more_horiz
PR24 Portal
Section05
Zbigniew Parafianowicz

Parafianowicz: Francja i Niemcy chcą się pozbyć "problemu", jakim jest wojna na Ukrainie

Agencja Unian donosi, że Emmanuel Macron miał zaproponować Ukrainie ustępstwa wobec Rosji. Zbigniew Parafianowicz stwierdził w Polskim Radiu 24, że doniesienia te są "smutne". - one się wpisują w ten stary, sprawdzony, niemądry paradygmat, który był stosowany przez dyplomację i francuską, i niemiecką - czyli ustępowanie Rosji pod naciskiem presji militarnej - mówił.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Antoni Opaliński ŚWIAT Europa Ukraina Rosja wojna 2022 serwis wschodni Zbigniew Parafianowicz

Propozycja porozumienia pokojowego między Ukrainą a Rosją. "Jego wypracowanie potrwa miesiące"

- Jest propozycja od strony ukraińskiej, aby gwarantami ewentualnego porozumienia pokojowego pomiędzy Rosją a Ukrainą była m.in. Polska - zaznaczył w Polskim Radiu 24 dziennikarz "Dziennika Gazety Prawnej" Zbigniew Parafianowicz.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Antoni Opaliński Zbigniew Parafianowicz ŚWIAT Europa Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni konflikty międzynarodowe Rosja

Parafianowicz: broń dostarczana na Ukrainę każe Rosji zastanowić się nad kosztami inwazji

Szereg państw dostarcza Ukrainie broń przeciwpancerną i przeciwlotniczą, która ma pomóc w obronie przed rosyjską inwazją. Jaka to broń i jaka jest jej skuteczność? W Polskim Radiu 24 publicysta "Dziennika Gazety Prawnej" wyjaśnił, jakie uzbrojenie otrzymują Ukraińcy. Podkreślił, że te zestawy "każą Rosjanom zastanowić się nad tym, jakie będą koszty ewentualnego wtargnięcia na Ukrainę".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Rosja Ukraina wojna na Ukrainie Antoni Opaliński Zbigniew Parafianowicz Polskie Radio 24 serwis wschodni

Polska – wróg numer jeden Łukaszenki?

- Polacy w propagandzie Łukaszenki funkcjonują jako piąta kolumna, separatyści dążący do oderwania zachodniej części kraju od Białorusi. Ta narracja ma uzasadnić, dlaczego reżim tak ostro postępuje z Polakami, mniejszością polską, czy też z opozycją, która jest łączona z tym rzekomym polskim separatyzmem – wyjaśnia Zbigniew Parafianowicz z działu zagranicznego "Dziennika Gazety Prawnej".
Zobacz więcej na temat:  Zbigniew Parafianowicz Agnieszka Bryc Michał Żakowski Trójka Białoruś Benjamin Netanjahu Bułgaria Izrael transport handel Andżelika Borys Związek Polaków na Białorusi Andrzej Poczobut

Co dalej z relacjami USA-Iran. Nowe otwarcie Joe Bidena?

Amerykanie zaatakowali proirańskie milicje w Syrii. To odwet za ataki na bazy wojskowe USA w Iraku. To pierwsza wojskowa decyzja nowego prezydenta Joe Bidena. – To jest gest pokazujący, że mimo pewnej otwartości na powrót do porozumienia atomowego z Iranem, nie ma mowy o jakiejś specjalnej miękkości nowej administracji – ocenia Zbigniew Parafianowicz z działu zagranicznego "Dziennika Gazety Prawnej". 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Michał Żakowski Agnieszka Bryc USA Iran Izrael Irak Bliski Wschód Gruzja Armenia Kosowo Unia Europejska Zbigniew Parafianowicz
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem