X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Wojsko Polskie

Całymi rodzinami zsyłani na Sybir. Spotkanie rodzin andersowców w Mińsku

Rodziny żołnierzy II Korpusu Polskiego spotkały się w rezydencji Ambasadora Polski na Białorusi. Oprócz potomków żołnierzy Armii Andersa w spotkaniu wzięli udział Ambasador Wielkiej Brytanii i brytyjski attaché wojskowy. Andersowcy, którzy wrócili na Białoruś po wojnie, byli prześladowani - z całymi rodzinami wysyłano ich na Syberię.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Białoruś Europa Władysław Anders II Korpus Wojsko Polskie

Szef MON: jeszcze w tym miesiącu podpiszemy umowę ws. kupna F-35

– Już sfinalizowaliśmy negocjacje ws. zakupu F-35 i zostały tylko drobne sprawy proceduralne – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Mariusz Błaszczak, szef MON. Finalizacja umowy na samoloty piątej generacji, okręty podwodne dla marynarki wojennej oraz utworzenie Agencji Uzbrojenia – to najważniejsze plany resortu obrony na nowy rok.
Zobacz więcej na temat:  Trójka polityka Wojsko Polskie Ministerstwo Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak Beata Michniewicz F-35

Szef MON: ważne, by Wojsko Polskie dysponowało nowoczesnym sprzętem

- Bardzo się cieszę z tego, że świetni żołnierze, jakimi są żołnierze 6. Brygady, rozszerzają zakres swoich zdolności wojskowych - mówił w środę w Krakowie minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak podczas uroczystości przekazania 6. Brygadzie Powietrznodesantowej 15 lekkich pojazdów przystosowanych do desantu spadochronowego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Wojsko Polskie Mariusz Błaszczak Ministerstwo Obrony Narodowej Kraków

Cielma: obecność wojsk amerykańskich w Polsce kluczowym wyróżnikiem

– Nie da się ukryć, że armia amerykańska, biorąc pod uwagę no jednak cały czas słabości wojska polskiego na wielu obszarach, stanowi istotne wzmocnienie – mówił w Polskim Radiu 24 Mariusz Cielma ("Nowa Technika Wojskowa"). Gośćmi audycji byli także Juliusz Sabak (Defence24) oraz Bartosz Głowacki ("Raport).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Wojsko Polskie armia ŚWIAT Ministerstwo Obrony Narodowej Wojska Obrony Terytorialnej POLSKA

Płk Marek Pietrzak: WOT jest ciągle w intensywnym okresie formowania

– Ciągle jest bardzo intensywnie, robimy dużo, ciągle stoi dość długa kolejka chętnych, by wstąpić do naszej formacji – mówił w Polskim Radiu 24 płk Marek Pietrzak z dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej. – W tej chwili mamy już 43 bataliony w całym kraju. Kolejne planujemy uruchamiać w przyszłym roku – dodał.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Wojsko Polskie armia ŚWIAT Ministerstwo Obrony Narodowej Wojska Obrony Terytorialnej POLSKA

Od stycznia GROM z nowym dowódcą. Płk Pawluk odejdzie ze stanowiska

Od nowego roku płk Grzegorz Mikłusiak zostanie dowódcą jednostki wojskowej GROM. Na stanowisko powołał go szef MON Mariusz Błaszczak. Do tej pory najsłynniejszą polską jednostką specjalną dowodził płk Mariusz Pawluk. Zmiana może mieć związek z zatrzymaniem jednego z zastępców pułkownika, który usłyszał zarzuty korupcyjne.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA armia Wojsko Polskie Ministerstwo Obrony Narodowej GROM