X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Wilno

Franciszek Smuglewicz. Portrety, ścienne malowidła i etruskie groby

18 września 1807 roku zmarł Franciszek Smuglewicz. Był jednym z najwybitniejszych artystów epoki stanisławowskiej, autorem licznych rysunków, portretów, dekoracji malarskich oraz obrazów przedstawiających sceny historyczne, a także dydaktykiem, który zasłynął jako twórca tak zwanej wileńskiej szkoły malarstwa. 
Zobacz więcej na temat:  historia Polski HISTORIA SZTUKA malarstwo historia warszawy Warszawa Rzym Wilno Stanisław August Poniatowski

"Nasze kraje po raz kolejny stały się naturalnymi sojusznikami". Jest wspólne oświadczenie Polski i Litwy

"Litwa i Polska są obecnie strategicznymi partnerami na poziomie bilateralnym, regionalnym i euroatlantyckim. Pragniemy wspólnie bronić wartości i bezpieczeństwa UE" - głosi wspólne oświadczenie ministrów spraw zagranicznych Polski i Litwy z okazji 30. rocznicy odnowienia stosunków dyplomatycznych.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Litwa Zbigniew Rau MSZ Ministerstwo Spraw Zagranicznych Wilno Europa dyplomacja Gitanas Nauseda kryzys migracyjny bezpieczeństwo

Wizyta ministra spraw zagranicznych w Wilnie. "Polska i Litwa muszą działać razem w obliczu wojny hybrydowej"

Minister Rau zapowiedział, że Polska i Litwa nadal będą współpracowały przy powstrzymaniu kryzysu migracyjnego. Dodał, że nasze kraje będą także poszukiwać na forum Unii Europejskiej i NATO nowych rozwiązań prawnych, które będą adekwatne do tego zagrożenia. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Litwa Wilno Zbigniew Rau Białoruś granica wojna hybrydowa Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Litwa otrzyma pomoc od NATO. Będą to eksperci do zwalczania zagrożeń hybrydowych ze strony Białorusi

NATO wyśle na Litwę ekspertów do zwalczania zagrożeń hybrydowych ze strony Białorusi. Taka decyzja zapadła na spotkaniu ambasadorów państw Sojuszu Północnoatlantyckiego w Brukseli. W naradzie, jak ustaliła brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka, wziął udział minister spraw zagranicznych Litwy.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Beata Płomecka NATO Litwa Białoruś pomoc Aleksander Łukaszenka Wilno polityka wojna hybrydowa reżim

"Mogłyby zostać przekierowane do Polski". Chińskie media o zawieszeniu połączeń cargo z Litwą

- Chiny mogą zawiesić bezpośrednie połączenia kolejowe z Litwą - pisze chiński dziennik "Global Times". Wcześniej chińskie media informowały też o możliwości wstrzymania wszystkich bezpośrednich połączeń lotniczych cargo z litewskimi portami. To reakcja chińskich władz na pogłębiający się konflikt dyplomatyczny między Pekinem a Wilnem.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Azja Chiny Pekin Tajwan Litwa Wilno pociągi logistyka

Kryzys migracyjny na Litwie. Władze zapewnią wsparcie tym, którzy zdecydują się na powrót do swojego kraju

Litwa zachęca nielegalnych imigrantów do powrotu do swoich krajów. Osoby, które dobrowolnie się na to zdecydują, otrzymają od państwa bilet oraz wsparcie w wysokości 300 euro. - Sytuacja na granicy się stabilizuje - powiedziała minister spraw wewnętrznych Agne Bilotaite.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Litwa Białoruś kryzys migracyjny migracja Wilno Jakub Kumoch granica

Zmiany w systemie edukacji na Litwie. Rau apeluje o uwzględnienie potrzeb uczniów polskiej mniejszości

Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau w wywiadzie dla agencji BNS zaapelował o uwzględnienie potrzeb uczniów polskiej mniejszości podczas trwającej dyskusji w litewskim ministerstwie edukacji na temat reorganizacji sieci szkół. - Oświata polska na Litwie pozostaje priorytetem naszych działań - zaznaczył szef polskiej dyplomacji.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Litwa polityka Polityka zagraniczna Polski MSZ Ministerstwo Spraw Zagranicznych Europa Wilno Zbigniew Rau