X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Wrocław

Najpierw dobrostan uczniów, potem – wyniki. Czym jest "Budząca się szkoła"?

Brak ocen, konieczności odrabiania lekcji w domu i możliwość pisania sprawdzianu w grupie, ale przede wszystkim wyrozumiałość dla ucznia i wsparcie jego mocnych stron – na takich zasadach działa już kilkadziesiąt szkół w Polsce. Do "Budzącej się szkoły" dołączają kolejne palcówki. Dwie z nich znajdują się na Dolnym Śląsku.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA Trójka Piotr Firan szkoła edukacja dzieci nauczyciel Wrocław

Prokuratura złożyła wniosek o przedłużenie aresztu dla Michała S. Jest podejrzany o dokonywanie oszustw ws. spadków

Prokuratura Regionalna we Wrocławiu złożyła wniosek o przedłużenie aresztu dla Michała S., jednego z podejrzanych w nowym wątku śledztwa dot. nieprawidłowości w reprywatyzacji warszawskich nieruchomości. S. został zatrzymany w czerwcu tego roku wraz z czterema innym osobami podejrzanymi o dokonywanie oszustw przed sądami spadkowymi.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo regiony Wrocław dolnośląskie zatrzymanie policja policja polska reprywatyzacja spadek

"Wprowadzano opinię publiczną w błąd". Policja publikuje nagranie z interwencji we Wrocławiu

Policja odpiera zarzuty dotyczące sierpniowej interwencji we Wrocławiu, po której zmarł 29-letni mężczyzna. Rodzina zmarłego oraz jej pełnomocnik oskarżyli funkcjonariuszy o znęcanie się nad mężczyzną. W piątek podczas konferencji prasowej policja upubliczniła nagranie z interwencji. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA policja służby i bezpieczeństwo regiony Wrocław dolnośląskie

56. Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans. Relacja Adama Rozlacha z Wrocławia

Wratislavia Cantans to największy i najbardziej prestiżowy festiwal muzyki poważnej na Dolnym Śląsku. Motywem przewodnim tegorocznej, 56. edycji jest przekraczanie granic. Na miejscu jest dziennikarz Programu 1 Adam Rozlach, który w audycji "Muzyczna Jedynka" podsumował pierwsze dni "Wrocławskiego Śpiewania" i zapowiedział przyszłe wydarzenia.
Zobacz więcej na temat:  Paweł Sztompke Wrocław MUZYKA

Galeria sztuki na klatce schodowej

Z zewnątrz jest to niczym niewyróżniająca się kamienica na wrocławskich Hubach, która, co doskonale widać, lata świetności ma już za sobą. Jednak po otwarciu drzwi i wejściu na klatkę schodową można odnieść wrażenie, że się przeniosło do zupełnie innego świata: ściany i sufit od parteru aż do czwartego piętra pokryte są wielkoformatowymi malowidłami! 
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA Wrocław malarstwo fresk kamienica Witold Lazar Trójka

Dzielne dzieciaki przynoszą nadzieję

W ten weekend we Wrocławiu odbył się finał tegorocznej edycji Brave Kids – niezwykłego, międzynarodowego projektu edukacyjno-artystycznego, który już od kilkunastu lat jest obecny także w Polsce. – W tym projekcie chodzi właśnie o to, aby oddać głos dzieciom – mówią organizatorzy. I do tego nawiązuje tegoroczne hasło skierowane właśnie do dzieci: "Chcemy was usłyszeć!" 
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo dzieci Wrocław Kasia Stoparczyk Trójka

Premier we Wrocławiu: miejsca upamiętnienia Lecha Kaczyńskiego to drogowskazy ku przyszłości

- Lech Kaczyński potrafił łączyć umiar ze skutecznością, romantyzm z pozytywizmem. Zawsze dbał o prawdę i ludzi pracy - mówił premier Mateusz Morawiecki we Wrocławiu podczas uroczystości odsłonięcia tablicy upamiętniającej prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA premier Mateusz Morawiecki Lech Kaczyński Wrocław społeczeństwo polityka kancelaria premiera Jarosław Kaczyński PiS

Rafał Augustyn i przodkowie - synteza historii polskiej inteligencji

"Mój tata ładnie śpiewał przy goleniu, pisywał też wiersze, ale była to twórczość raczej biesiadna i bardzo dowcipna, więcej sztuk było po stronie mamy. Dziadek Leon odebrał podstawy wykształcenia muzycznego i to stało się jego zawodem, pracował jako urzędnik dyrekcji kolei, ale dorabiał jako muzyk". Rafał Augustyn - kompozytor, krytyk muzyczny i polonista - w swoje 70. urodziny był bohaterem "Zapisków ze współczesności".
Zobacz więcej na temat:  Rafał Augustyn Wrocław kompozytor muzykolog Dwójka

Wyjazdy do wód, czyli leczenie, rozrywka i wypoczynek

Chyba niewiele osób się orientuje, że kultura uzdrowiskowa sięga aż czasów starożytności. Rozkwitła w erze nowożytnej, a słynne "wyjazdy do wód" stały się jednym ze stałych elementów życia arystokracji i zamożnej burżuazji. W wieku XX korzystanie z uzdrowisk i sanatoriów stało się dostępne właściwie dla wszystkich. Temu właśnie poświęcona jest wystawa "Podróż za marzeniami. Kultura uzdrowiskowa w Europie" w Muzeum Etnograficznym we Wrocławiu.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA uzdrowisko zdrowie ciechocinek Katarzyna Cygler Trójka Wrocław

Akwarele z Breslau powróciły do Wrocławia. Sztuka przeplata się z historią

- Gdy akwarele pojawiły się na rynku antykwarycznym, bardzo szybko - głównie poprzez fakt, iż były one w bardzo charakterystyczny sposób opisane na odwrocie - zostały wszczęte stosowne procedury. Było to w grudniu zeszłego roku, a raptem tydzień temu przywiozłem je do Wrocławia - mówił w Dwójce Piotr Oszczanowski, dyrektor Muzeum Narodowego we Wrocławiu.
Zobacz więcej na temat:  malarstwo muzeum Wrocław II wojna światowa Dwójka

Ppor. Sobolewski "Sęk" wśród pierwszych zidentyfikowanych ofiar obławy augustowskiej

Ppor. Wacław Sobolewski ps. Sęk, który zginął w obławie augustowskiej w 1945 r. - a także osoby, których szczątki odnaleziono na terenie "wrocławskiej Łączki", czyli Cmentarza Osobowickiego we Wrocławiu, znaleźli się wśród ogłoszonych w czwartek w Warszawie 26 zidentyfikowanych przez IPN ofiar reżimów totalitarnych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA IPN HISTORIA Wrocław społeczeństwo historia Polski

Festiwal Nowe Horyzonty - od Cannes do Tajlandii

- Myślę, że polskie kino ma teraz dobry czas i najbliższe miesiące będą dla niego fantastyczne. Polscy twórcy bardzo pragną kontaktu z publicznością na żywo i powierzając nam swoje filmy wiedzą, że tu spotkają publiczność z prawdziwego zdarzenia, i że to będzie prawdziwa uczta i święto dla nich - mówił w Dwójce Marcin Pieńkowski, dyrektor rozpoczynającego się wkrótce Międzynarodowego Festiwalu Nowe Horyzonty.
Zobacz więcej na temat:  kino Nowe Horyzonty Paweł Siwek Dwójka festiwal filmowy Wrocław FILM