X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
PR24 Portal
Section05
Wielka Brytania

Akcja społeczna Polaków w Wielkiej Brytanii. Sami dowożą pakiety wyborcze

Polacy na Wyspach jeszcze dziś mają szansę na oddanie głosu w wyborach prezydenckich. Wprawdzie wybory w Zjednoczonym Królestwie są tylko korespondencyjne i wysłana dziś paczka nie miałaby szans dotrzeć na czas, ale trwa akcja społeczna jednej z firm kurierskich. Natomiast we Francji swoje głosy można oddać osobiście.
Zobacz więcej na temat:  wybory prezydenckie 2020 polityka Wielka Brytania Francja demokracja wybory w Polsce

Głosowanie za granicą. Wielka Brytania: akcja społeczna dowożenia pakietów wyborczych

Polacy na Wyspach jeszcze dziś mają szansę na oddanie głosu w wyborach prezydenckich. Wprawdzie wybory w Zjednoczonym Królestwie są tylko korespondencyjne i wysłana dziś paczka nie miałaby szans dotrzeć na czas, ale trwa akcja społeczna jednej z firm kurierskich. Natomiast we Francji swoje głosy można oddać osobiście.
Zobacz więcej na temat:  wybory prezydenckie 2020 polityka ŚWIAT Wielka Brytania Francja demokracja wybory w Polsce

"Polacy mieli doświadczenie". Witold Sokół o bitwie o Anglię z 1940 r.

- Walki powietrzne 80 lat temu były tak samo trudne jak obecnie. Wszystko było robione tylko dzięki spostrzegawczości pilota. Jego zadaniem było wyłuskać przeciwnika, a trzeba było także obserwować czy ktoś nie atakował mnie z tyłu - powiedział w Polskim Radiu 24 Witold Sokół, instruktor Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Lotniczych w Dęblinie, emerytowany pilot F-16.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA HISTORIA Bitwa o Anglię Wielka Brytania lotnictwo

Dr Winkler: Brytyjczycy nie są związani z UE i mogą wprowadzać sankcje na własną rękę

Zamrożenie pieniędzy na kontach i zakaz wjazdu do kraju. Londyn ogłosił indywidualne sankcje wobec Rosjan, Saudyjczyków oraz obywateli Korei Północnej i Birmy. Chodzi o ludzi zaangażowanych zdaniem Brytyjczyków w zabójstwo saudyjskiego dziennikarza Dżamala Chaszogdżiego, a także tych, którzy mieli brać udział w prześladowaniu muzułmanów w Birmie.
Zobacz więcej na temat:  Wielka Brytania sankcje Unia Europejska Paweł Lekki Brexit

Grzegorz Cieślak: w Anglii przyjęto politykę prewencji antyterrorystycznej

- W Anglii wdrożono politykę prewencji antyterrorystycznej. Przyjęto, iż nigdy nie będzie tak, że służby zapobiegną każdemu zamachowi. Trzeba zatem przygotować na to społeczeństwo: kiedy do zamachu dochodzi, jest ono bardziej odporne na jego skutki - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Grzegorz Cieślak z Collegium Civitas. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Trójka Europa Ernest Zozuń Wielka Brytania terroryzm

Arthur Conan Doyle. 10 mniej znanych faktów z życia twórcy Sherlocka Holmesa

Arthur Conan Doyle zmarł 7 lipca 1930 roku, przeżywszy 71 lat wypełnionych lekturą książek, praktyką lekarską, a przede wszystkim pracą pisarską, której najtrwalszym śladem jest cykl powieści i opowiadań o Sherlocku Holmesie. Lecz Doyle miał także inne pasje, a do tego spotkało go kilka interesujących przygód.
Zobacz więcej na temat:  Arthur Conan Doyle Sherlock Holmes kryminał proza medycyna szczepienia szczepionka lekarz motoryzacja Piłka nożna samochody pisarz książki Robert Koch detektyw Edgar Allan Poe Anglia Wielka Brytania architektura