X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Włochy

Omikron jeszcze bardziej zjadliwy niż delta? Naukowiec, który wyizolował koronawirusa, wyjaśnia

- Koronawirus nabył większość możliwych mutacji, które w naszym modelowaniu przewidywały jego zwiększoną zdolność do transmisji między ludźmi - powiedział dr Maciej Tarkowski, immunolog z laboratorium wydziału chorób zakaźnych na uniwersytecie w Mediolanie. Podkreślił, że nowe mutacje wirusa, w tym omikron, są powodem do niepokoju.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT COVID-19 koronawirus omikron Europa Włochy Mediolan badania pandemia szczepienia dzieci

Dekret o zdalnym nauczaniu nagle wycofany. Włoski rząd robi krok w tył

Włoski rząd zrobił krok wstecz i wycofał się z planów zaostrzenia zasad przechodzenia na zdalne nauczanie - informuje tamtejsza prasa. Anulowany został dekret Ministerstw Oświaty i Zdrowia, zgodnie z którym po wykryciu choćby jednego zakażenia w klasie, wszyscy jej uczniowie mieli przejść na naukę zdalną.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Włochy szkoła edukacja koronawirus COVID-19 zdalne nauczanie

Ruszyły przygotowania do Roku Jubileuszowego 2025. Rzym i Watykan ściśle współpracują

Spotkanie burmistrza Rzymu i przewodniczącego Papieskiej Rady do spraw Krzewienia Nowej Ewangelizacji rozpoczęło przygotowania do Roku Jubileuszowego w Kościele w 2025 roku. Władze wiecznego miasta i Stolicy Apostolskiej chcą w tej sprawie ściśle współpracować, podobnie jak w przygotowywaniu poprzednich tego typu wydarzeń.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Włochy Rzym Watykan jubileusz

"Był zaszczepiony przeciw COVID-19". Zakażony wariantem Omikron we Włoszech w dobrym stanie

We Włoszech zidentyfikowano w sobotę pierwszy przypadek zakażenia nowym wariantem koronawirusa Omikron. Lekarze określają stan pacjenta z południa Włoch, u którego stwierdzono zakażenie wariantem koronawirusa Omikron jako dobry. Mężczyzna jest zaszczepiony przeciw COVID-19. Dobrze czuje się też jego rodzina, w tym dwoje dzieci. Wszyscy dorośli w tej rodzinie są zaszczepieni.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT COVID-19 Europa Włochy koronawirus pandemia szczepienia szczepionka zdrowie

Wspomagane samobójstwo we Włoszech. Watykan: pytajmy, czy najwłaściwszą reakcją jest odebranie życia

We Włoszech po raz pierwszy władze sanitarne wyraziły zgodę na wspomagane samobójstwo. Pragnący odebrać sobie życie 43-latek jest sparaliżowany od 11 lat. Odnosząc się do tego przypadku, Watykan zaznacza, że nakłanianie chorych do odebrania sobie życia nie jest właściwą odpowiedzią na cierpienie.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo Włochy Za życiem Watykan ŚWIAT eutanazja