X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Więcej świata

Biden ostrzega przed atakiem Rosji na Ukrainę. Guzy: słowa o "małej inwazji" to wielki błąd

Prezydent USA Joe Biden powiedział, że spodziewa się rosyjskiego ataku na Ukrainę. Amerykański przywódca ostrzegł Władimira Putina, że będzie żałował, jeśli dokona inwazji. Zasugerował jednak, że odpowiedź Zachodu będzie zależała od skali rosyjskiej agresji.
Zobacz więcej na temat:  Michał Strzałkowski Więcej świata ŚWIAT Rosja USA konflikty międzynarodowe Władimir Putin Ukraina Joe Biden

Sekretarz stanu USA w Kijowie. Krzysztof Nieczypor: istotną sprawą jest kwestia stabilności Ukrainy

Antony Blinken ostrzegł Ukrainę, że czekają ją trudne dni, ale zapowiedział też, że dociera tam już amerykańska pomoc materialna, która ma jej "pomóc się obronić". Szef amerykańskiej dyplomacji odwiedził Kijów i spotkał się z ukraińskim ministrem spraw zagranicznych Dmytrem Kułebą.
Zobacz więcej na temat:  Michał Strzałkowski Więcej świata ŚWIAT Rosja Europa Ukraina USA Władimir Putin

Ekspert o wyborach prezydenckich we Włoszech

Coraz większa polemika towarzyszy we Włoszech niemal pewnej już kandydaturze Silvio Berlusconiego na prezydenta. Poparcie dla niego deklarują ugrupowania centroprawicy. Podkreśla się zarazem, że postać 85-letniego polityka z kontrowersyjną przeszłością bardziej dzieli niż łączy. Na najwyższy urząd w państwie może kandydować także obecny premier Mario Draghi. Kto wygra wyścig o fotel prezydencki? 
Zobacz więcej na temat:  Więcej świata Magdalena Skajewska ŚWIAT Włochy wybory prezydenckie Silvio Berlusconi Matteo Salvini

Napięcia na linii Rosja-USA. Ekspert: Moskwa nie ma takich aktywów, by mogła wymusić wszystko

W czwartek (13.01) wiceminister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Riabkow oświadczył, że jeżeli napięcia w stosunkach między Rosją i USA będą narastać, nie można wykluczyć wysłania wojsk rosyjskich na Kubę i do Wenezueli. Rabiakow w wywiadzie telewizji RTVI zaznaczył, że "wszystko zależy od działań, jakie będą podejmowali nasi amerykańscy odpowiednicy".
Zobacz więcej na temat:  Michał Strzałkowski Więcej świata ŚWIAT Rosja USA konflikty międzynarodowe Kuba Wenezuela Wielka Brytania Boris Johnson Władimir Putin

"Przed polską dyplomacją stoi trudne zadanie". Kulesa o naszej prezydencji w OBWE

Bezpieczeństwo w Europie Wschodniej to jedno z głównych wyzwań dla OBWE podczas polskiej prezydencji. - Dialog z Rosją jest bardzo trudny […]. Nie można dawać Rosji argumentu, że nie chcieliśmy jej wysłuchać ani że nie chcieliśmy z nią rozmawiać - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Łukasz Kulesa z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  Więcej świata Rosja Ukraina Magdalena Skajewska ŚWIAT Europa OBWE Zbigniew Rau

"Rosja będzie grała na kolejne rozmowy". Dr Raubo o negocjacjach Moskwy z NATO i USA

Po ponad dwuletniej przerwie doszło do pierwszego posiedzenia NATO-Rosja. - Moskwa jest skazana na granie w tego typu negocjacje, bo zastosowała narzędzia, które prowadzą albo do bardzo brutalnego dla niej użycia siły, albo tak naprawdę do próby kamuflowania swojego blefu w Europie - mówi w Programie 1 Polskiego Radia dr Jacek Raubo z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu i portalu Defence24.
Zobacz więcej na temat:  Michał Strzałkowski Więcej świata ŚWIAT Rosja NATO Europa

Menkiszak o żądaniach Rosji ws. NATO i Ukrainy

Rosyjsko-amerykańskie rozmowy w Genewie bez przełomu, a lista rozbieżności pozostaje nadal długa. - Dla Rosji najważniejsza jest gwarancja prawna nierozszerzania NATO, zwłaszcza nieprzyjmowania do niego Ukrainy - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Marek Menkiszak z Ośrodka Studiów Wschodnich. Czy ten postulat jest tylko pretekstem do podjęcia kolejnych działań?
Zobacz więcej na temat:  Więcej świata Rosja USA Ukraina Magdalena Skajewska ŚWIAT Europa NATO

