more_horiz
PR24 Portal
Section05
Wojciech Reszczyński

Projekt ustawy o broni i amunicji. Jakie zmiany oznacza?

Pod koniec marca do Sejmu trafił projekt ustawy o broni i amunicji autorstwa grupy posłów Prawa i Sprawiedliwości oraz Kukiz'15. Daje to szansę na łatwiejszy dostęp do broni i klarowniejsze przepisy. – Polska nie może zamykać europejskiego i światowego rankingu liczby sztuk broni na stu mieszkańców! Nie może być żadnych przeciwwskazań czy utrudnień, aby człowiek zdrowy na umyśle, pełnoletni i niekarany nie posiadał broni – powiedział prowadzący czwartkowy "Klub Trójki" Wojciech Reszczyński.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Wojciech Reszczyński broń ustawa Prawo i Sprawiedliwość Kukiz'15

Co trzeba naprawić w Unii Europejskiej?

Dziś nawet słabo zorientowani w meandrach unijnej polityki wiedzą, że Polska ma problem z Unią Europejską – jej statutowymi instytucjami i kierownictwem. Z jakimi problemami boryka się obecnie UE? Jak można te problemy naprawić? Na te pytania w czwartkowym wydaniu audycji "Klub Trójki" szukali odpowiedzi socjolog, polityk, historyk prof. Tomasz Grosse oraz ekonomista prof. Zbigniew Krysiak.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Wojciech Reszczyński Trójka Ukraina Unia Europejska Niemcy Francja polityka

Wojna na Ukrainie. Jakie wnioski może wyciągnąć z niej Polska?

W ostatnich tygodniach codziennie śledzimy bieżące informacje o wojnie na Ukrainie, jej polityczne i wojskowe aspekty. Do głosu dochodzi ważna, jeżeli nie decydująca o naszych losach, szeroko rozumiana geopolityka. W obliczu agresji wojsk rosyjskich na naszych wschodnich sąsiadów przechodzimy przyspieszony obywatelski kurs doświadczania wojny u naszych granic. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka wojna na Ukrainie wojna 2022 Ukraina Wojciech Reszczyński wojsko NATO Rosja Trójka Ukraina Jan Parys

Dlaczego doszło do agresji Rosji na Ukrainę?

Rosja zaatakowała swojego sąsiada, niepodległą Ukrainę. To pierwsza taka sytuacja w Europie od zakończenia II wojny światowej. Za decyzję o ataku odpowiedzialny jest jeden człowiek: Władimir Putin, były pułkownik KGB stojący od 22 lat na czele państwa rosyjskiego. Jak i dlaczego do tego doszło?
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo wojna na Ukrainie Rosja konflikty międzynarodowe Grzegorz Górny Wojciech Reszczyński Trójka Trójka Ukraina

Przyszłość energetyki europejskiej

Niemcy wygaszają program atomowy i wyłączają kolejne elektrownie jądrowe, stawiając na farmy wiatrowe i panele słoneczne. Z kolei prezydent Francji Emmanuel Macron właśnie zapowiedział budowę kolejnych ośmiu reaktorów. – Można odnieść wrażenie, że w kwestii energetycznej w Unii Europejskiej panuje chaos, a ofiarą jest Polska, której ogranicza się i blokuje dostęp do produkcji energii z węgla kamiennego i brunatnego – stwierdza prowadzący Klub Trójki.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo energetyka Unia Europejska energia atomowa energia odnawialna Klub Trójki Wojciech Reszczyński Trójka

Reszczyński: Donald Tusk nie zmienił swojego podejścia do ludzkich spraw

- Jeżeli Donald Tusk rozmawia z przedsiębiorcą i martwi się, że ten będzie musiał zwolnić swoich pracowników, to znaczy, że były premier się w swoim podejściu do ludzkich spraw nie zmienił - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Wojciech Reszczyński. Gośćmi audycji byli także Sławomir Jastrzębowski oraz Andrzej Rafał Potocki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Donald Tusk opozycja Paweł Adamowicz Gdańsk polityka FILM Platforma Obywatelska Tadeusz Płużański Wojciech Reszczyński

