more_horiz
PR24 Portal
Section05
Zbigniew Rau

Mariusz Marszałkowski o spotkaniu szefów MSZ Polski i ZEA

Współpraca gospodarcza i rosyjska agresja na Ukrainę były głównymi tematami czwartkowego spotkania szefów MSZ Polski i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. - ZEA są trzecim państwem, jeżeli chodzi o kwestie produkcji ropy naftowej, więc jest to gracz, który ma znaczenie na rynku surowców energetycznych, i mogą stać się alternatywą dla rosyjskich dostaw surowców - mówi w audycji "Więcej świata" Mariusz Marszałkowski z portalu BinzesAlert.pl.  
Zobacz więcej na temat:  wojna na Ukrainie Ukraina Więcej świata Jedynka Ukraina Arabia Saudyjska Zbigniew Rau Rosja ropa naftowa gaz ziemny Michał Strzałkowski ŚWIAT Europa

Rosyjska agresja na Ukrainę i współpraca gospodarcza. Rozmowy szefów MSZ Polski i ZEA w Warszawie

Współpraca gospodarcza i rosyjska agresja na Ukrainę były głównymi tematami czwartkowego spotkania szefów MSZ Polski i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. - Cieszy nas szybki wzrost obrotów handlowych między naszymi krajami - mówił Zbigniew Rau. Podziękował też ZEA za wkład w pomoc humanitarną dla Ukrainy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polityka zagraniczna Polski MSZ Zjednoczone Emiraty Arabskie wojna na Ukrainie wojna 2022 Zbigniew Rau

Ukraina powinna oddać część terytorium? Zbigniew Rau: podejście archaiczne i nieakceptowalne

Władimirowi Putinowi nie chodzi o ten czy inny skrawek ziemi, tylko o opanowanie jak najbardziej rozległe i współdecydowanie o losach nie tylko Europy - ocenił w wywiadzie dla "Polski Times" minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau. Podkreślił, że arbitralne wytyczanie granic jest gwarancją wielopokoleniowych konfliktów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Zbigniew Rau Władimir Putin wojna na Ukrainie wojna 2022 Ukraina Rosja zachód

Bezpieczeństwo energetyczne jako priorytet. Spotkanie szefów MSZ Polski i Czech

Bezpieczeństwie w regionie oraz rosyjska agresja na Ukrainę to główne tematy, o jakich rozmawiał w Warszawie minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau ze swoim czeskim odpowiednikiem Janem Lipavskym. W trakcie wspólnej konferencji prasowej szef polskiego MSZ powiedział, że odcięcie dostaw gazu do Polski nie było dla niego zaskoczeniem.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wojna 2022 Ukraina Rosja Czechy Zbigniew Rau Ministerstwo Spraw Zagranicznych
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem