X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
ZSRR

"Ważne miejsce na mapie Śląska". Przedstawiciele władz województwa oddali hołd ofiarom Tragedii Górnośląskiej

W 1945 roku po wkroczeniu armii sowieckiej na teren Górnego Śląska, miały miejsce aresztowania, osadzenia w obozach koncentracyjnych oraz przymusowe wywózki Ślązaków do katorżniczej pracy na terenie ZSRR. Przedstawiciele władz województwa śląskiego oddali w Radzionkowie hołd ofiarom Tragedii Górnośląskiej.
Zobacz więcej na temat:  Śląsk HISTORIA POLSKA społeczeństwo ZSRR regiony śląskie historia Polski

Debata TVP "Związek Sowiecki - trup czy upiór?". Matyszkowicz: w narracji Rosji widzimy tęsknotę za ZSRR

- Patrząc chociażby na narrację rosyjską ostatnich miesięcy i lat, widzimy tęsknotę za Związkiem Sowieckim - mówił Mateusz Matyszkowicz, wiceprezes Telewizji Polskiej. Zorganizowana przez TVP debata "Związek Sowiecki - trup czy upiór? 30 lat później" przybliżyła wydarzenia sprzed trzech dekad i prześledziła procesy, jakie upadek Związku Radzieckiego wywołał w dawnych republikach związkowych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA HISTORIA społeczeństwo ZSRR komunizm TVP

"Związek Sowiecki - trup czy upiór? 30 lat później". TVP zaprasza na debatę o upadku ZSRR

Telewizja Polska zaprasza widzów na debatę poświęconą upadkowi Związku Radzieckiego. Idea programu zakłada przybliżenie wydarzeń sprzed trzech dekad i próbę zrozumienia procesów, jakie upadek państwa komunistycznego wywołał w dawnych republikach związkowych, a obecnie niepodległych państwach.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo ZSRR HISTORIA rozpad ZSRR TVP Piotr Gociek

NASZ WYWIAD O tym, jak Stanisław Szuszkiewicz doprowadził do upadku ZSRR. "Swoją pracę zawsze chciałem wykonać jak najlepiej"

Czy pierwszy szef białoruskiego niepodległego państwa Stanisław Szuszkiewicz miał poczucie, że zmienił historię, gdy podpisał wraz z przedstawicielami Rosji i Ukrainy porozumienie o rozpadzie Związku Radzieckiego? O tym, jak wspomina grudzień 1991 roku - opowiedział portalowi PolskieRadio24.pl.
Zobacz więcej na temat:  Raport Białoruś NASZ WYWIAD Stanisław Szuszkiewicz ZSRR Związek Radziecki

"Tylko tak mogłam uratować męża". Nadieżda Mandelsztam i zapiski z sowieckiego piekła

- Ona dokonała heroicznego i nieprawdopodobnego czynu: przeniesienia dzieła poety z najczarniejszych czasów stalinizmu do współczesności, do naszej pamięci - podkreślał w Polskim Radiu Andrzej Mietkowski, opowiadając o "Wspomnieniach" żony Osipa Mandelsztama. 29 grudnia 2021 mija 41 lat od śmierci znakomitej pisarki Nadieżdy Mandelsztam. 
Zobacz więcej na temat:  Osip Mandelsztam ZSRR Józef Stalin stalinizm komunizm literatura poezja Rosja Nadieżda Mandelsztam