more_horiz
PR24 Portal
Section05
ZUS

Polski Bon Turystyczny – ostatni dzwonek na wykorzystanie!

Rodzice, którzy nie wykorzystali do tej pory bonu turystycznego, mogą to zrobić do końca września 2022 roku – przypomina Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Bonem można zapłacić na przykład za pobyt w hotelu, pensjonacie czy w gospodarstwie agroturystycznym. Z jakich kosztów odciąża nas wykorzystanie Polskiego Bonu Turystycznego i jak go aktywować?
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA społeczeństwo Trójka rodzina turystyka pandemia ZUS pomoc dziecko wakacje urlop Józef Niewiarowski Karol Gnat

Czternasta emerytura w drugiej połowie roku. Premier: chcemy przekazać jak najwięcej środków dla seniorów

- Czternasta emerytura zostanie wypłacona w drugiej połowie roku - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. Minister rodziny i polityki społecznej poinformowała, że resort kończy pracę nad ustawą w tej sprawie. 1 kwietnia ZUS rozpoczął wypłatę trzynastych emerytur.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA POLSKA emerytura ZUS Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej Mateusz Morawiecki finanse osobiste społeczeństwo premier

Czy warto w tym roku przejść na emeryturę? Odpowiedź nie jest jednoznaczna

Czy warto wystąpić o emeryturę, jeżeli jesteśmy już w wieku emerytalnym? Przejście na zasłużony odpoczynek w tym roku jest korzystniejsze, niż miało to miejsce w ubiegłych latach. Ale raczej nie warto się spieszyć, bo ciągle obowiązuje zasada, że im dłużej pracujemy, tym wyższe będziemy mieli świadczenia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA emerytura ZUS oszczędności składki na ubezpieczenie

Prezes ZUS: pracujący dwa lata dłużej, będą mieć dużo wyższe emerytury

Jeśli osoba, która dwa lata temu osiągnęła wiek emerytalny zdecydowała się pracować do dziś, otrzyma emeryturę o połowę wyższe od tego, jakie dostałaby 2 lata temu. Wynika to z gromadzenia kapitału, waloryzacji, ale też skrócenia się średnio o 21 miesięcy życia Polaków - mówiła w audycji "Rządy Pieniądza" prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska. Informowała też o wypłatach tzw. "żłobkowego", o które zawnioskowało przez 4 dni już ponad 52 tys. rodziców oraz 500+ dla uchodźców z Ukrainy. W tym wypadku do ZUS trafiły już wnioski na 316 tys. dzieci.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ZUS 500+ emerytura

Заклад соціального страхування організовує «Вихідні для України»

У найближчу суботу та неділю відділення Закладу соціального страхування (ZUS)  будуть відкриті для громадян України. Заклад організовує спеціальну акцію під назвою «Вихідні для України», – повідомила голова ZUS Ґертруда Усьцінська
Zobacz więcej na temat:  ZUS Польща Україна біженці з України допомога
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem