more_horiz
PR24 Portal
Section05

Wiedeń

Zdobywca Oscarów z Suchej Beskidzkiej. Polskie lata Billy'ego Wildera

Miał kilka lat, gdy zaczęła się jego podróż na zachód. Najpierw Wiedeń, potem Berlin i Paryż, wreszcie: Hollywood. W Ameryce odniósł sukces, o którym nawet mu się nie śniło, gdy jako chłopiec ganiał po Suchej czy po Krakowie. A chłopcem był dosyć niesfornym i nie raz wpadał w kłopoty. Zmarł 27 marca 2002 roku. 
Zobacz więcej na temat:  Billy Wilder historia Polski HISTORIA historia Europy Hollywood kino FILM reżyser Sucha beskidy Galicja Kraków Wiedeń Berlin Paryż Wawel

Polsko-ukraiński koncert charytatywny „Solidarni z Ukrainą”. Ważna inicjatywa Instytutu Polskiego w Wiedniu

Cykl wydarzeń zorganizowanych w Wiedniu przez Instytut Polski w związku z pierwszą rocznicą rosyjskiej agresji na Ukrainę zwieńczył polsko-ukraiński koncert charytatywny „Solidarni z Ukrainą”, który odbył się w dniu 1 marca w Ehrbar Saal, jednej z najbardziej rozpoznawalnych sal koncertowych Wiednia.
Zobacz więcej na temat:  Wiedeń Austria Ministerstwo Spraw Zagranicznych dyplomacja

Wiedeń: pokaz dokumentu "Dom z drzazg" w rocznicę rosyjskiej agresji na Ukrainę

W przeddzień pierwszej rocznicy rosyjskiej agresji na Ukrainę Instytut Polski w Wiedniu, wspólnie z Ambasadą RP, Stałymi Przedstawicielstwami RP przy OBWE i Organizacjach Międzynarodowych w Wiedniu, Ambasadami Ukrainy, Niemiec, Szwecji i Danii, zaprosił przedstawicieli korpusu dyplomatycznego, urzędów, dziennikarzy i środowisk opiniotwórczych na specjalny pokaz filmu "Dom z drzazg". W wydarzeniu wzięło udział ponad 150 osób.
Zobacz więcej na temat:  Wiedeń Austria Instytut Polski Ministerstwo Spraw Zagranicznych wojna na Ukrainie

Ukraina bojkotuje sesję Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE. "Delegaci z Rosji nie powinni otrzymać wiz"

Ukraina zdecydowała się na bojkot Zgromadzenia Parlamentarnego Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie. Jak wyjaśnił deputowany do Rady Najwyższej Ukrainy Mykyta Poturajew, ukraińska delegacja nie godzi się na obecność rosyjskich deputowanych w obradach ZP OBWE.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT OBWE dyplomacja Austria Wiedeń Rosja Ukraina wojna 2023 wojna na Ukrainie sankcje Unii Europejskiej

Rocznica rosyjskiej inwazji. Instytut Polski w Wiedniu angażuje się w projekty związane z Ukrainą

W związku ze zbliżającą się pierwszą rocznicą rosyjskiej agresji na Ukrainę Instytut Polski w Wiedniu zainaugurował otwarciem wystawy "Nowe Ikony Polska Ukraina 2022" w dniu 17 lutego, cykl wydarzeń: wystawa, dyskusja, pokaz filmu, koncert, mających na celu podkreślenie wsparcia i  solidarności z tym krajem oraz upamiętnienie ofiar rosyjskiej agresji.
Zobacz więcej na temat:  Wiedeń Instytut Polski Austria wojna na Ukrainie Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Kazimierz Twardowski. Jeden z najwybitniejszych przełomu XIX i XX wieku filozofów

"Miał on przedziwny dar przedstawiania najtrudniejszych zagadnień w sposób tak prosty i oczywisty, że każdemu uważnie słuchającemu wydawało się, że słucha rzeczy łatwych" - pisze prof. Kazimierz Michałowski we "Wspomnieniach". 85 lat temu zmarł we Lwowie prof. Kazimierz Twardowski, jeden z najwybitniejszych filozofów przełomu XIX i XX wieku.
Zobacz więcej na temat:  filozofia Lwów Wiedeń Warszawa NAUKA