X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Zdzisław Krasnodębski

Prof. Krasnodębski o sprawie Turowa: można było oczekiwać, że zostanie przez instytucje UE wykorzystana przeciwko nam

- Po decyzji o nałożeniu kar przez TSUE strona polska ciągle czeka na wyrok Trybunału w sprawie kopalni Turów, mając nadzieję, że będzie on korzystny. Jednak trzeba postawić sobie pytanie, czy nie jest to zbyt optymistyczne oczekiwanie - zauważył europoseł prof. Zdzisław Krasnodębski (PiS).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Zdzisław Krasnodębski Trybunał Sprawiedliwości UE polityka Polska w Unii Europejskiej

"Ziemie odzyskane" 76 lat po wojnie. Prof. Sakson: nadal odznaczają się znaczną wielokulturowością

W 1945 roku na terenach ziem zachodnich i północnych nastąpiła niemal całkowita wymiana ludności. (...) To spowodowało, że na te tereny napłynęły różne grupy ludności, która z mozołem zaczęła tworzyć nową społeczność - mówił prof. Andrzej Sakson, socjolog i badacz ziem tzw. odzyskanych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Zdzisław Krasnodębski II wojna światowa konferencja poczdamska socjologia społeczeństwo

Prof. Krasnodębski o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej

- Sytuacja jest bardzo poważna. Białoruś to mały, ale groźny reżim. Musimy wzmacniać nasze siły obronne, a kraje UE muszą nauczyć się myślenia o polityce w kategoriach realnych - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia prof. Zdzisław Krasnodębski, europoseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Sygnały Dnia Krzysztof Świątek Zdzisław Krasnodębski PiS Białoruś wojsko Unia Europejska Europa Krzysztof Świątek

Niemcy poradziły sobie z kryzysem migracyjnym? Prof. Krasnodębski: Merkel postąpiła w sposób makiaweliczny

- Angela Merkel ws. kryzysu migracyjnego postąpiła w sposób makiaweliczny. Z jednej strony Niemcy wyrobili sobie wizerunek, że wszystkich przyjmują, a z drugiej strony uszczelniono granicę, zawarto porozumienie z Turcją i napływ ustał - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Zdzisław Krasnodębski, europoseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  Niemcy Europa Angela Merkel CDU SPD uchodźcy imigranci w Europie kryzys migracyjny Zdzisław Krasnodębski Dorota Kania Polskie Radio 24 ŚWIAT

Prof. Bartosz Korzeniewski: 40 lat komunizmu nadal ciąży nad pewnymi sferami pamięci zbiorowej

- To o czym, nie można było mówić przez 40 lat komunizmu w Polsce, np. pamięć Kresów, ziemiaństwa, arystokracji, przerwało dzięki temu, że te przestrzenie były w pamięci indywidulanej - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Bartosz Korzeniewski, kulturoznawca (Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Zdzisław Krasnodębski polityka historyczna historia Polski PRL

"Konfrontacje Idei". Napoleon a Zjednoczona Europa

- Napoleon poszerzał władzę Francji, ale jednocześnie nadawał jedno prawo wszystkim podbitym krajom. (...) Było to pierwsze doświadczenie zapowiadające nasze dzisiejsze doświadczenia w Parlamencie Europejskim, gdzie mówi się różnymi językami Europy. Nie zmienia to faktu, że uważam, iż Napoleona nie da się uznać za prefigurację współczesnej Zjednoczonej Europy - mówił w Polskim Radiu 24 François-Xavier Bellamy, francuski europoseł i filozof.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Francja Europa Unia Europejska Zdzisław Krasnodębski

TYLKO U NAS François-Xavier Bellamy: przyjaźń polsko-francuska jest silna

- Mija 200 lat od śmierci Napoleona. To wielka postać dla historii Francji i całej Europy. Udało mu się zbliżyć Francję z wieloma państwami, w tym z Polską, co widać np. w polskim hymnie - mówił w Polskim Radiu 24 francuski filozof, pisarz i poseł do Parlamentu Europejskiego François-Xavier Bellamy.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Francja relacje polsko-francuskie Napoleon Bonaparte Zdzisław Krasnodębski Polskie Radio 24 polityka HISTORIA Europa

