X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Władimir Putin

Reakcje świata na działanie Rosji. Witold Waszczykowski: są nieadekwatne

- Reakcje Brukseli na to, co dzieje się w Europie Wschodniej, są skromne, raczej są delikatne, dlatego że w świecie zachodniej Europy mamy polityków, którzy chcą przede wszystkim robić biznes z Rosją - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Witold Waszczykowski, europoseł PiS, były szef MSZ. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Rosja Ukraina Europa Wschodnia Donbas Bliski Wschód Europa Władimir Putin Witold Waszczykowski Antoni Opaliński USA Unia Europejska

Rosja wycofuje wojska. Grzywaczewski: to jeszcze nic nie oznacza

- Uważam, że jest to stara sprawdzona taktyka rosyjska - trochę do przodu, trochę do tyłu, czyli eskalujemy napięcie, potem je redukujemy, a później eskalujemy - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Tomasz Grzywaczewski, dziennikarz, autor książek o sprawach wschodnioeuropejskich.  
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Polskie Radio 24 ŚWIAT Antoni Opaliński Rosja Ukraina Europa Wschodnia Władimir Putin Donbas

Relacje na linii Warszawa-Moskwa. Politolog: dla Rosji jesteśmy niebezpieczni

- Sytuacja nasza nie jest łatwa ze względu na to, że Rosja traktuje Polskę jako kraj, który jest wyjątkowo niebezpieczny dla Rosji, przede wszystkim poprzez poparcie polityki Stanów Zjednoczonych, systematyczne poparcie sankcji, jakie UE czy USA wprowadzają wobec Rosji - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 dr Wiktor Ross, politolog.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Europa Wschodnia Rosja Władimir Putin Białoruś Ukraina Europa

Trwa amerykański szczyt klimatyczny. Światowi przywódcy zadeklarowali współpracę przeciwko ociepleniu klimatu

Uczestnicy wirtualnego Szczytu Przywódców w sprawie Klimatu zadeklarowali współpracę w walce z globalnym ociepleniem. Prezydent Joe Biden zapowiedział ograniczenie przez USA emisji o połowę do końca dekady. Przyłączenie się do działań w sprawach klimatu zapowiedzieli także przywódcy Chin i Rosji.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT klimat globalne ocieplenie Joe Biden Justin Trudeau Boris Johnson Władimir Putin NATO ONZ

Prof. Paruch: Putin chce przetestować kluczowe państwa Unii Europejskiej

- Mamy ożywioną sytuację w Europie Środkowej, w którą zaangażowała się stosunkowo mocno Turcja. Wizyta prezydenta Ukrainy w Ankarze przyniosła spodziewany przez Ukraińców efekt. To także koordynacja w trójkącie lubelskim: Polska-Ukraina-Litwa, który niedawno został rozpoczęty - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Waldemar Paruch, politolog (UMCS).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Europa Wschodnia Rosja Władimir Putin Białoruś Ukraina Europa

Relacje Praga-Moskwa. Kuczyński: za chwilę może dojść do zerwania stosunków dyplomatycznych

- Nie wydaje mi się, żeby Czesi wycofali się z tego, co zapowiedzieli wczoraj. Byłaby to klęska. Można oczekiwać drastycznego ograniczenia personelu placówki dyplomatycznej Rosji w Pradze. Jeśli Czesi to zrobią, to zakładam, że Moskwa wyrzuci ambasadora Czech, co będzie zerwaniem stosunków dyplomatycznych - powiedział o obecnej sytuacji na linii Czechy-Rosja Grzegorz Kuczyński, ekspert ds. rosyjskich.
Zobacz więcej na temat:  Władimir Putin Rosja konflikty międzynarodowe Ukraina Czechy wojsko dyplomacja ŚWIAT Europa Polskie Radio 24

Relacje Czechy-Rosja. Andrzej Łomanowski: ostatnie zdarzenia mogą oba kraje popchnąć na krawędź wojny

- Konsekwencja tej sytuacji może spowodować, że oba państwa staną na krawędzi wojny. Mamy zmitologizowane pojęcie o naszych południowych sąsiadach, bo rzeczywiście niechętnie podejmują się brutalnych działań, ale jeżeli już to robią, to bez względu na koszty i bardzo konsekwentnie - powiedział Andrzej Łomanowski, dziennikarz "Rzeczpospolitej" i wieloletni korespondent z Rosji.
Zobacz więcej na temat:  Czechy Rosja Władimir Putin konflikty międzynarodowe służby specjalne GRU ŚWIAT Europa Polskie Radio 24

