X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Zbigniew Kuźmiuk

POLSKI ŁAD "Zmniejszają obciążenia dla średnio zarabiających". Kuźmiuk o rozwiązaniach podatkowych Polskiego Ładu

- W kieszeniach podatników zostaje 16,5 mld złotych, w związku z tym mówienie o tym, że Polski Ład to rozwiązania obciążające dodatkowo Polaków, to są księżycowe porównania, których nie rozumiem - mówił w Polskim Radiu 24 Zbigniew Kuźmiuk, europoseł PiS. Gościem "Dwóch stron" był również Jakub Kulesza, polityk Konfederacji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PiS Polski Ład podatki ekonomia Zbigniew Kuźmiuk Stanisław Janecki

Kuźmiuk o dostosowaniu się do orzeczeń KE: nie do przyjęcia w polskim systemie prawnym

- Mam nadzieję, że sam TSUE, kiedy będzie zastanawiał się nad wnioskiem KE, wysłucha naszego kraju i od kar odstąpi, bo to jest żądanie od Polski niemożliwego - wskazał w Programie 1 Polskiego Radia europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk. - W oczywisty sposób tego rodzaju decyzje o charakterze politycznym muszą przejść normalną ścieżkę legislacyjną - podkreślił, mówiąc o likwidacji Izby Dyscyplinarnej SN. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Zbigniew Kuźmiuk Polska w Unii Europejskiej Katarzyna Gójska sądownictwo Trybunał Sprawiedliwości UE Sąd Najwyższy

"Pomysły likwidacyjne są genotypem PO". Kuźmiuk o apelu Grodzkiego ws. szpitali

- PO nie jest w stanie wyzbyć swojej genetyki.  Tego, że państwa powinno być jak najmniej, że powinno tylko pełnić rolę nocnego stróża. Przez osiem robiono to razem z PSL. Zwijanie Polski było widoczne gołym okiem - mówił powiedział w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk, odnosząc się do wypowiedzi marszałka dot. zmniejszenia liczby szpitali.
Zobacz więcej na temat:  polityka Tomasz Grodzki służba zdrowia POLSKA Platforma Obywatelska szpital Zbigniew Kuźmiuk

"O rozsądek wołam i proszę". Kuźmiuk o słowach Grodzkiego ws. zamykania szpitali

- O rozsądek wołam i proszę, w czasie szczytu epidemii covidu budowaliśmy szpitale dodatkowe - mówił w niedzielę europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk, odnosząc się do słów marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego. - Nikt nie jest tak skuteczny w zamykaniu szpitali jak PiS - ocenił poseł Robert Kropiwnicki (KO).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Tomasz Grodzki służba zdrowia Platforma Obywatelska zdrowie społeczeństwo Zbigniew Kuźmiuk szpital Prawo i Sprawiedliwość Koronawirus w Polsce COVID-19

"Chodzi o wprowadzenie rozwiązań obowiązujących w całej Europie". Europoseł PiS o ustawie medialnej

- W ustawie medialnej chodziło o to, żeby wprowadzić rozwiązania, jakie obowiązują w całej Europie. Wiadomo, że w EU nie ma podmiotów spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego, które mają więcej niż 49 proc. udziału w jakimkolwiek podmiocie medialnym - powiedział w czwartek europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA ustawa medialna polityka Zbigniew Kuźmiuk

"Chcemy dostosować polskie prawo do unijnych wymogów". Kuźmiuk o nowelizacji ustawy medialnej

- Ustawa, nad którą dziś debatuje Sejm, wywołała swoisty amok po stronie opozycji, jakąś niezrozumiałą furię. Parlament ma dostosować polskie prawo do wymogów unijnych. A wymogiem obowiązującym w całej Unii jest to, że właściciele mediów pochodzących spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego mogą mieć w mediach tylko 49 proc. udziałów - powiedział w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk. 
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Zbigniew Kuźmiuk Polskie Radio 24 media ustawa medialna polityka

Kuźmiuk: trudno sobie wyobrazić, że polska kopalnia jest przyczyną nieszczęść w Czechach

