X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Wszystkich Świętych

Semeniuk: na rekompensaty dla sprzedawców chryzantem oraz samorządów przeznaczono 180 mln zł

- Sprzedawcy chryzantem, którzy nie mogli sprzedać swoich kwiatów w związku z zamknięciem cmentarzy przed dniem Wszystkich Świętych, oraz samorządy mogą liczyć na wsparcie, wydłużono termin składania wniosków w tej sprawie - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA finanse osobiste tarcza antykryzysowa Wszystkich Świętych Koronawirus w Polsce

Prezes Fundacji Dziedzictwa Kulturowego: renowacja pobudza turystykę

- Ważne jest, żeby opieka nad zabytkami była związana ze społecznym zainteresowaniem. Staramy się odszukiwać takie miejsca, gdzie jest pochowany ktoś, z naszej perspektywy, istotny albo jest to ważne dzieło sztuki i stworzyć wokół tego miejsca grupę opiekunów - mówił w "Poranku Dwójki" Michał Laszczkowski, prezes Fundacji Dziedzictwa Kulturowego. 
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Paweł Siwek zabytki Wszystkich Świętych

Dziś Dzień Zaduszny. Kościół wspomina wszystkich wiernych zmarłych

Kościół katolicki wspomina 2 listopada w liturgii wszystkich wierzących w Chrystusa, którzy odeszli z tego świata, a teraz przebywają w czyśćcu. Kapłani mogą odprawić tego dnia trzy msze św.: w intencji poleconej przez wiernych, za wszystkich wiernych zmarłych i według intencji papieża.
Zobacz więcej na temat:  Wszystkich Świętych aktualności katolickie Kościół Kościół katolicki wiara Zaduszki społeczeństwo POLSKA

"Duch Święty zadziałał i poddał organizatorom taki temat". Ksiądz o intencji Różańca Do Granic Nieba

- Chcę przeprowadzić ludzi, wytłumaczyć po kolei, co tu zrobić, żeby to, o co proszą organizatorzy - przyjęcie nienarodzonego dziecka - dokonało się w sercu, a nie tylko na ustach, pięknych deklaracjach - powiedział w Polskim Radiu 24 ks. Teodor Sawielewicz opowiadając o celach akcji Różaniec Do Granic Nieba. 
Zobacz więcej na temat:  aborcja Wszystkich Świętych Kościół Różaniec do Granic POLSKA społeczeństwo religia

Uroczystość Wszystkich Świętych. Bp Piotr Libera: osiem błogosławieństw to dobre słowa Boga

Biskup płocki Piotr Libera przestrzegł przed gniewem, przewrotnością i bezbożnością, które - jak mówił, cytując słowa bł. abp Antoniego Juliana Nowowiejskiego z 1936 r. - mogą człowieka "w piekle pochować". Wskazał zarazem, iż Jezus zaprasza do czynienia miłosierdzia i wprowadzania pokoju.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo religia katolicyzm Kościół Kościół katolicki aktualności katolickie Wszystkich Świętych Płock

Niedziela Wszystkich Świętych w Trójce

Co kilka lat w jednym dniu podwójnie świętujemy. W tym roku to właśnie pierwszolistopadowe święto. W kościele katolickim nie jest ono tożsame z Dniem Zadusznym, choć w tradycji świeckiej obchodzone jest właśnie jako Zaduszki. W Trójkowej wreszcie tradycji staramy się świąteczne dni inaczej traktować niż pozostałe, nawet jeżeli następuje owo spotkanie niedzieli z innym świętem.
Zobacz więcej na temat:  Barbara Marcinik Piotr Majewski Wojciech Dorosz Marek Pawlukiewicz Kuba Sadowski Wszystkich Świętych wspomnienie Ludwik Flaszen Paweł Królikowski Wojciech Pszoniak Jerzy Pilch Ewa Demarczyk