Dr Adamski o powodach rosyjskiej interwencji w Kazachstanie

- Dla Putina korzyści płynące z wysłania rosyjskich wojsk do Kazachstanu musiały zdecydowanie przewyższać ewentualne straty czy problemy - mówi w Programie 1 Polskiego Radia dr Łukasz Adamski, wicedyrektor Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia. W jaki sposób rosyjski prezydent tłumaczy interwencję w Kazachstanie?
Zobacz więcej na temat:  Więcej świata Kazachstan Rosja protest Paweł Lekki Łukasz Adamski ŚWIAT Azja

Dr Eberhardt o obecności rosyjskiej armii w Kazachstanie

W Kazachstanie, w związku z trwającymi od początku stycznia zamieszkami, pojawiły się rosyjskie wojska. - W interesie rosyjskim jest rozgościć się w Kazachstanie i potraktować tę operację jako dodatkowy przyczółek zwiększający wpływy rosyjskie w Kazachstanie - mówi w Programie 1 Polskiego Radia dr Adam Eberhardt, dyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich.
Zobacz więcej na temat:  Więcej świata Kazachstan Rosja protest Adam Eberhardt

Ekspert: zamieszki w Kazachstanie mogą opóźniać rosyjskie działania na Ukrainie

W antyrządowych protestach w Kazachstanie zginęło co najmniej kilkanaście osób. Władze odpowiedzieli siłą na demonstracje, których bezpośrednim powodem były noworoczne podwyżki cen gazu. Organizacja Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym wyśle swoje Zbiorowe Siły Pokojowe do Kazachstanu. Trzon wojsk stanowią rosyjscy komandosi. 
Zobacz więcej na temat:  Więcej świata Kazachstan Rosja Władimir Putin protest Magdalena Skajewska

"Finlandia balansuje". Piotr Szymański o relacjach Finów z NATO i Rosją

Pierwsze w nowym roku przemówienie prezydenta Finlandii Sauliego Niinisto, zdominowane przez kryzys ukraiński, wywołało fale komentarzy oraz analiz. - Finowie wykonują kolejne kroki w kierunku ściślejszej integracji z NATO, ale brakuje tej kropki nad i - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Piotr Szymański z Ośrodka Studiów Wschodnich. Czy po agresywnych działaniach Rosji wobec Ukrainy Finowie zwrócą się mocniej w kierunku Sojuszu?
Zobacz więcej na temat:  Michał Strzałkowski Więcej świata ŚWIAT Rosja Władimir Putin Finlandia NATO Europa

Ekspert o rozmowach z przywódcami USA i Ukrainy

Prezydent USA Joe Biden zapewnił prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego o wsparciu w obliczu zagrożenia ze strony Rosji. W rozmowie telefonicznej zapowiedział, że USA i ich sojusznicy odpowiedzą zdecydowanie, jeżeli Rosja dokona dalszej inwazji na Ukrainę.   
Zobacz więcej na temat:  Więcej świata Rosja USA Joe Biden Ukraina sankcje Unia Europejska Komisja Europejska Wołodymyr Zełenski Magdalena Skajewska Nord Stream II ŚWIAT Europa

"Rosyjskie propozycje są nie do przyjęcia". Piotrowski o rozmowie Bidena i Putina

Podczas rozmowy telefonicznej Joe Biden groził Rosji sankcjami, natomiast Władimir Putin Amerykanom zerwaniem relacji z Zachodem. - Ze strony amerykańskiej nadal płynie ten dobry komunikat, że rosyjskie propozycje są nie do przyjęcia i nie ma tutaj pola do jakichkolwiek negocjacji - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Mateusz Piotrowski z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  Michał Strzałkowski Więcej świata ŚWIAT Rosja USA Władimir Putin Joe Biden

"Pełny immunitet prawny do końca życia". Tesławski o Łukaszence

Na Białorusi opublikowano projekt nowej konstytucji, który miałby być przegłosowany w referendum zapowiedzianym na luty przyszłego roku. - Nowym miejscem, gdzie za jakiś czas będziemy widzieli Alaksandra Łukaszenkę, będzie stanowisko na czele prezydium Wszechbiałoruskiego Zgromadzenia Narodowego - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Bartosz Tesławski z portalu NaWschodzie.eu.
Zobacz więcej na temat:  Michał Strzałkowski Białoruś Aleksander Łukaszenka konstytucja Więcej świata ŚWIAT

"Przygotowują nas do wojen gwiezdnych". Ekspert o atakach na satelity

Gen. David Thompson, wiceszef operacji kosmicznych Space Force poinformował, że amerykańskie satelity na orbicie są celem codziennych ataków ze strony Chin i Rosji. - To są sposoby przygotowujące nas do wojen gwiezdnych, czyli do momentu, kiedy naszym celem będzie wyłączenie satelity - mówi w Programie 1 Polskiego Radia kmdr por. rez. Maksymilian Dura z portalu Defence24.pl.
Zobacz więcej na temat:  Więcej świata Michał Strzałkowski kosmos satelita USA Rosja Chiny