- Z mapy elektrowni w Polsce zniknęłaby ta, która dostarcza do polskiego miksu energetycznego 4-7 proc. zużycia energii w Polsce - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Zbigniew Kuźmiuk, europoseł PiS, tłumacząc skutki ewentualnego zamknięcia kopalni i elektrowni Turów.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Zbigniew Kuźmiuk Eliza Olczyk ŚWIAT Europa Unia Europejska Białoruś Rosja Czechy

Zbigniew Kuźmiuk ws. kopalni Turów: decyzja TSUE jest szokująca

- Jednoosobowo sędzia zdecydowała, aby zatrzymać wydobycie, a to tym samym w kopalni odkrywkowej oznacza zamknięcie całego kompleksu i tak naprawdę upadek firmy oraz utratę tysięcy miejsc pracy - mówił w Programie 1 Polskiego Radia europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk. Polityk dodał, że decyzja TSUE jest "nieproporcjonalna do tego, czego cały spór dotyczy". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Magdalena Ogórek Zbigniew Kuźmiuk Trybunał Sprawiedliwości UE Czechy Unia Europejska polityka

Senat zajmie się Funduszem Odbudowy pod koniec maja

– Skoro marszałek Grodzki chce mieć 30 dni na analizę dwóch artykułów, to sugerowanie, że prezydent powinien mieć na to kilka godzin jest nie do przyjęcia – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Zbigniew Kuźmiuk z PiS. Drugim gościem "Pulsu Europy" był Andrzej Halicki z PO.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Beata Michniewicz polityka PiS Platforma Obywatelska Unia Europejska koronawirus Zbigniew Kuźmiuk Andrzej Halicki

Zbigniew Kuźmiuk: zgłaszanie poprawek do ustawy ratyfikacyjnej w Senacie jest niekonstytucyjne

- Do ustawy ratyfikacyjnej w Senacie być może będzie wprowadzona preambuła, a nie poprawki - powiedział w niedzielę w TVP szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski. Europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk zwrócił uwagę, że zgłaszanie poprawek do ustawy ratyfikacyjnej w Senacie jest niekonstytucyjne.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Senat Krajowy Plan Odbudowy Zbigniew Kuźmiuk Krzysztof Gawkowski fundusze unijne

Rosja kontra reszta świata. Zbigniew Kuźmiuk: inaczej reaguje Europa, inaczej Stany Zjednoczone

- Europa stosuje tego rodzaju kroki jak wydalenie dyplomatów czy zakaz wjazdu na jej teren. To są kwestie tak delikatne, że nie robią wrażenia na rosyjskich politykach - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Zbigniew Kuźmiuk, europoseł PiS.   
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Europa Wschodnia Rosja Władimir Putin Białoruś Ukraina Europa Magdalena Złotnicka Zbigniew Kuźmiuk

"To nie Polsce się on nie podoba, ale Niemcom". Zbigniew Kuźmiuk o ratyfikacji Funduszu Odbudowy przez kraje UE

- Niezależnie od tego, jak będzie wyglądało głosowanie w naszym parlamencie, czy Zjednoczona Prawica zagłosuje w tej sprawie jednolicie, to nie Polska jest tutaj problemem. Są nim Niemcy - mówił w Polskim radiu 24 Zbigniew Kuźmiuk, europoseł (Prawo i Sprawiedliwość).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka PiS Krajowy Plan Odbudowy Unia Europejska Zbigniew Kuźmiuk Adrian Klarenbach

Kuźmiuk o projekcie rezolucji PE ws. strefy wolności LGBT: oparty jest na kłamstwie

- Bodźcem do uchwalenia projektu rezolucji były doniesienia, że w Polsce ustanawiane są strefy wolne od LGBT. Posługiwano się w tym przypadku kłamstwem polegającym na tym, że niektóre samorządy przyjmowały Kartę Ochrony Praw Rodziny, co jednak nie miało żadnego związku ze środowiskami LGBT - powiedział Zbigniew Kuźmiuk, europoseł Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Europa Tadeusz Płużański Zbigniew Kuźmiuk Unia Europejska LGBT Parlament Europejski