X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
PR24 Portal
Section05
Wojciech Mucha

M. Manasterski: potrzebujemy rządu wielkiej zmiany

- Mieliśmy rząd dobrej zmiany, teraz potrzebujemy rządu wielkiej zmiany. Potrzeba bardzo wielu reform. Jeśli Prawo i Sprawiedliwość chce zrealizować swój program państwa dobrobytu, to będzie musiało to zrobić bez względu na przeszkody - czy to opozycji czy Unii Europejskiej - mówił Miłosz Manasterski w Polskim Radiu 24. Gośćmi "Studia Prasowego" byli także Wojciech Mucha, Wojciech Przybylski i Piotr Grzybowski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka POLSKA rząd Rząd RP Mateusz Morawiecki Unia Europejska ekologia Konrad Szymański Wojciech Mucha Wojciech Przybylski miłosz manasterski

Czy Polska będzie musiała zwracać majątek ofiarom Holokaustu?

Ustawa 477, która w Stanach Zjednoczonych przeszła cała ścieżkę legislacyjną i została podpisana przez prezydenta Donalda Trumpa zobowiązuje państwo amerykańskie do monitorowania procesu zwrotu majątków osobom, które były w Europie Środkowo-Wschodniej ofiarami Holokaustu.
Zobacz więcej na temat:  Holokaust prawo Polonia w USA Michał Rachoń Stany Zjednoczone Żydzi Adrian Stankowski Marian Kowalski Wojciech Mucha

Kiedy koniec śledztwa ws. katastrofy smoleńskiej?

– Dopóki gospodarzem Kremla będzie Władimir Putin, nie poznamy całej prawdy o tym, co stało się 10 kwietnia 2010 roku – mówił w Polskim Radiu 24 Cezary Gmyz, dziennikarz Telewizji Polskiej. Jak podkreślał na naszej antenie, trudno się spodziewać, by bezsporne zakończenie sprawy możliwe było w najbliższym czasie. O katastrofie smoleńskiej mówili też w PR24 Marek Pyza i Piotr Zaremba z "Sieci", Wojciech Mucha z "Gazety Polskiej", Samuel Pereira z TVP Info, a także publicystki – Maria Dłużewska i Ewa Stankiewicz. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Smoleńsk katastrofa w Smoleńsku Cezary Gmyz Wojciech Mucha Maria Dłużewska Marek Pyza Samuel Pereira

Katastrofa w Smoleńsku. "Seria wybuchów w lewym skrzydle"

Wiceszef podkomisji wyjaśniającej okoliczności katastrofy smoleńskiej, prof. Wiesław Binienda powiedział, że w raporcie technicznym o katastrofie znajdą się stwierdzenia, iż przyczyną tragedii była „seria wybuchów w lewym skrzydle”. Z okazji zbliżającej się 8. rocznicy katastrofy smoleńskiej miał zostać opublikowany całościowy raport z prac podkomisji smoleńskiej. Przedstawiony zostanie raport techniczny. Mówili o tym w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz (Gazeta Polska) i Wojciech Mucha (Gazety Polskiej Codziennie).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 katastrofa w Smoleńsku Smoleńsk Wojciech Mucha Wiesław Binienda Tomasz Sakiewicz Platforma Obywatelska POLSKA

"Gronkiewicz-Waltz obawia się stawienia się przed komisją"

Komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji ukarała prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz grzywną 10 tys. zł za niestawiennictwo na wtorkowej rozprawie na zasadach ogólnych. Hanna Gronkiewicz-Waltz była wezwana w charakterze świadka. O komisji weryfikacyjnej i prezydent Warszawy mówili w audycji Debata Dnia Adam Buła („Polska The Times”) i Wojciech Mucha („Gazeta Polska Codziennie”).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Komisja Weryfikacyjna reprywatyzacja dzika reprywatyzacja Warszawa Hanna Gronkiewicz-Waltz Wojciech Mucha Platforma Obywatelska POLSKA

