more_horiz
PR24 Portal
Section05
Za życiem

"Według prawa UE nie można nakazać legalizacji aborcji". Europejscy biskupi odrzucają żądania Europarlamentu

Komisja Konferencji Episkopatów Wspólnoty Europejskiej (COMECE) zabrała głos w związku z dyskusją w Parlamencie Europejskim i rezolucji na temat możliwego uchylenia prawa do aborcji przez Sąd Najwyższy w Stanach Zjednoczonych.
Zobacz więcej na temat:  aborcja prawo społeczeństwo polityka USA Stany Zjednoczone Za życiem ŚWIAT Unia Europejska Europarlament Europa Kościół

Sprzeciwiają się wpisaniu aborcji do Karty praw podstawowych UE . Wielka mobilizacja pro-life przed unijną debatą

Sto organizacji pro-life z ponad 20 krajów Unii Europejskiej wzięło w weekend w Brukseli udział w konwencji "Europa wierna ludzkiej godności". Organizatorzy wydarzenia podkreślają, że tak licznie zebrani obrońcy życia są wyrazem mobilizacji ruchów pro-life w Europie.
Zobacz więcej na temat:  aborcja prawo społeczeństwo polityka Za życiem kobieta dziecko ciąża rodzina Europa POLSKA

"Aborcja największym błędem w moim życiu". Szwedzka europoseł mówi o obronie życia

Temat aborcji poruszyła w bardzo osobistym wywiadzie Sara Skyttedal, szwedzka europoseł EPP. Przypomniała, że gdy w 2019 r. jeden ze szwedzkich chadeków sprzeciwił się aborcji, wywołało to ogromną dyskusję i debatę. Polityk jest członkiem formacji Donalda Tuska w europarlamencie, która forsowała aborcyjne zapisy.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Parlament Europejski Unia Europejska aborcja polityka prawo społeczeństwo Za życiem

Najmniejszy wcześniak przyszedł na świat w Wielkiej Brytanii. Lekarze nie dawali jej szans

Hannah Stibbles ważyła przy urodzeniu tylko 325 g. To najmniejszy wcześniak, który urodził się w Wielkiej Brytanii. Przed porodem lekarze stwierdzili, że dziecko nie ma prawie żadnej szansy na przeżycie i trzeba nastawić się co najmniej na reanimację, ale po narodzinach Hannah oddychała samodzielnie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Za życiem dziecko kobieta rodzina społeczeństwo Wielka Brytania

"Zwiększone finansowanie, usprawnienie działań". Paweł Wdówik o rozwoju programu "Za życiem"

Wiceminister rodziny i polityki społecznej Paweł Wdówik, pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych, poinformował o przydzieleniu większej ilości pieniędzy na opiekę nad kobietami w ciąży i główne ośrodki koordynacyjno-rehabilitacyjno-opiekuńcze (WOKRO) w ramach programu "Za życiem".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej niepełnosprawni Za życiem

Prezes Fundacji Małych Stópek: w Polsce daleko jest od wykonalności i przestrzegania prawa w kwestii obrony życia

- Dziś nie ma większego problemu z dokonaniem aborcji, są środki farmakologiczne i wyjazdy do ościennych krajów. To nie oznacza, że u nas takiego prawa chroniącego życie ma nie być. To wymiar normatywny, mówi nam co jest dobre, a co złe - ocenia ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes Fundacji Małych Stópek, która niesie pomoc dzieciom, matkom i całym rodzinom.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA aborcja Trybunał Konstytucyjny prawo społeczeństwo polityka Za życiem kobieta dziecko ciąża pomoc rodzina

Przełom w prawodawstwie pro-life nastąpi w USA? Ekspert ostrzega przed działaniami administracji Joe Bidena

- Z wielką nadzieją spoglądamy na to, co dzieje się w Stanach Zjednoczonych. Mówimy o bardzo ważnej zmianie prawa, która może wydarzyć się w państwie tak wielkim, że zajmuje niemal cały kontynent - mówi w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Magdalena Guziak-Nowak z Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka. Dodaje, że przeszkodą mogą być działania administracji Joe Bidena.
Zobacz więcej na temat:  Za życiem aborcja ŚWIAT kobieta dziecko prawo USA POLSKA Joe Biden podsumowanie 2021

Projekt ustawy o wolności sumienia m.in. ws. aborcji w USA. "Wzywamy Kongres, aby stanął w obronie godności"

W USA trwa dyskusja nad ustawą wprowadzającą zmiany w publicznej służbie zdrowia. Celem nowelizacji jest zakaz rządowej dyskryminacji pracowników opieki zdrowotnej, którzy z poważnych powodów moralnych lub religijnych zdecydowanie sprzeciwiają się uczestniczeniu w niektórych procedurach medycznych, głównie aborcji.
Zobacz więcej na temat:  aborcja kobieta prawo USA ŚWIAT społeczeństwo polityka zdrowie lekarz pielęgniarka Kościół Za życiem dziecko etyka

Prezydent Portugalii zawetował ustawę legalizującą eutanazję. "Misją jest ratowanie ludzkiego życia"

W stronę prezydenta Portugalii kilka organizacji świeckich wystosowało podziękowania. Związane jest to, z tym że szef rządu zawetował ustawę legalizującą eutanazję w tym kraju. To już druga tego rodzaju decyzja, kiedy Marcelo Rebelo de Sousy odmówił podpisania przepisów, które miałby zezwolić na legalizację śmierci wspomaganej medycznie.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo eutanazja Za życiem ŚWIAT Portugalia
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem