X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
PR24 Portal
Section05
Wojska Obrony Terytorialnej

TYLKO U NAS Szef MON i żołnierze WOT porządkowali groby powstańców Warszawy. "To pewien symbol"

Na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej porządkowali groby powstańców. Do inicjatywy przyłączył się minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak. - Jest to pewien symbol, że żołnierze WOT sprzątają groby powstańców warszawskich - mówił w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Powstanie Warszawskie Mariusz Błaszczak Wojska Obrony Terytorialnej historia Polski

Mobilne Zespoły Rekrutacyjne. WOT celują w bezpośredni kontakt z kandydatem

Mobilne Zespoły Rekrutacyjne to najnowszy pomysł dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej na wciągnięcie do służby nowych ludzi. Jak mówił w Polski Radiu 24 płk Marek Pietrzak, rzecznik WOT, to "najnowsza inicjatywa, która działa od początku lipca". - Wykorzystaliśmy doświadczenia armii Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, gdzie podobne systemy funkcjonują - wskazał wojskowy. 
Zobacz więcej na temat:  armia Wojska Obrony Terytorialnej Wojsko Polskie siły zbrojne

Żołnierze WOT na froncie walki z COVID-19. Szef MON: tytaniczna praca

- Żołnierze WOT dostarczyli 48 tys. ton żywności do ośrodków pomocy społecznej, wsparli ponad 600 ośrodków medycznych i ponad 500 ośrodków pomocy społecznej, pobrali blisko 130 tys. wymazów z próbkami na obecność koronawirusa - poinformował minister obrony Mariusz Błaszczak.
Zobacz więcej na temat:  Wojska Obrony Terytorialnej Mariusz Błaszczak Koronawirus w Polsce pomoc służby i bezpieczeństwo Ministerstwo Obrony Narodowej POLSKA

"Gotowość, oddanie, patriotyczna postawa". Prezydent dziękuje żołnierzom WOT za pomoc po nawałnicach

- Trudno sobie wyobrazić większe przykłady gotowości, oddania i patriotycznej postawy - mówił w niedzielę prezydent Andrzej Duda do podkarpackich żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Prezydent i minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak wzięli w niedzielę udział w uroczystości złożenia przysięgi wojskowej przez żołnierzy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Wojska Obrony Terytorialnej Andrzej Duda Mariusz Błaszczak

Katastrofalne ulewy nad Polską. Szef MON: wojsko pomaga, jeśli jest taka potrzeba

- Już w niedzielę uruchomiono żołnierzy z małopolskiej brygady WOT. O tym, czy jest taka potrzeba, decydują wojewódzkie sztaby zarządzania kryzysowego - mówił w Programie 1 Polskiego Radia szef MON Mariusz Błaszczak, pytany o działania wojska przy usuwaniu skutków burz i ulew, jakie przechodziły nad Polską. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pogoda Wojska Obrony Terytorialnej małopolskie mazowieckie

Szef MON: wybór Trzaskowskiego byłby powrotem do polityki zwijania wojska

- Wybór Rafała Trzaskowskiego na prezydenta to prosta droga do likwidacji WOT - uważa szef MON Mariusz Błaszczak. "Kandydat KO jest niewiarygodny w swojej obietnicy utrzymania WOT, gdyż wczesnej nazywał ten rodzaj wojsk »amatorami«" - przekonuje minister obrony narodowej we wpisie na Twitterze.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mariusz Błaszczak Rafał Trzaskowski Wojska Obrony Terytorialnej Wojsko Polskie wybory prezydenckie 2020

"Atak nieprzyjaciela w warunkach pandemii". Romuald Szeremietiew o Defender Europe 20 Plus

- Przypuszczam, że wojskowi, którzy ćwiczą w ramach Defender Europe 20 Plus, zdają sobie sprawę z wszelkich okoliczności wynikających z pandemii COVID-19 i ważne wnioski zostaną wyciągnięte - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Romuald Szeremietiew, były wiceminister obrony narodowej. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Romuald Szeremietiew koronawirus Koronawirus w Polsce polityka Wojska Obrony Terytorialnej wojsko armia Defender Europe

Szef MON: pierwszy mobilny punkt pobrań próbek do testów na koronawirusa już działa

W Opocznie w woj. łódzkim od wtorku będzie działać drugi w Polsce mobilny punkt pobrań próbek do testów na obecność koronawirusa - poinformował minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Pierwszy działa od poniedziałku w Krotoszynie (Wielkopolska).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Wojsko Polskie Wojska Obrony Terytorialnej Mariusz Błaszczak MON Ministerstwo Obrony Narodowej koronawirus Koronawirus w Polsce COVID-19 pandemia kwarantanna