X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Zaduszki

"Nadzieja nadaje sens życiu, to kotwica, którą mamy". Przesłanie papieża w Zaduszki

- Wiele złych rzeczy prowadzi nas do rozpaczy i wiary w to, że wszystko zakończy się porażką, że po śmierci nie ma niczego. Odpowiedzią na to jest nadzieja - mówił papież Franciszek podczas mszy św. w Dzień Zaduszny w kościele na historycznym niemieckim cmentarzu koło bazyliki św. Piotra. W tym roku z powodu pandemii nie odwiedził żadnego cmentarza poza Watykanem.
Zobacz więcej na temat:  papież Franciszek Kościół Kościół katolicki wiara Zaduszki Watykan Europa ŚWIAT

Dziś Dzień Zaduszny. Kościół wspomina wszystkich wiernych zmarłych

Kościół katolicki wspomina 2 listopada w liturgii wszystkich wierzących w Chrystusa, którzy odeszli z tego świata, a teraz przebywają w czyśćcu. Kapłani mogą odprawić tego dnia trzy msze św.: w intencji poleconej przez wiernych, za wszystkich wiernych zmarłych i według intencji papieża.
Zobacz więcej na temat:  Wszystkich Świętych aktualności katolickie Kościół Kościół katolicki wiara Zaduszki społeczeństwo POLSKA

Odeszli do niebiańskiej orkiestry. Wspominamy zmarłych muzykantów

Choć audycja wypada 1 listopada, a więc w Święto Wszystkich Świętych, jej klimat nawiązywać będzie raczej do dnia następnego, czyli Święta Zmarłych - Zaduszek lub Dnia Zadusznego. W audycji wspominamy artystów ludowych, którzy odeszli od nas po 1 listopada 2019 - Jana Cebulę, Albinę Kuraś i Tadeusza Jedynaka.
Zobacz więcej na temat:  folk kultura ludowa muzyka ludowa Zaduszki muzyka tradycyjna Piotr Dorosz

Dzień Wszystkich Świętych. Premier: od soboty do poniedziałku cmentarze zamknięte

- W najbliższą sobotę, niedzielę 1 listopada i w poniedziałek zamknięte będą cmentarze - poinformował premier Mateusz Morawiecki. - Nie chcemy doprowadzić do tego, że na cmentarzach i w komunikacji publicznej będzie się gromadzić dużo ludzi - podkreślił szef rządu. W piątek wieczorem rozporządzenie w tej sprawie opublikowano w Dzienniku Ustaw.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce premier Wszystkich Świętych Mateusz Morawiecki Zaduszki

Bez mszy św. i procesji na cmentarzach. Sprawdź, co się zmieniło ws. uroczystości Wszystkich Świętych

Z powodu rosnącej liczby zakażeń koronawirusem, w tym roku w Polsce nie będzie mszy św. i procesji na cmentarzach. Zgodnie z dekretami wydanymi przez biskupów w poszczególnych diecezjach eucharystie będą sprawowane w świątyniach.
Zobacz więcej na temat:  Wszystkich Świętych Zaduszki Kościół Kościół katolicki aktualności katolickie bezpieczeństwo Msza święta społeczeństwo POLSKA