Kompendium wiedzy o historii. Naukowe opracowania badaczy

Praca badawcza pracowników naukowych przynosi wiele cennych opracowań. W "Klubie Trójki" Wojciech Reszczyński postanowił pochylić się nad tymi dotyczącymi zagadnień historycznych. – O wartości tych pozycji i ogromie pracy autorów świadczą przypisy oraz zdjęcia. Autorzy muszą dotrzeć do jak największej ilość dokumentów, wspomnień i fotografii – powiedział, zapraszając na czwartkowe spotkanie.  
Zobacz więcej na temat:  Trójka społeczeństwo historia Polski Wojciech Reszczyński

"Takich historii za czasów PO było niesłychanie dużo". Adrian Stankowski o sprawie Grzegorza M.

- Rzeczywiście doczekaliśmy się wstępnej konkluzji w tej sprawie, ale postawienie zarzutów to jeszcze nie wyrok - powiedział Adrian Stankowski z "Gazety Polskiej Codziennie", odnosząc się do doniesień Cezarego Gmyza ws. byłego szefa Agencji Wywiadu. Gośćmi audycji byli również publicysta Wojciech Reszczyński i Andrzej Rafał Potocki z tygodnika "Sieci". 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Wojciech Reszczyński Adrian Stankowski służby i bezpieczeństwo służby specjalne Agencja Wywiadu przestępczość

Problemy współczesnego świata i Polski

Elżbieta Królikowska-Avis to wieloletnia korespondentka mediów polskich w Wielkiej Brytanii oraz osoba silnie zaangażowana w życie polskiej społeczności dziennikarskiej. Jej najnowsza książka "Cywilizacja Zachodu na rozdrożach wartości" doskonale wpisuje się w bieżące wydarzenia polityczne, kulturalne w Europie i na świecie. To nie są teoretyczne rozważania, ale zapis konkretnych problemów, z jakimi boryka się nasz współczesny świat, także Polska.
Zobacz więcej na temat:  Wojciech Reszczyński demokracja społeczeństwo Wielka Brytania POLSKA Europa Trójka

Film o bracie Albercie

Film „Nędzarz i madame” jest wyjątkowy pod względem tematu (bohaterem jest powstaniec styczniowy Adam Chmielowski, późniejszy brat Albert), wykonania (większość aktorów to amatorzy, studenci toruńskiej Akademii Kultury Społecznej i Medialnej, podobnie jak sam reżyser i autor scenariusza), ekonomiczno-finansowym (zrobiony za pieniądze z odpisów podatkowych) oraz kultury obrazu i słowa.
Zobacz więcej na temat:  Wojciech Reszczyński KULTURA FILM Klub Trójki Trójka

Kryzys migracyjny. Reszczyński: Białoruś to "agresor zastępczy"

- Białoruś jest agresorem, za którym stoi "zupełnie niewinne państwo", czyli Rosja. To świetna pozycja do mediowania czy namawiania do dialogu - mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Reszczyński (Polskie Radio). W audycji wzięli udział również: Andrzej Potocki (Tygodnik Sieci) i Piotr Semka (DoRzeczy).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Białoruś kryzys migracyjny Rosja Aleksander Łukaszenka granica służby i bezpieczeństwo Wojciech Reszczyński Piotr Semka Władimir Putin Tadeusz Płużański

Tęgie mózgi na obczyźnie. Polscy naukowcy z czasów II wojny światowej

Nowoczesny wykrywacz min, antena pozwalająca na namierzanie niemieckich U-Bootów i kluczowy wkład w skonstruowanie pierwszej na świecie bomby wodorowej – to tylko niektóre z osiągnięć polskich naukowców, którzy po II wojnie światowej w znacznej większości nie wrócili do ojczyzny z obawy przed czekającymi ich tu prześladowaniami. O ich losach opowiadał w "Klubie Trójki" prof. Bolesław Orłowski z Instytutu Historii Nauki Polskiej Akademii Nauk.
Zobacz więcej na temat:  Wojciech Reszczyński Trójka społeczeństwo
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem