for 55"

- Unia Europejska założyła sobie przez 40 lat przebudowę tak naprawdę połowy gospodarki w sektorze energetycznym, transportu i z dużym prawdopodobieństwem także elementów dotyczących rolnictwa - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Marcin Roszkowski, prezes Instytutu Jagiellońskiego. Czy do 2030 roku dojdzie do redukcji emisji dwutlenku węgla o 55 proc.?
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Więcej świata Michał Strzałkowski klimat emisja co2 ŚWIAT Europa

Dr Małgorzata Bonikowska: Europa musi mówić jednym głosem w kwestii Białorusi

Minister spraw zagranicznych Litwy powiedział, że będzie domagał się unijnych sankcji wobec Białorusi za podsycanie kryzysu migracyjnego. Gabrielius Landsbergis mówił o tym w Brukseli przed naradą z udziałem szefów dyplomacji unijnych krajów. Czy napływ migrantów z Białorusi jest uderzeniem w Europę? 
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Więcej świata Aleksander Łukaszenka Białoruś sankcje sankcje Unii Europejskiej Litwa Michał Strzałkowski imigranci w Europie

Dr Górka-Winter: mamy doniesienia o opanowywaniu kolejnych terytoriów przez talibów

Sytuacja w Afganistanie jest coraz gorsza. Kiedy wycofała się stamtąd przeważająca większość wojsk USA i NATO, talibowie zaczęli przejmować kolejne dystrykty. - Dzisiaj znajdujemy się w sytuacji pełnego chaosu - mówi w Programie 1 Polskiego Radia dr Beata Górka-Winter z Uniwersytetu Warszawskiego. Czy talibowie mogą przejąć władzę nad krajem?
Zobacz więcej na temat:  Magdalena Skajewska Więcej świata Afganistan talibowie konflikty międzynarodowe

Współpraca Moskwa-Pekin. Dr Przychodniak: w tych relacjach to Rosjanie są młodszym partnerem

Chiny i Rosja przedłużyły zawarty dwadzieścia lat temu traktat o dobrym sąsiedztwie, przyjaźni i współpracy. - Zwłaszcza rosyjska elita potrzebuje Chińczyków w celach czysto taktycznych - mówi w Programie 1 Polskiego Radia dr Marcin Przychodniak z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Więcej świata Paweł Lekki Kamil Kłysiński Rosja Chiny Władimir Putin

"Mińsk wyrządza krzywdę przede wszystkim sobie". Kłysiński o reakcji Białorusi na unijne sankcje

Białoruś, odpowiadając na unijne sankcje, zawiesza swój udział w Partnerstwie Wschodnim. - Ten krok jest krokiem symbolicznym, propagandowym, pokazującym bezsilność władz białoruskich - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Kamil Kłysiński z Ośrodka Studiów Wschodnich. Czy Białoruś ostatecznie zrywa z Europą?
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Więcej świata Paweł Lekki Aleksander Łukaszenka Białoruś sankcje sankcje Unii Europejskiej Kamil Kłysiński

"Wszyscy wydają się być niezadowoleni". Piotrowski o wyroku dla Dereka Chauvina

Były amerykański policjant Derek Chauvin został skazany na 22,5 roku więzienia za zabójstwo czarnoskórego George’a Floyda. - Mamy tutaj wypośrodkowanie pomiędzy tym, co rekomendowała Rada Minnesoty, a tym, czego żądała prokuratura - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Mateusz Piotrowski z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  Michał Strzałkowski Więcej świata USA

Prof. Boćkowski: sytuacja w Afganistanie prawdopodobnie wróci do tej z przełomu XX i XXI wieku

Pierwsi żołnierze z ostatniej zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie wrócili do kraju. Samolot z kilkudziesięcioma z nich wylądował w piątek po południu na wojskowym lotnisku we Wrocławiu. Z kolei Amerykanie zamierzają wycofać swoje wojska z Afganistanu do 11 września, czyli 20. rocznicy zamachu na World Trade Center. 
Zobacz więcej na temat:  Afganistan wojsko Unia Europejska Michał Strzałkowski Więcej świata NATO USA misja w Afganistanie