X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Wojciech Cegielski

Wiceszef MSZ: polityka wobec Rosji jest bardzo intensywna

- Aktywność Polski wobec Rosji ma miejsce dzisiaj na forum Rady Bezpieczeństwa ONZ, UE, OBWE – mówił gość Jedynki, wiceminister spraw zagranicznych Bartosz Cichocki. Dodał, że okupacja terytoriów Ukrainy i Gruzji przez Rosję, trwający konflikt zbrojny w Donbasie, aktywne hybrydowe działania Rosji wobec państw zachodnich to najważniejsze punkty odniesienia dla Polski.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Grzegorz Ślubowski Wojciech Cegielski Adam Balcer Bartosz Cichocki Rosja Turcja USA

"Erdogan nigdy nie miał aż tak silnej opozycji"

W niedzielę mieszkańcy 82-milionowej Turcji wybiorą prezydenta i parlament. Według Wojciecha Cegielskiego, specjalnego wysłannika Polskiego Radia w Turcji, stawką tych wyborów m.in. nowy ustrój państwa, bo jeśli w głosowaniu zwyciężą obecny prezydent Recep Tayyip Erdogan oraz jego partia AKP, to wprowadzą w kraju system prezydencki, dający głowie państwa niemal nieograniczoną władzę. Zwycięstwo władz nie jest jednak pewne, bo na drodze stoi mocna opozycja i pogarszający się stan gospodarki.
Zobacz więcej na temat:  Turcja ŚWIAT Wojciech Cegielski Recep Tayyip Erdogan migracja imigranci w Europie Bruksela Świat w południe

Kto wygra przedterminowe wybory w Turcji?

W niedzielę w Turcji odbędą się przedterminowe wybory prezydenckie i parlamentarne. Faworytami są obecnie urzędujący Recep Tayyip Erdogan i jego partia, AKP. Niewykluczone jednak, że większą rolę – niż spodziewali się rządzący – odegra opozycja. W Świecie w Powiększeniu relacja Wojciecha Cegielskiego, specjalnego wysłannika Polskiego Radia na wybory w Turcji.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Turcja wybory Recep Tayyip Erdogan Wojciech Cegielski Magdalena Skajewska

Strefa Gazy: izraelski premier zapowiada odwet po ostrzałach

Izraelski premier zapowiada mocną odpowiedź na ostrzał terenów Izraela z Gazy. Nad ranem w kierunku terenów granicznych Palestyńczycy wystrzelili co najmniej 28 rakiet. Jedna osoba została ranna. Był to największy taki ostrzał w ostatnich tygodniach. Wszystko to w czasie gwałtownie zaostrzającej się sytuacji pomiędzy Izraelem a Palestyńczykami.
Zobacz więcej na temat:  Strefa Gazy Izrael ŚWIAT Palestyna Wojciech Cegielski

Czaputowicz: ws. Nord Stream 2 interesy Polski są zbieżne z USA

Polska i Stany Zjednoczone wspólnie sprzeciwiają się budowie drugiej nitki Gazociągu Północnego. Tak mówił w wywiadzie dla Polskiego Radia minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz. Szef polskiej dyplomacji jest teraz w Nowym Jorku, gdzie prowadził debatę na forum Rady Bezpieczeństwa ONZ. Wcześniej spotkał się z amerykańskim sekretarzem stanu Mikiem Pompeo, a jednym z tematów rozmów był właśnie projekt Nord Stream 2.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jacek Czaputowicz Nowy Jork Wojciech Cegielski Ministerstwo Spraw Zagranicznych Nord Stream 2 Rosja

Ostre spięcia między Izraelem a Palestyną

Ostre dyplomatyczne spięcie pomiędzy przedstawicielami Izraela i Autonomii Palestyńskiej w ONZ. Po poniedziałkowych protestach na granicy Izraela i Strefy Gazy, w których zginęło 58 Palestyńczyków, przedstawiciele obu zwaśnionych stron nie szczędzili gorzkich słów i wzajemnych oskarżeń w siedzibie Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku. Pilną debatę w ONZ, zwołano na wniosek Kuwejtu.
Zobacz więcej na temat:  Izrael Palestyna konflikt w Strefie Gazy ONZ Wojciech Cegielski ŚWIAT