X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
ZUS

Prezes ZUS: trzynaste emerytury trafiły już na konta seniorów, to łącznie ponad 10 mld zł

- W zasadzie zakończyliśmy już wypłatę trzynastek. Przysługują one wszystkim emerytom i rencistom w kwocie 1250 zł brutto. Za ich sprawą seniorzy otrzymali łącznie ponad 10,5 mld zł. Należy też zaznaczyć, że trzynaste emerytury wypłacane są dodatkowo z KRUS oraz z systemów specjalnych - mówiła w audycji "Rządy Pieniądza" prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.  
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ZUS emerytura

"To ważne dla poprawy sytuacji demograficznej kraju". Marlena Maląg o strategii rodzinnej i emerytalnej

- Przeciwdziałanie negatywnym zmianom demograficznym i ich wpływaniu na system emerytalny jest priorytetem rządu - zapewniła minister Marlena Maląg. Szefowa resortu rodziny i polityki społecznej wzięła udział w debacie poświęconej strategii emerytalnej państwa, zorganizowanej przez Instytut Pracy i Spraw Socjalnych. 
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA emerytura ZUS zus składki finanse społeczeństwo POLSKA

Eksperci: podział gospodarki na rentowną produkcję i gasnące usługi stale się powiększa

Coraz wyraźniej widać w gospodarce podział na branżę produkcyjną, w której sytuacja wygląda dobrze, i usługową, która goni resztkami sił, licząc na jak najszybsze zakończenie lockdownu - mówili goście audycji "Rządy Pieniądza" Andrzej Kubisiak, zastępca dyrektora Polskiego Instytutu Ekonomicznego i Marek Rozkrut z firmy EY.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA inflacja bezrobocie szczepienia Koronawirus w Polsce ZUS tarcza antykryzysowa msp

Szykują się drobne, ale ważne zmiany w programie Dobry Start. Sprawdź, czego dotyczą

Będą zmiany w programie Dobry Start, zwanym też 300+. Rząd przyjął projekt rozporządzenia, który przewiduje składanie wniosków o to świadczenie wyłącznie w formie elektronicznej, a przekazywanie pieniędzy wyłącznie na konto, a nie w gotówce. Trzecia zmiana dotyczy organu obsługującego – nie będą to już gminy ani powiaty, lecz Zakład Ubezpieczeń Społecznych.
Zobacz więcej na temat:  ZUS dzieci POLSKA GOSPODARKA

Tarcza branżowa obejmie kilkaset tysięcy kolejnych firm. Rząd wydłuża listę kodów PKD

Tarcza branżowa będzie wydłużona na kwiecień i rozszerzona o kilkanaście nowych kodów PKD, obejmujących m.in. sklepy budowlane, meblowe, elektroniczne, sportowe i branżę beauty – poinformowało Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii. Wsparcie będzie mogło trafić nawet do 420 tys. firm zatrudniających ok. 1,4 mln osób.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA tarcza antykryzysowa Koronawirus w Polsce ZUS pracodawcy firma

Prezes ZUS: zachęcamy firmy do występowania o pomoc i zwolnienia, będziemy je wydłużać na kolejne miesiące

Cały czas oferujemy przedsiębiorcom pomoc, m.in. polegającą na zwolnieniu ze składek ZUS czy wypłacie postojowego. Przewidziane jest też jej wydłużenie na kolejne miesiące. Wykorzystanie rządowego wsparcia nie jest jednak tak duże, jak zakładaliśmy. Dlatego zachęcamy do składania wniosków - mówiła w audycji "Rządy Pieniądza" prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ZUS zasiłek Koronawirus w Polsce lockdown tarcza antykryzysowa

Zamknięte żłobki i przedszkola. "Z pandemicznego punktu widzenia to dobra decyzja"

- Obserwujemy wzrost liczby zakażonych dzieci. Jesienią średnio mieliśmy 200-300 dodatnich wyników u dzieci, teraz mamy koło tysiąca - powiedział w audycji "Sygnały dnia" specjalista chorób zakaźnych, pediatra, członek Rady Medycznej przy premierze prof. Jacek Wysocki. 
Zobacz więcej na temat:  edukacja dzieci Daniel Wydrych Katarzyna Gójska ZUS zasiłek Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej Ministerstwo Edukacji i Nauki