X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Władimir Putin

Gen. Samol: Rosja nigdy nie przestała myśleć o tym, że Ukraina powinna być jej częścią

- To, co dzisiaj obserwujemy na Ukrainie to nie są przypadkowe zdarzenia. Były one przygotowywane przez ostatnie 30 lat, kiedy Zachód był świadkiem budowy potęgi militarnej Rosji i wypowiedzi Władimira Putina o konieczności odbudowy Imperium Rosyjskiego - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 gen. broni rez. dr Bogusław Samol.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rosja Ukraina ŚWIAT Europa agresja Władimir Putin

Dobromir Sośnierz: Rosja musi się nas bać i wiedzieć, że my się nie boimy

- My się boimy Rosjan, bo nie wiemy, do czego są zdolni. I po drugiej stronie oni też muszą się bać. Że nie wiedzą, co my zrobimy. Że my też jesteśmy zdolni do bardzo stanowczej reakcji i eskalowania konfliktu. Że my się nie boimy - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Konfederacji Dobromir Sośnierz.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach Konfederacja ŚWIAT Europa Rosja Ukraina USA Unia Europejska dyplomacja Władimir Putin

"Zachęca Kreml do dalszych kroków". Waszczykowski o słowach prezydenta USA

Były szef polskiej dyplomacji Witold Waszczykowski skomentował wypowiedź prezydenta USA Joe Bidena, który zasugerował, że rodzaj ewentualnych sankcji przeciwko Rosji będzie uzależniony od skali agresji na Ukrainę. - Joe Biden zachęcił Rosję do stosowania wobec Ukrainy taktyki salami: odcinania kolejnych terytoriów i atakowania środkami niemilitarnymi - powiedział.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Rosja Ukraina polityka zagraniczna USA Władimir Putin grafika

Biden ostrzega przed atakiem Rosji na Ukrainę. Guzy: słowa o "małej inwazji" to wielki błąd

Prezydent USA Joe Biden powiedział, że spodziewa się rosyjskiego ataku na Ukrainę. Amerykański przywódca ostrzegł Władimira Putina, że będzie żałował, jeśli dokona inwazji. Zasugerował jednak, że odpowiedź Zachodu będzie zależała od skali rosyjskiej agresji.
Zobacz więcej na temat:  Michał Strzałkowski Więcej świata ŚWIAT Rosja USA konflikty międzynarodowe Władimir Putin Ukraina Joe Biden

Marcin Porzucek: przekroczenie granicy ukraińskiej chociażby o metr będzie olbrzymią agresją

- Niestety mocarstwowe oczekiwania i sympatie - nie tylko polityków, ale w dużej mierze i społeczeństwa - powodują, że Rosja kosztem Ukrainy próbuje powiększyć swoje terytorium, dowartościować się, ale przede wszystkim pokazać światu, że oto może robić to, co kiedyś robił Związek Radziecki - mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Porzucek (Prawo i Sprawiedliwość).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Rosja Ukraina Białoruś Władimir Putin NATO Adrian Klarenbach

NASZ WYWIAD "Moskwa chce utrzymać napięcie". Khyłko: manewry na Białorusi to zagrożenie także dla Polski i państw bałtyckich

- Poprzez szantaż i groźby wojny na dużą skalę, Moskwa chce uzyskać nieuprawnione ustępstwa ze strony USA i NATO, z których najważniejsze to uznanie strefy wpływów Rosji na obszarze byłego ZSRR lub nawet całego b. obozu socjalistycznego - zauważa dr Maksym Khyłko, dyrektor Programu Studiów Rosyjskich i Białoruskich w Radzie Polityki Zagranicznej "Ukraińska Pryzma".
Zobacz więcej na temat:  NASZ WYWIAD Rosja Ukraina USA Władimir Putin NATO wojsko Białoruś Niemcy Stany Zjednoczone

Postawa UE wobec rosyjskiego szantażu. Jan Parys: Niemcy łamią europejską solidarność

