more_horiz
PR24 Portal
Section05
Wrocław

Kolaże-wycinanki Wisławy Szymborskiej we Wrocławiu

Przez miesiąc w dwóch wrocławskich galeriach można zobaczyć wystawę "Wesoła, ale nie za bardzo" na której zaprezentowano 50 kolaży-wycinanek Wisławy Szymborskiej. Jej dopełnieniem są prace artystów, dydaktyków i studentów miejscowej ASP we Wrocławiu, będące intrygującym dialogiem i reinterpretacją wizualnej twórczości noblistki.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA Wisława Szymborska wystawa galeria Wrocław poezja Katarzyna Cygler Trójka

Święto filmu krótkometrażowego we Wrocławiu

Zbliża się III edycja Dolnośląskiego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych Long Story Short Film Festival organizowanego przez Dolnośląskie Centrum Filmowe. Tegoroczna odsłona festiwalu odbędzie się w całości stacjonarnie w kinie DCF we Wrocławiu, w dniach 22-24 kwietnia. W programie kilkadziesiąt tytułów z kraju i zagranicy, pokazy specjalne oraz spotkania z twórcami i aktorami. Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe jest bezpłatny.
Zobacz więcej na temat:  FILM Wrocław

Wczoraj, dziś i jutro według artystów współczesnych

"Nie oglądaj się za siebie" – to hasło wystawy konkursowej Triennale Rysunku Wrocław 2022. Zostało ono wybrane ze względu na jego aktualność oraz wielowątkowość. Daje twórcom możliwość eksplorowania rozmaitych kontekstów i znaczeń, kultury, popkultury, religii, polityki. Ważne jest tu też miejsca ekspozycji – bunkier przeciwlotniczy, który dziś jest siedzibą Muzeum Współczesnego we Wrocławiu.
Zobacz więcej na temat:  Trójka KULTURA Piotr Firan wystawa SZTUKA Wrocław

Wrocławscy archeolodzy zrekonstruowali twarze ludzi sprzed ponad 400 lat

Zespół antropologów i archeologów z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu we współpracy z plastykami z Akademii Sztuk Pięknych, wykonał rekonstrukcję wyglądu mieszkańców Górnych Łużyc sprzed ponad czterystu lat. Prace miały miejsce w oparciu analizę czaszek znalezionych na terenie wczesnośredniowiecznego grodu.
Zobacz więcej na temat:  Trójka archeologia Wrocław NAUKA kości przyroda Witold Lazar

Bunkry i schrony we Wrocławiu. Czy wciąż mogą być schronieniem?

Wrocław został okrutnie doświadczony przez drugą wojnę światową. Wtedy też powstały bunkry i schrony zbudowane przez Niemców, później zaadaptowane i rozbudowane przez wojska radzieckie. – Jest ich pięć. Najbardziej znany jest ten na placu Strzegomskim. Jest najbardziej wyeksponowany i największy wśród nich – opowiada Tomasz Głowiński, historyk z Uniwersytetu Wrocławskiego.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Trójka Ukraina Wrocław bezpieczeństwo fortyfikacje Tomasz Miara historia Polski
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem