more_horiz
PR24 Portal
Section05
Witalij Kliczko

Zabawna wpadka Joe Bidena na szczycie NATO. Pomylił braci Kliczko

Bracia Wołodymyr i Witalij Kliczko pojawili się na szczycie NATO. Jak podkreślają dziennikarze niemieckiego "Bilda", "wszyscy chcieli się z nimi spotkać". Wielu obecnych w Madrycie nie umiało jednak odróżnić mera Kijowa od jego brata bliźniaka. Taka pomyłka przydarzyła się prezydentowi USA Joe Bidenowi, co wyjawił w rozmowie z "Bildem" Wołodymyr Kliczko. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT szczyt NATO 2022 Joe Biden USA Europa Witalij Kliczko

Doradca Zełenskiego reaguje na słowa Macrona: ktoś nie chce upokorzenia Rosji, gdy ta podstępnie atakuje

Mychajło Podolak zwrócił uwagę na fakt, że "podczas gdy ktoś prosi, by nie upokarzać Rosji, Kreml ucieka się do nowych podstępnych ataków". Doradca prezydenta Ukrainy skomentował w ten sposób słowa prezydenta Francji Emmanuela Macrona oraz poranny atak rakietowy wojsk rosyjskich na Kijów.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni konflikty międzynarodowe Kijów zbrodnie wojenne Witalij Kliczko Emmanuel Macron

Bilans zniszczeń Kijowa. Kliczko: uszkodzono kilkaset budynków, straty wynoszą ponad 70 mln euro

Jak poinformował mer Kijowa Witalij Kliczko, w mieście przebywa obecnie 2,5 mln ludzi; przed wojną było ich tam 3,5 mln. Samorządowiec powiadomił również o skali zniszczeń w stolicy Ukrainy - Rosjanie całkowicie zniszczyli lub uszkodzili 390 budynków. Jak dodał, na odnowienie wszystkich zdewastowanych obiektów potrzebnych jest ponad 70 mln euro.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni Kijów Witalij Kliczko

"Trudno jest to zrozumieć". Bracia Kliczko o zakazie ukraińskich flag w Berlinie

Witalij i Wołodymyr Kliczko powiedzieli telewizji BILD, że trudno zrozumieć dlaczego ukraińskie flagi są zakazane. - Gdy na Ukrainie codziennie giną ludzie, bo Władimir Putin prowadzi krwawą wojnę, w Berlinie policjanci wyrywają spokojnym ludziom ukraińskie flagi - pisze dziennik "Bild".
Zobacz więcej na temat:  wojna na Ukrainie wojna 2022 Władimir Putin Witalij Kliczko Niemcy Berlin Ukraina ŚWIAT Europa

Kliczko uderza w byłego kanclerza Niemiec. "Jeśli nadal pracuje dla morderców, niech przeprowadzi się do Moskwy"

- Można się zastanawiać, dlaczego Schroeder mieszka w Hanowerze, a nie w Moskwie. Jeśli nadal pracuje dla morderców, można tylko powiedzieć: przeprowadź się do Moskwy - powiedział mer Kijowa Witalij Kliczko dziennikowi "Bild" w kontekście wywiadu, którego były kanclerz udzielił gazecie "New York Times".
Zobacz więcej na temat:  Ukraina Rosja wojna 2022 Europa ŚWIAT serwis wschodni Witalij Kliczko Kijów Niemcy

Rosjanie grożą użyciem broni jądrowej. Piechowska: odpowiedź świata byłaby bardzo silna

Mer Kijowa Władimir Kliczko kilka dni temu mówił o obawach Ukraińców związanych z użyciem przez Rosję taktycznej broni jądrowej. - To linia, po której przekroczeniu nie byłoby już odwrotu. Odpowiedź świata byłaby bardzo silna - nie ma wątpliwości Maria Piechowska, ekspert Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  Jedynka Ukraina Rosja Witalij Kliczko Ukraina wojna na Ukrainie

Kijów wraca do życia. Przejezdne są trzy mosty, otwierają się kolejne sklepy

Stolica Ukrainy powoli zaczyna normalnie funkcjonować. Codziennie do Kijowa powraca coraz więcej mieszkańców. Otwierają się kolejne sklepy, urzędy, biblioteki. Od poniedziałku przejezdne są trzy mosty przez Dniepr - Darnycki, Północny i Południowy. Władze miasta apelują jednak, że Rosjanie mogą powrócić i stolicy musi być cały czas w pełnej gotowości.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina Rosja wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni Kijów Witalij Kliczko

"Ukraiński naród nigdy się nie poddaje". Sportowcy z Ukrainy walczą o ojczyznę

Niemal półtora miesiąca po rozpoczęciu przez Rosję najazdu na Ukrainę sport za naszą wschodnią granicą właściwie przestał istnieć. Rozgrywki i zawody sportowe zostały odwołane, a większość ukraińskich sportowców walczy w obronie swojej ojczyzny albo mówi poza granicami kraju o wojnie na Ukrainie. W jaki sposób ukraińscy sportowcy walczą o suwerenność Ukrainy?
Zobacz więcej na temat:  Agnieszka Kunikowska Jedynka Ukraina Ukraina wojna na Ukrainie Witalij Kliczko Ołeksandr Usyk

"Przekazywane Rosji pieniądze są skąpane w ukraińskiej krwi". Kliczko apeluje o zerwanie kontaktów handlowych

Witalij Kliczko, mer ukraińskiej stolicy wezwał we wtorek Europę do zerwania wszelkich więzów handlowych z Rosją, argumentując, że napędzają one wojnę - podała agencja informacyjna Reutera. Jak mówi, przekazywane Rosji pieniądze są "skąpane we krwi".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ukraina armia wojsko wojna 2022 wojna na Ukrainie Rosja Witalij Kliczko Europa pieniądze handel Kijów
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem