more_horiz
PR24 Portal
Section05
Władimir Putin

Ukraina powinna oddać część terytorium? Zbigniew Rau: podejście archaiczne i nieakceptowalne

Władimirowi Putinowi nie chodzi o ten czy inny skrawek ziemi, tylko o opanowanie jak najbardziej rozległe i współdecydowanie o losach nie tylko Europy - ocenił w wywiadzie dla "Polski Times" minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau. Podkreślił, że arbitralne wytyczanie granic jest gwarancją wielopokoleniowych konfliktów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Zbigniew Rau Władimir Putin wojna na Ukrainie wojna 2022 Ukraina Rosja zachód

Premier Morawiecki: Putin uczynił z żywności narzędzie szantażu, chce wywołać fale migracyjne

Rosyjski prezydent Władimir Putin uczynił z ukraińskiej żywności narzędzie szantażu wobec reszty świata - powiedział w wywiadzie dla BBC premier Mateusz Morawiecki. W przeprowadzonej w Davos rozmowie ocenił, że przypomina to "to, co Stalin zrobił w 1933 roku".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Mateusz Morawiecki BBC żywność wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni Rosja Władimir Putin

Putin straci władzę? Jednoznaczne przewidywania byłego szefa brytyjskiego wywiadu

Nie milkną echa potencjalnej choroby Władimira Putina. Były szef brytyjskiego wywiadu MI6 Richard Dearlove ocenił, że prezydent Rosji straci władzę i trafi do sanatorium w przyszłym roku - podał dziennik "New York Post". Wysłanie go do ośrodka leczenia miałoby być częścią strategii, mającej na celu odcięcie go od władzy.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Wielka Brytania media Władimir Putin reżim Rosja

Amerykanie wyślą swoich żołnierzy do Kijowa? Nieoficjalne informacje

Jak donosi "The Wall Street Journal" (WSJ), "Amerykańskie władze wojskowe i Departament Stanu rozważają wysłanie kilkudziesięciu żołnierzy sił specjalnych w celu ochrony ambasady USA w Kijowie, która wznowiła działalność w minionym tygodniu". 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka USA Stany Zjednoczone media Joe Biden Pentagon bezpieczeństwo służby i bezpieczeństwo wojna na Ukrainie wojna 2022 konflikty międzynarodowe Władimir Putin

"Rosja musi zostać zatrzymana". Stanisław Żaryn: rosyjski imperializm sam się nie zatrzyma

Rosja musi zostać zatrzymana, rosyjski imperializm sam się nie zatrzyma - wskazał w sobotę Stanisław Żaryn. "Naiwne podejście do rosyjskiego imperializmu będzie dawało bardzo złe owoce w przyszłości. Rosja musi zostać zatrzymana, rosyjski imperializm sam się nie zatrzyma" – napisał na Twitterze rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych .
Zobacz więcej na temat:  wojna na Ukrainie Ukraina Rosja Władimir Putin

Czeka nas głód? Co dla świata oznacza brak ukraińskiego zboża

Rosja uniemożliwia Ukrainie nie tylko sprzedaż zgromadzonych zbóż, ale także zasianie go na kolejne lata. – Rosjanie prowadzą świadomą politykę niszczenia rolnictwa ukraińskiego. Jest to uderzenie w jeden z filarów gospodarki. W ubiegłym roku aż 41 procent całego eksportu ukraińskiego stanowiły produkty. Zebrano wówczas 6 mln ton zbóż wartych pół mld dolarów – mówi Grzegorz Kuczyński, dziennikarz i publicysta specjalizujący się w tematyce wschodniej. Agresor nie tylko uniemożliwia obsianie pól, czy wręcz niszczy uprawy, ale także wywozi sprzęt rolniczy. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Witold Lazar Beata Płomecka Wojciech Cegielski wojna na Ukrainie Trójka Ukraina Władimir Putin Ukraina Rosja Unia Europejska Tomasz Grzywaczewski

Putin osobiście dowodzi na froncie? Kpt. Tomasz Badowski: wystraszony car walczy o życie

- Oszalały ze strachu człowiek jest gotowy zrobić wiele, zwłaszcza głupich rzeczy. Osobiste dowodzenie przez Putina poszczególnymi batalionami prowadzi Rosjan do przegranej. Podobnie postępował Hitler, gdy Niemcy dostawali lanie na froncie wschodnim. Odsuwał najlepszych generałów, którzy radzili mu wycofanie wojsk lub zajęcie dogodniejszych pozycji - mówił w Polskim Radiu 24 kpt. Tomasz Badowski, były oficer wojsk powietrzno-desantowych, spadochroniarz, uczestnik misji w Afganistanie i Iraku.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa ŚWIAT Rosja Ukraina serwis wschodni wojna 2022 wojna na Ukrainie Władimir Putin

"Spiegel" ujawnia: córka Putina była związana z Rosjaninem Igorem Zełenskim, szefem monachijskiego baletu

Jak wynika z dokumentów, do których dotarł niemiecki "Spiegel", córka rosyjskiego prezydenta Władimira Putina, Katerina Tichonowa, była związana przez lata z szefem monachijskiego baletu, Rosjaninem Igorem Zełenskim. Kobieta miała bardzo często odwiedzać Monachium korzystając z paszportu wystawionego na inne nazwisko.
Zobacz więcej na temat:  Władimir Putin Rosja ŚWIAT Europa Niemcy
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem