more_horiz
PR24 Portal
Section05

Zbigniew Ziobro

Stowarzyszenie byłej agentki SB wygrało u Trzaskowskiego konkurs. Niezależna.pl: wartość umowy to ponad 1,2 mln zł

Niezależna.pl podaje, że "Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego Pro Humanum, którego wiceprezesem i założycielką jest była agentka SB Jolanta Lange, pod koniec grudnia 2022 r. ponownie wygrało konkurs na prowadzenie Centrum Wielokulturowego w stolicy". Wartość umowy to - według portalu - aż 1,245 mln zł.
Zobacz więcej na temat:  Rafał Trzaskowski POLSKA polityka PRL inwigilacja morderstwo księdza Blachnickiego Kościół Zbigniew Ziobro prokuratura

"Zleceniodawców trzeba szukać w Moskwie". Jan Żaryn o śmierci ks. Blachnickiego

- W przypadku zbrodni na księdzu Franciszku Blachnickim wszystko wskazuje na to, że zleceniodawców trzeba jednak szukać w Moskwie - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Jan Żaryn. Historyk podkreślił, że choć to jest jego hipoteza, to "Czesław Kiszczak i gen. Wojciech Jaruzelski mieli stworzyć warunki do dokonania tej zbrodni".
Zobacz więcej na temat:  Jan Żaryn POLSKA HISTORIA IPN Karol Nawrocki Zbigniew Ziobro

Prezes IPN o ks. Blachnickim: był jednym z najbardziej represjonowanych w czasach PRL duchownych

- Całą działalność społeczną, misyjną ks. Blachnickiego możemy dziś nazywać wychowaniem do wolności po systemie totalitarnym. To jego wielka zasługa, płacił za to ogromną cenę. To jeden z najbardziej represjonowanych duchownych katolickich w czasach PRL - oświadczył prezes IPN dr Karol Nawrocki.
Zobacz więcej na temat:  Franciszek Blachnicki POLSKA Zbigniew Ziobro Kościół katolicki aktualności katolickie Instytut Pamięci Narodowej Karol Nawrocki morderstwo księdza Blachnickiego

Przełom w śledztwie ws. śmierci ks. Blachnickiego. "Został zamordowany, został otruty"

Ksiądz Franciszek Blachnicki był kolejną ofiarą systemu komunistycznego. Ofiarą, która padła dlatego, że prowadził piękną działalność duszpasterską - powiedział Zbigniew Ziobro, informując o nowych ustaleniach ws. śmierci duchownego. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Zbigniew Ziobro prokuratura Franciszek Blachnicki Kościół katolicki morderstwo księdza Blachnickiego

"Chodzi o pokazanie prawdziwej twarzy Moskwy". Polska apeluje o ukaranie winnych zbrodni na Ukrainie

- Należy wzmocnić wsparcie dla ukraińskiej armii i przygotować warunki do sprawiedliwego osądzenia i ukarania zbrodniarzy wojennych - mówił we Lwowie, na międzynarodowej konferencji "Zjednoczeni dla Sprawiedliwości", polski minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Jak podkreślił, chodzi o "pokazanie światu prawdziwej twarzy Moskwy".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Zbigniew Ziobro wojna na Ukrainie wojna 2023 Rosja zbrodnie wojenne

Sobolewski o postawie Solidarnej Polski: różnica zdań nie wpłynie na jakość naszych relacji

- Mamy różnicę zdań z Solidarną Polską i jest ona widoczna, ale nie przewiduję, by wpłynęła na jakość naszych relacji - powiedział w środę sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski po tym, gdy posłowie SP zagłosowali za odrzuceniem projektu o SN, który Sejm skierował do prac w komisji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka zjednoczona prawica Krzysztof Sobolewski Zbigniew Ziobro Sąd Najwyższy Solidarna Polska

Premier spotkał się z politykami Solidarnej Polski. Jak przebiegły rozmowy? Rzecznik rządu zabrał głos

- Na spotkaniu z Solidarną Polską premier Mateusz Morawiecki, szef KPRM Marek Kuchciński i szef klubu PiS Ryszard Terlecki wskazali na to, że środki z KPO są niezwykle istotne w kontekście wszelkich ryzyk geopolitycznych - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller.
Zobacz więcej na temat:  Krajowy Plan Odbudowy POLSKA premier Mateusz Morawiecki Zbigniew Ziobro Solidarna Polska polityka

Projekt ustawy o Sądzie Najwyższym. Jak się zachowa opozycja?

W środę dojdzie do kolejnego spotkania premiera Mateusza Morawieckiego z politykami Solidarnej Polski w sprawie projektu ustawy o Sądzie Najwyższym. To kluczowy kamień milowy, który ma uruchomić środki unijne w ramach Krajowego Planu Odbudowy. Czy gdyby nie doszło do porozumienia ze Zbigniewem Ziobrą, to w uchwaleniu projektu pomoże opozycja?
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki Zbigniew Ziobro Krajowy Plan Odbudowy Komisja Europejska opozycja

Spotkanie premiera Morawieckiego z politykami Solidarnej Polski. Komentarze publicystów

W piątek po południu odbyło się spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z politykami Solidarnej Polski. Rozmowy dotyczyły projektu noweli ustawy o Sądzie Najwyższym, która wedle autorów ma mieć kluczowe znaczenie dla otrzymania środków z KPO, a której sprzeciwia się SP. Do tej kwestii odnieśli się na antenie Polskiego Radia 24 publicyści Miłosz Lodowski oraz Arkadiusz Rogowski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 premier Mateusz Morawiecki Zbigniew Ziobro Solidarna Polska

"Nie znajduję wielkiego zagrożenia dla konstytucji". Marek Ast o nowelizacji ustawy o SN

- Wsłuchuję się we wszystkie głosy, które płyną po zgłoszeniu projektu o Sądzie Najwyższym przez wnioskodawców. Oczywiście najważniejszy jest głos prezydenta RP, który wskazał konstytucję jako nieprzekraczalną granicę ewentualnych ustępstw. Toczą się też rozmowy z Kancelarią Prezydenta, i idą w dobrym kierunku. Spór z Komisją Europejską należałoby zakończyć, dogadać się - mówił w Polskim Radiu poseł PiS Marek Ast.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sąd Najwyższy Krajowy Plan Odbudowy Mateusz Morawiecki Zbigniew Ziobro

Premier Morawiecki: będę namawiał Zbigniewa Ziobro, żeby nie blokował środków unijnych

Mateusz Morawiecki zapowiedział na konferencji prasowej, że będzie usilnie namawiał ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro do tego, aby nie blokować zmian, które mogą doprowadzić do odblokowania środków unijnych. Mam nadzieję, że uda się przekonać pana ministra do elastycznego podejścia - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Sąd Najwyższy sądownictwo Krajowy Plan Odbudowy Mateusz Morawiecki Zbigniew Ziobro POLSKA polityka

Nowelizacja ustawy o sądownictwie. Szef KPRM liczy na porozumienie w rządzie

- Moim zdaniem potrzebne jest porozumienie i jest szansa na porozumienie z Solidarną Polską, jeśli chodzi o reformę polskiego sądownictwa - powiedział w Polskim Radiu 24 szef KPRM Marek Kuchciński, komentując spotkanie premiera i ministra sprawiedliwości. - Jest czas na poważne pochylenie się nad tym projektem - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Krajowy Plan Odbudowy Marek Kuchciński sądownictwo Krajowy Plan Odbudowy Sąd Najwyższy Zbigniew Ziobro Solidarna Polska