Oskarżenia o przygotowywanie zamachu na Łukaszenkę. "Ta narracja ma skonsolidować społeczeństwa Rosji i Białorusi"

- Ta narracja jest potrzebna do tego, aby skonsolidować społeczeństwa. Sytuacja gospodarcza pogarsza się. Wśród młodego pokolenia postępuje zmęczenie obecną władzą i jest potrzeba odpowiedzi władz, że strajki nie są społeczne, a są finansowane przez inne państwa - powiedział Jakub Benedyczak z PISM.
Zobacz więcej na temat:  Władimir Putin Rosja Ukraina Białoruś wojsko Aleksander Łukaszenka konflikty międzynarodowe ŚWIAT Europa Polskie Radio 24

Prof. Jabłoński: Putin wzmacnia propagandowe przekonanie, że wrogowie zewnętrzni zagrażają stabilności Rosji

- Działania związane z wymyślanymi zamachami na Aleksandra Łukaszenkę i jego rodzinę mają wzmacniać przekonanie, które jest stale aktualne w propagandzie rosyjskiej, że wrogowie zewnętrzni zagrażają stabilności państwa. Putin rzuca w ten sposób swoim rodakom hasło, że trzeba się jednoczyć przeciwko tymże wrogom - powiedział prof. Arkadiusz Jabłoński, socjolog z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Michał Rachoń ŚWIAT Europa Europa Wschodnia Rosja Władimir Putin

Orędzie Władimira Putina. Maciej Jastrzębski: nigdy nie złożył tylu obietnic finansowych

- Zawsze było wiele obietnic, ale nigdy tak wiele finansowych. Większość analityków, komentując jednozdaniowo, twierdzi, że budżetu nie stać na spełnienie obietnic Putina - powiedział o tegorocznym orędziu Władimira Putina Maciej Jastrzębski, korespondent Polskiego Radia w Rosji. Gościem "Spojrzenia na wschód" była także prof. Agnieszka Legucka.
Zobacz więcej na temat:  Władimir Putin Rosja Kreml Ukraina Białoruś wojsko ŚWIAT Europa Polskie Radio 24

"Spodziewaliśmy się większych fajerwerków". Dr Marek Menkiszak o orędziu Władimira Putina

Prezydent Rosji Władimir Putin wygłosił w środę (21.04) orędzie do narodu. Mówił o kierowanej z zagranicy próbie zabicia prezydenta Łukaszenki i ostrzegł, że Rosja zareaguje, kiedy będą zagrożone jej interesy. - W półtoragodzinnym wystąpieniu Putina tak naprawdę dominowały sprawy socjalne - mówi dr Marek Menkiszak z OSW.
Zobacz więcej na temat:  Władimir Putin Rosja orędzie Aleksiej Nawalny Magdalena Skajewska

Koncentracja wojsk przy granicy z Ukrainą. Gen. Skrzypczak: Putin od dawna chciał rozwiązać ten problem

- To jest przede wszystkim wojna nerwów. Putin od dawna chciał rozwiązać problem Ukrainy, a on ciągle narastał. Sytuacja zaczęła mu się wymykać spod kontroli w momencie, kiedy prezydent Zełenski zaczął wykonywać reformy m.in. w armii na Ukrainie - powiedział o obecnej sytuacji we Wschodniej Europie gen. Waldemar Skrzypczak, były wiceminister obrony narodowej.
Zobacz więcej na temat:  Władimir Putin Rosja Ukraina wojsko konflikty międzynarodowe dyplomacja Joe Biden ŚWIAT Europa Polskie Radio 24

Dr Szymon Kardaś: Rosjanie bardzo chcieliby odzyskać Ukrainę dla swoich wpływów gospodarczych i politycznych

- Nie ulega wątpliwości, że Rosjanie chcieliby kilka strategicznych celów osiągnąć. Jednym z fundamentalnych jest niewątpliwie utrzymanie wpływów politycznych i gospodarczych w przestrzeni poradzieckiej - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 dr Szymon Kardaś (Ośrodek Studiów Wschodnich). 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Europa Wschodnia Rosja Władimir Putin Białoruś Ukraina Europa Szymon Kardaś