more_horiz
PR24 Portal
Section05
Zaduszki

Odwiedzanie grobów zmarłych przez… internet. Wirtualne cmentarze przyszłością?

W ostatnich latach pojawiło się zainteresowanie tzw. wirtualnymi cmentarzami, które można odwiedzić bez wychodzenia z domu. Strony internetowe umożliwiają stworzenie grobu bliskiej osoby, zapalenie jej wirtualnego znicza, złożenie kwiatów i wiązanek oraz dodawanie kondolencji i wspomnień. Administratorzy takich cmentarzy zapowiadają kolejne nowości, ale czy mają dla kogo je tworzyć? Czy możliwe jest, że w przyszłości coraz więcej osób będzie rezygnowało z realnego odwiedzania grobów i zacznie korzystać z internetowych cmentarzy?
Zobacz więcej na temat:  emocje internet STYL ŻYCIA tradycja wirtualna rzeczywistość Wszystkich Świętych Zaduszki

Kościół Rzymskokatolicki obchodzi uroczystość Wszystkich Świętych. "Każdy może być świętym"

Zgodnie z nauką Kościoła katolickiego jest to "uroczystość tych, którzy są zbawieni i cieszą się wieczną szczęśliwością w niebie". Należą do nich nie tylko kanonizowani i błogosławieni, ale także święci bezimienni - wierni, którzy nigdy nie zostaną wyniesieni na ołtarze, a którym Kościół w sposób szczególny chce w tym dniu oddać hołd.
Zobacz więcej na temat:  Kościół religia wiara Wszystkich Świętych Zaduszki
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem