more_horiz
PR24 Portal
Section05

Zakopane

Letnie kino plenerowe: kusząca i coraz popularniejsza alternatywa dla multipleksów

Coraz dłuższe dni, coraz cieplejsze wieczory, a jeśli dodać do tego jeszcze dobre towarzystwo, to czy może być lepsza perspektywa na nadchodzące letnie miesiące? A jeśli można jeszcze obejrzeć dobry film na świeżym powietrzu… Nic dziwnego, że plenerowe kina cieszą się rosnącą popularnością.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA kino plenerowe FILM festiwal filmowy Zakopane Sopot Warszawa Michał Fedusio Tomasz Miara Trójka

"Potrzeba nam dziś siły, jaką miał św. Bobola". Do zakopiańskiej "Księżówki" wprowadzono relikwię duchownego

Ks. Leszek Gęsiak SJ, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski w niedzielnej homilii wygłoszonej podczas wprowadzenia relikwii św. Boboli do kaplicy zakopiańskiej "Księżówki" powiedział, że "potrzeba dziś duchowego przebudzenia, nawrócenia i nowej nadziei". - Potrzeba nam tej siły i mocy, jaką miał Andrzej Bobola - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  Kościół chrześcijaństwo religia wiara katolicyzm miłość śmierć POLSKA Zakopane

Drugi dzień Wiosny Jazzowej. Kuba Badach z utworami Andrzeja Zauchy

W ramach 19. edycji Zakopiańskiej Wiosny Jazzowej dzisiaj (1.05) na koncertowej scenie pojawi się Kuba Badach, który przedstawi utwory Andrzeja Zauchy w swoich interpretacjach. - Jestem dumny i szczęśliwy, że mogę wziąć udział w festiwalu, zaskoczyć państwa radością i precyzją grania - powiedział w "Muzycznej Jedynce" Kuba Badach. 
Zobacz więcej na temat:  folklor polska piosenka Zakopane Marcin Kusy Paweł Sztompke Kuba Badach Andrzej Zaucha Jazz muzyka rozrywkowa

Zakopiańska Wiosna Jazzowa z Jedynką. Marcin Kusy i Paweł Sztompke prosto ze stolicy Podhala [POSŁUCHAJ]

Zakopiańska Wiosna Jazzowa to muzyczne wydarzenie, które na stałe wpisało się w kulturalny kalendarz Zakopanego. Tegoroczna, już 19. edycja potrwa do 2 maja, a przed nami wieczorne koncerty w ramach "Wiosny Jazzowej 2023". Wystąpią Marta Zalewska Orchestra i Urszula Dudziak. Program 1 Polskiego Radia jest patronem medialnym Zakopiańskiej Wiosny Jazzowej.
Zobacz więcej na temat:  Urszula Dudziak Marta Zalewska Marcin Kusy Paweł Sztompke Jazz Zakopane koncerty Polskie Radio

Muzyczna majówka w Zakopanem. Startuje 19. edycja Wiosny Jazzowej

W majówkę zapraszamy naszych słuchaczy do Zakopanego. 29 kwietnia rozpoczyna się tam 19. edycja Zakopiańskiej Wiosny Jazzowej, której będzie towarzyszyć Program 1 Polskiego Radia. - Jak zwykle jest to creme de la creme, cztery dni fantastycznej jazzowej i okołojazzowej przygody - zapowiada Marcin Kusy, dyrektor - redaktor naczelny radiowej Jedynki.
Zobacz więcej na temat:  Zakopane Jazz Marcin Kusy Anna Will muzyka rozrywkowa