- Brak solidarności z Ukrainą jest brakiem solidarności z Europą, która może być zagrożona atakiem rosyjskim na Ukrainę, a będzie to pierwszy poważny konflikt zbrojny w Europie od czasów drugiej wojny światowej. To może zburzyć pewną równowagę sił na kontynencie - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Parys, b. minister obrony narodowej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Rosja Ukraina Białoruś Władimir Putin NATO Antoni Trzmiel Jan Parys

NASZ WYWIAD "Czekają nas bardzo trudne miesiące". Justyna Gotkowska (OSW): Moskwa będzie próbowała destabilizować Zachód i Ukrainę

- Czekają nas kolejne trudne miesiące. Musimy się na to przygotować. Należy być gotowym na polityczne, gospodarcze, wojskowe działania Rosji, których celem będzie destabilizacja Ukrainy, Zachodu. Moskwa będzie próbować podminowywać dotychczasowe stanowisko Zachodu w kwestiach europejskiego bezpieczeństwa i negatywnie wpływać na jego jedność polityczną – powiedziała portalowi PolskieRadio24.pl Justyna Gotkowska z Ośrodka Studiów Wschodnich.
Zobacz więcej na temat:  NASZ WYWIAD Rosja Ukraina USA Władimir Putin NATO

NASZ WYWIAD "Dym i lustra", teatr iluzji i żądania na wyrost. Dr Micgiel: Putin od dawna buduje plan powrotu do ładu jałtańskiego

-  Z Kremla płyną bardzo różne sygnały i nie wiadomo, co Moskwa ma na myśli, oczywiście oprócz chęci siania zamętu - powiedział portalowi PolskieRadio24.pl dr John Micgiel, wykładowca Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego, b. wykładowca Columbia University w Nowym Jorku i b. prezes Fundacji Kościuszkowskiej. Jak podkreślił, kryzys będzie ciągnął się przez najbliższe tygodnie i nie wiadomo, jakie rozwiązanie przyniesie.
Zobacz więcej na temat:  NASZ WYWIAD Rosja Ukraina USA Władimir Putin NATO Stany Zjednoczone Joe Biden

Sekretarz stanu USA w Kijowie. Krzysztof Nieczypor: istotną sprawą jest kwestia stabilności Ukrainy

Antony Blinken ostrzegł Ukrainę, że czekają ją trudne dni, ale zapowiedział też, że dociera tam już amerykańska pomoc materialna, która ma jej "pomóc się obronić". Szef amerykańskiej dyplomacji odwiedził Kijów i spotkał się z ukraińskim ministrem spraw zagranicznych Dmytrem Kułebą.
Zobacz więcej na temat:  Michał Strzałkowski Więcej świata ŚWIAT Rosja Europa Ukraina USA Władimir Putin

Groźba ataku na Ukrainę. Wojciech Mucha: ofensywa dyplomatyczna Zachodu może ostudzić zapał Putina

- Ruchy rosyjskich wojsk ciągnących na granicę z Ukrainą są ponadstandardowe. Sygnały, które płyną z Białorusi, Federacji Rosyjskiej czy nawet odległych republik sowieckich (…) każą nam się obawiać tego, co się stanie - mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Mucha, redaktor naczelny "Dziennika Polskiego" i "Gazety Krakowskiej".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Rosja Ukraina Białoruś Władimir Putin NATO Magdalena Złotnicka

"Niczego się nie bójcie. To nasz kraj i drugiego nie mamy". Apel Nawalnego rok po uwięzieniu

Aleksiej Nawalny zaapelował do swoich zwolenników, żeby nie przestawali walczyć o lepszą przyszłość dla Rosji. Wystąpienie opozycyjnego polityka opublikowali jego współpracownicy. - Niczego się nie bójcie. To nasz kraj i drugiego nie mamy. Powinniśmy się bać tylko tego, że pozwolimy swój kraj rozgrabić grupie kłamców, złodziei i obłudników. Że oddamy bez walki, dobrowolnie swoją przyszłość i przyszłość naszych dzieci - przekazał Nawalny.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja Władimir Putin opozycja Aleksiej Nawalny