KE chce stworzyć tzw. cyfrowy portfel. Ma zawierać dane m.in. karty kredytowej i prawa jazdy

Po opracowaniu koncepcji tzw. paszportów covidowych, Komisja Europejska przedstawiła nową propozycję - stworzenia uniwersalnego unijnego systemu potwierdzającego tożsamość. Nazwała go "portfelem cyfrowym". Europoseł prof. Zdzisław Krasnodębski (PiS) zauważa, że ta propozycja "może budzić wątpliwości" i jest przykładem "tendencji centralizacyjnych w UE".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Komisja Europejska Unia Europejska Zdzisław Krasnodębski

"Biden zdecydował się oddać uporządkowanie Europy Niemcom". Prof. Andrzej Bryk o polityce prezydenta Stanów Zjednoczonych

- W amerykańskiej polityce dominuje obecnie przekonanie, że należy wykorzystać te siły w Europie, które dają gwarancję, że będzie ona przewidywalna. A tym czynnikiem rozgrywającym są na kontynencie Niemcy - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Andrzej Bryk, amerykanista z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Zdzisław Krasnodębski Polskie Radio 24 Joe Biden Stany Zjednoczone Europa

Zdzisław Krasnodębski: wchodzimy w zasadniczą fazę walki o kształt Unii Europejskiej

Eurodeputowany PiS Zdzisław Krasnodębski mówił w Programie 1 Polskiego Radia, że w tej chwili decyduje się, jaki kształt będzie miała Unia Europejska. Polityk wspominał o apelu szefa niemieckiej dyplomacji Heiko Maasa, by zrezygnować z unijnego weta, mówił także o ostatniej rezolucji krytykującej Komisję Europejską za procedury ws. praworządności.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Zdzisław Krasnodębski PiS Unia Europejska polityka Polska w Unii Europejskiej

Unijny komisarz pisze do polskiego ministra. Krasnodębski: chodzi o wyższość prawa UE nad krajowym

W liście KE do Polski ws. TK oraz uruchomieniu procedury naruszeniowej wobec Niemiec chodzi o to samo, czyli o kwestię wyższości prawa unijnego nad konstytucjami państw członkowskich i kompetencjami trybunałów konstytucyjnych - uważa europoseł PiS Zdzisław Krasnodębski.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej Zdzisław Krasnodębski Trybunał Konstytucyjny Komisja Europejska

"Jedną z przyczyn napływ imigrantów". Prof. Krasnodębski o wzroście antysemityzmu w Niemczech

- Pierwszą i główną przyczyną wzrostu wskaźników dot. antysemityzmu w Niemczech jest napływ imigrantów z krajów arabskich - powiedział europoseł PiS Zdzisław Krasnodębski. Ostrzegł jednocześnie, że w obecnej sytuacji może znów ujawnić się także rdzenny antysemityzm niemiecki.
Zobacz więcej na temat:  Niemcy antysemityzm ŚWIAT Zdzisław Krasnodębski Holokaust imigranci w Europie

"To szansa na rozwój i transformację polskiej gospodarki". Prof. Krasnodębski o Funduszu Odbudowy

- Obecna sytuacja to nie tylko zmaganie się ze skutkami kryzysu, ale to również ogromna szansa na transformację polskiej gospodarki - powiedział w audycji Polskiego Radia 24 prof. Zdzisław Krasnodębski, europoseł PiS. Gościem "Dwóch stron" był również poseł Lewicy Marek Balt.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Stanisław Janecki Zdzisław Krasnodębski lewica Prawo i Sprawiedliwość Unia Europejska fundusze unijne fundusze europejskie

Postać Józefa Becka. Prof. Kornat: jego osoba jest skrajnie oceniana

- Bywają takie postacie w dziejach, nie tylko Polski, które jakoś przyciągają do skrajności, a mianowicie albo w rażący sposób są niedoceniane, albo są w podobnie skrajny sposób przecenia się ich wpływa na bieg wypadków. Józef Beck, moim zdaniem, bez wątpienia do takich należy - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Marek Kornat, historyk. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Zdzisław Krasnodębski Józef Beck historia Polski II wojna światowa