PE: wniosek o odwołanie Ryszarda Czarneckiego. Komentarze

Konferencja Przewodniczących Parlamentu Europejskiego nie podjęła decyzji ws. odwołania europosła PiS Ryszarda Czarneckiego z funkcji wiceprzewodniczącego parlamentu. Szefowie ugrupowań zamierzają wrócić do tej kwestii na kolejnym posiedzeniu, na początku lutego. Do tego czasu ma dojść do spotkania przewodniczącego Parlamentu Antonio Tajaniego z Ryszardem Czarneckim. O braku decyzji ws. Ryszarda Czarneckiego mówili w audycji Debata Dnia Marcin Fijołek („Sieci”), Jacek Nizinkiewicz („Rzeczpospolita”) i Wojciech Mucha („Gazeta Polska Codziennie”).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ryszard Czarnecki Prawo i Sprawiedliwość Róża Thun Platforma Obywatelska Parlament Europejski Wojciech Mucha

„Opozycji chodzi o to, by reformy nie przeprowadzać”

Sejm zaczął w środę I czytanie projektu nowej ustawy o Sądzie Najwyższym autorstwa prezydenta Andrzeja Dudy. Zakłada on m.in. badanie przez SN skarg nadzwyczajnych na prawomocne wyroki sądów, w tym z ostatnich 20 lat i utworzenie Izby Dyscyplinarnej z udziałem ławników. O reformie sądownictwa mówili w audycji Debata Dnia Jarosław Włodarczyk (Press Club Polska) i Wojciech Mucha („Gazeta Polska Codziennie”).
Zobacz więcej na temat:  Sejm Sąd Najwyższy Wojciech Mucha Piotr Wąż krs

"Taka jest rola opozycji, żeby krytykować poczynania władzy"

W sobotę w Warszawie odbywa się Marsz Wolności. Organizuje go Platforma Obywatelska. –  PO chce dzisiejszym marszem przybić pieczątkę, że jest najsilniejszą partią opozycji i wokół niej powinna się cała opozycja konsolidować – mówił w Polskim Radiu 24 dr Andrzej Anusz, politolog Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Platforma Obywatelska Grzegorz Schetyna Nowoczesna Warszawa Wojciech Mucha Andrzej Anusz

Szef MON zarzuca Tuskowi zdradę dyplomatyczną. Komentarz

Do Prokuratury Krajowej wpłynęło zawiadomienie szefa MON Antoniego Macierewicza ws. tzw. zdrady dyplomatycznej. Ma ono związek z katastrofą smoleńską z 10 kwietnia 2010 roku, a dotyczy także badania jej przyczyn i okoliczności. Informację tę potwierdził na konferencji prasowej rzecznik rządu Rafał Bochenek. O sprawie mówili w Polskim Radiu 24 Łukasz Polinceusz z Fundacji im. Kazimierza Pułaskiego, Wojciech Mucha z Gazety Polskiej Codziennie i sędzia Adam Tomczyński.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Smoleńsk katastrofa w Smoleńsku Donald Tusk Antoni Macierewicz katastrofa smoleńska Wojciech Mucha Ministerstwo Obrony Narodowej

Relacje polsko-ukraińskie. "Górę biorą historyczne resentymenty"

- Dostrzegam zmianę w relacjach polsko-ukraińskich. Składa się na to kilka różnych czynników - m.in. historyczne resentymenty, trend antyimigrancki i zaniedbania ekip rządzących wynikające z kultury politycznej obu państw – powiedział w programie Szukając Dziury w Całym dr Paweł Kowal z Polskiej Akademii Nauk. O tym, czy zmienia się kurs polskiej polityki zagranicznej wobec Ukrainy i skąd się biorą antyukraińskie nastroje, mówił w Polskim Radiu 24 także Wojciech Mucha z Gazety Polskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Ukraina Łukasz Warzecha Wojciech Mucha Paweł Kowal

Szukając Dziury w Całym: relacje polsko-ukraińskie

Czy relacje polsko-ukraińskie cechuje nadmierny romantyzm? Czy nacjonalizm ukraiński jest autentycznym zagrożeniem? Czy stosunki między Ukrainą a Polską zmieni film "Wołyń" Wojciecha Smarzowskiego? O tym w audycji Szukając Dziury w Całym Łukasza Warzechy rozmawiali Wojciech Mucha ("Gazeta Polska Codziennie") i dr Paweł Kowal (Instytut Nauk Politycznych PAN).
Zobacz więcej na temat:  Łukasz Warzecha Paweł Kowal Ukraina Wojciech Mucha Wojciech Smarzowski Wołyń