more_horiz
PR24 Portal
Section05
Wojsko Polskie

"Utknęły w martwym punkcie". Niemieckie media o rozmowach ws. przekazania czołgów Polsce

Minister obrony RFN Christine Lambrecht była zmuszona przyznać w poniedziałek na poufnym spotkaniu polityków koalicji, że nie ma nadziei na porozumienie z Warszawą - pisze "Der Spiegel". Portal informuje, że rozmowy w sprawie przekazania przez Niemcy czołgów Polsce utknęły w martwym punkcie.
Zobacz więcej na temat:  wojna na Ukrainie wojna 2022 broń Niemcy Wojsko Polskie media ŚWIAT Europa

Gen. Roman Polko o dobrowolnej służbie wojskowej: atrakcyjna oferta, także finansowo

- Ci, którzy chcieli powrotu do obowiązkowej służby wojskowej, chyba zapomnieli, co działo się, gdy mieliśmy armię, w której wojskowi wręcz sabotowali sprzęt i technikę wojskową - mówił w Polskim Radiu 24 gen. Roman Polko, były wiceszef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, były dowódca GROM.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Wojsko Polskie armia POLSKA wojsko Magdalena Złotnicka Roman Polko

Zostań żołnierzem RP. Skurkiewicz: to wielki zaszczyt i możliwość zdobycia dobrze płatnego zawodu

- Kluczowe jest, aby Wojsko Polskie było liczebniejsze i silne swoim potencjałem osobowym. Zasadnicza służba wojskowa jest zawieszona, nie ma planów, by ją odwieszać, ale każdy, kto chce, może rozpocząć dobrowolną służbę wojskową i przejść podstawowe przeszkolenie. Przed takimi osobami otwieramy też możliwość dalszej służby zawodowej - mówił w Polskim Radiu 24 wiceszef MON Wojciech Skurkiewicz. 
Zobacz więcej na temat:  Wojsko Polskie Ministerstwo Obrony Narodowej służby i bezpieczeństwo wojsko POLSKA

Układ Warszawski "interesem międzynarodowego socjalizmu"

67 lat temu, 14 maja 1955 roku w Warszawie przywódcy Albanii, Bułgarii, Czechosłowacji, NRD, Polski, Rumunii, Węgier i ZSRS podpisali sojusz polityczno-wojskowy, określany jako Układ Warszawski. Państwa wchodzące w jego skład były całkowicie podporządkowane Związkowi Sowieckiemu, zarówno pod względem politycznym, jak i militarnym.
Zobacz więcej na temat:  Czechosłowacja HISTORIA POLSKA Praga Rumunia Układ Warszawski Węgry Związek Radziecki komunizm Wojsko Polskie zimna wojna

Wojsko Polskie wzbogaci się o drony Glaudius. Mariusz Błaszczak zatwierdził umowę

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak zatwierdził umowę na zakup czterech bateryjnych modułów ogniowych Gladius. To bezzałogowy system poszukiwawczo-rozpoznawczy oparty na produkowanych przez polską firmę WB Electronic dronach. Bezzałogowce mogą razić precyzyjnie cele nawet na odległość do 100 kilometrów.
Zobacz więcej na temat:  Wojsko Polskie broń drony Mariusz Błaszczak bezpieczeństwo POLSKA służby i bezpieczeństwo

Wojciech Skurkiewicz o modernizacji polskiej armii: nie tylko program Gladius

– Niezbędny jest nam nowoczesny, bardzo ofensywny śmigłowiec uderzeniowy. Jestem przekonany, że rozpoznanie, którego dokonał minister Błaszczak za oceanem, przybliża nas do wyboru firmy, która dostarczy te śmigłowce w ramach programu "Kruk" – ocenił w Programie 3 Polskiego Radia wiceminister obrony. 
Zobacz więcej na temat:  Bartłomiej Graczak Ukraina wojna na Ukrainie Trójka Trójka Ukraina Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Wojciech Skurkiewicz

Premier: dzięki ustawie o obronie ojczyzny szybciej i lepiej wzmocnimy armię

Premier Mateusz Morawiecki w rozmowie z "Gazetą Polską" zapowiedział rozwój polskiej armii. Potencjał obronny naszego kraju zwiększy się poprzez wyposażenie Wojska Polskiego w broń przeciwlotniczą i przeciwrakietową. Szef rządu podkreślił też znaczenie uchwalenia ustawy o obronie ojczyzny.
Zobacz więcej na temat:  Wojsko Polskie bezpieczeństwo służby i bezpieczeństwo Mateusz Morawiecki relacje polsko-amerykańskie POLSKA

Antoni Macierewicz: wojna na Ukrainie bez zdecydowanego działania NATO będzie trwać dalej

- Cieszę się, że decyzja o przekazaniu polskich czołgów Ukrainie została ostatecznie podjęta. Ona ma olbrzymie znaczenie dla ich obrony, zwłaszcza wobec obecnego ataku na Donbas no i prawdopodobnych ataków na pozostałe ziemie ukraińskie. Musimy mieć świadomość, że wojna i agresja rosyjska ciągle trwa - mówił w Polskim Radiu 24 b. szef MON Antoni Macierewicz.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Polityka zagraniczna Polski Wojsko Polskie pomoc Ukraina wojna 2022 serwis wschodni Antoni Macierewicz Tadeusz Płużański służby i bezpieczeństwo dyplomacja polityka

Polska z ośmioma medalami w Invictus Games. Mjr Rzadkowska: w tych igrzyskach chodzi o coś więcej niż rywalizację

- Żołnierze mogą spotykać się z żołnierzami innych armii i dzielić podobne problemy. Wielu z nich, tracąc zdrowie, przechodziło później przez te same trudności. Możliwość spotkania z osobą, czasami z drugiego końca świata, pokazuje, że nie jesteśmy sami (...) mamy wsparcie w drugiej osobie - mówiła w Polskim Radiu 24 mjr Katarzyna Rzadkowska (dyrektor Centrum Weterana).     
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA służby i bezpieczeństwo Wojsko Polskie Wojska Obrony Terytorialnej SPORT zawody
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem