X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Zamek Królewski

#3MajaPoKrólewsku. Nowa wystawa na Zamku Królewskim

Zamek Królewski przygotował wystawę "230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Polskie elity a upadek Rzeczypospolitej". - Od 4 maja ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających. Już nie możemy się doczekać, kiedy powitamy w naszych progach pierwszych gości - mówi Michał Sobieraj z Działu Edukacji Zamku Królewskiego w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka wystawa konstytucja 3 maja Zamek Królewski rocznica KULTURA Kasia Dydo

Oryginał Konstytucji 3 maja: w jakim jest stanie?

3 maja 1791 roku Sejm Rzeczypospolitej uchwalił Ustawę Rządową, nazwaną później Konstytucją 3 maja. To pierwsza taka ustawa w Europie i drugą na świecie. W jakim stanie jest dzisiaj jej oryginał? Jak bardzo język, którym ją napisano, różni się od dzisiejszego? Czy jest on zrozumiały dla współczesnych Polaków? 
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo konstytucja 3 maja Zamek Królewski Trójka Monika Suszek Piotr Łodej

"Weekend kulturalny" w PR24: oferta Zamku Królewskiego z okazji 3 Maja

Dział edukacji przygotowuje szereg wydarzeń. Edukacja nam się kojarzy z młodzieżą, z dziećmi. Ale my jesteśmy szerzej otwarci na odbiorców, kierujemy nasze propozycje również do dorosłych. Są lekcje online dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych "Witaj majowa jutrzenko". Są też quizy dla młodzieży, ale również dla dorosłych - mówiła w Polskim Radiu 24 Izabela Witkowska-Martynowicz z działu promocji Zamku Królewskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 KULTURA muzeum wystawa Zamek Królewski konstytucja 3 maja 3 Maja

"Podróż do świata wartości". Zamek Królewski i MKDNiS zapraszają na niezwykły film

Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu zachęca, by sobotnie popołudnie spędzić, oglądając online premierę filmu "Arcydzieła z Watykanu - inspiracje". Obraz jest poświęcony tworzącemu w pierwszej połowie XV wieku mistrzowi malarstwa, błogosławionemu Fra Angelico, twórcy dzieł o tematyce religijnej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA KULTURA Zamek Królewski Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Wszystkie arrasy Zygmunta Augusta. Niezwykła wystawa na Wawelu

Wystawa arrasów Zygmunta Augusta to jedyny w dziejach Zamku Królewskiego na Wawelu pokaz całej zachowanej kolekcji. Dzieła prezentowane są we wnętrzach, dla których zostały stworzone na specjalne zamówienie. Wystawa wraca tuż po zniesieniu obostrzeń. Jaka jest historia arrasów i co czeka zwiedzających? 
Zobacz więcej na temat:  Trójka KULTURA królowie Polski Wawel Zamek Królewski Kraków muzeum wystawa Martyna Masztalerz

Wszystkie arrasy Zygmunta Augusta. Niezwykła wystawa na Wawelu

Wystawa arrasów Zygmunta Augusta to jedyny w dziejach Zamku Królewskiego na Wawelu pokaz całej zachowanej kolekcji. Dzieła prezentowane są we wnętrzach, dla których zostały stworzone na specjalne zamówienie. Wystawa wraca tuż po zniesieniu obostrzeń. Jaka jest historia arrasów i co czeka zwiedzających? 
Zobacz więcej na temat:  Trójka KULTURA królowie Polski Wawel Zamek Królewski Kraków muzeum wystawa Martyna Masztalerz

Akcja #LightForBelarus, czyli Światło dla Białorusi

W tym roku po raz kolejny odbyła się akcja "Światło dla Białorusi", która organizowana jest 25 marca, w Dniu Wolności będącym niezależnym białoruskim świętem. Polegała ona na oświetlaniu budynków w biało-czerwono-białe, białoruskie barwy. #LightforBelarus. Także nie pierwszy już raz miał miejsce koncert "Gramy dla Białorusi".
Zobacz więcej na temat:  Białoruś światło Michał Montowski Joanna Ficińska Narodowe Centrum Kultury Rafał Wiśniewski Zamek Królewski Warszawa

100 lat traktatu ryskiego. Specjalna wystawa i ścieżka zwiedzania Zamku Królewskiego

"Gorzki pokój. Traktat ryski 1921 roku" to tytuł wystawy, która zostanie otwarta na Zamku Królewskim w Warszawie. Została przygotowana przez Instytut Pamięci Narodowej z okazji setnej rocznicy podpisania traktatu ryskiego, kończącego wojnę z bolszewicką Rosją. Wystawa będzie pokazywana na Dziedzińcu Wielkim Zamku.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA historia Polski Zamek Królewski KULTURA Kresy Dwudziestolecie międzywojenne