X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
PR24 Portal
Section05
Wietnam

Bestia, Bóg i linia. Egzotyczna wystawa zawitała do Polski.

Wystawa "Bestia, Bóg i linia. Splot wiedzy, religii i sztuki w regionie Azji i Pacyfiku" to współczesność widziana przez pryzmat krajów Wschodu a jednocześnie opowieść o nich samych, mieszkańcach Azji Południowo-Wschodniej i terenów sąsiadujących, którzy opisują współczesny świat językiem sztuki. O wystawie opowiedział Sebastian Cichocki z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  Michał Montowski Muzeum Sztuki Nowoczesnej Azja Wschodnia wystawa Indie Wietnam KULTURA

"Kazik" - Polak, który uratował wietnamskie zabytki [WIDEO]

Wiedzieliście kim jest Kazimierz Kwiatkowski? To najbardziej znany Polak w Wietnamie, który był architektem i konserwatorem zabytków. Kazimierz Kwiatkowski, którego Wietnamczycy nazywali "Kazikiem", uratował zabytki w Hoi An i My Son przed zburzeniem. Dzięki niemu miasto Hoi An zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a "Kazik" jest tam traktowany, jako wizjoner i bohater. Jest jedynym obcokrajowcem, któremu miasto postawiło pomnik.
Zobacz więcej na temat:  wiadomości TYLKO U NAS STYL ŻYCIA podróże podróże zagraniczne Wietnam

Kaodaizm - mieszanka największych religii świata [WIDEO]

Kaodaizm to monoteistyczna religia w Wietnamie, która jest trzecią, co do wielkości wiarą w tym kraju. Kaodaizm łączy w sobie elementy buddyzmu, chrześcijaństwa, konfucjonizmu, taoaizmu, a w mniejszym stopniu również islamu i judaizmu. Wyznawcy twierdzą, że: "judaizm był pąkiem, chrześcijaństwo - kwiatem, zaś kaodaizm jest owocem". "PolskieRadio.pl na końcu świata" przyjrzało się z bliska tej barwnej religii z Wietnamu.
Zobacz więcej na temat:  wiadomości TYLKO U NAS STYL ŻYCIA podróże podróże zagraniczne Wietnam Azja