more_horiz
PR24 Portal
Section05

Zdzisław Krasnodębski

KE zablokuje wybór partnera budowy elektrowni atomowej w Polsce? Prof. Krasnodębski: nie ma do tego narzędzi

- Unia Europejska nie ma żadnych kompetencji, jeśli chodzi o politykę przemysłową, wpływa na nią poprzez politykę klimatyczną i unię energetyczną - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Zdzisław Krasnodębski, socjolog, wykładowca i poseł do PE.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polska w Unii Europejskiej Komisja Europejska bezpieczeństwo energetyczne energetyka elektrownia atomowa Zdzisław Krasnodębski polityka

Prof. Krasnodębski alarmuje: pomoc publiczna UE idzie głównie do Niemiec i Francji

- W ostatnich siedmiu miesiącach Komisja Europejska zatwierdziła pomoc publiczną, z której 52 procent trafiło do Niemiec, a 37 procent do Francji. Oznacza to, że dwa kraje członkowskie otrzymały 90 procent całej pomocy - mówił w środę eurodeputowany PiS Zdzisław Krasnodębski podczas posiedzenia Komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii Parlamentu Europejskiego, na którym była obecna Margrethe Vestager, wiceprzewodnicząca KE.
Zobacz więcej na temat:  Zdzisław Krasnodębski PiS ŚWIAT Niemcy Francja Komisja Europejska Europa

PR24 Nowy rząd we Włoszech. Nicola Procaccini: Giorgia Meloni jest wierna swoim wartościom

- Zawsze powtarzaliśmy, że chcemy stworzyć rząd na naszych warunkach, nie chcieliśmy rezygnować z naszych wartości i zasad, myślę, że Włosi docenili to podejście - mówił w Polskim Radiu 24 Nicola Procaccini, włoski eurodeputowany do Parlamentu Europejskiego z partii Fratelli d'Italia.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa ŚWIAT Zdzisław Krasnodębski Giorgia Meloni Włochy Unia Europejska wybory we Włoszech

Komorowski zachęca do rozmów z Rosją. Prof. Krasnodębski: wypowiedź zgodna z linią polityczną rządu Tuska

- Nie jest przypadkowe, że tego rodzaju słowa współbrzmią z wystąpieniami Angeli Merkel, protektorki PO i rządu Tuska, jego promotorki w strukturach europejskich - mówił w Polskim Radiu 24 Prof. Zdzisław Krasnodębski, europoseł PiS, komentując wypowiedź byłego prezydenta, Bronisława Komorowskiego o konieczności podjęcia rozmów pokojowych pomiędzy Ukrainą a Rosją.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa ŚWIAT Rosja Ukraina serwis wschodni wojna 2022 Tadeusz Płużański Krym Zdzisław Krasnodębski Bronisław Komorowski

Reparacje wojenne. Prof. Krasnodębski: droga prawna będzie trudna, ale nie należy z niej rezygnować

Prof. Zdzisław Krasnodębski powiedział, że kolejne polskie rządy nie podejmowały tematu reparacji wojennych ze strony Niemiec. - Tym bardziej ważne, żeby się to stało teraz - zaznaczył europoseł PiS. Jak ocenił "trudno sobie wyobrazić, do jakiego sądu moglibyśmy pozwać Niemcy. Droga prawna na pewno będzie trudna, ale nie należy z niej rezygnować, także jeśli chodzi o roszczenia indywidualne". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo II wojna światowa reparacje wojenne Bez Przedawnienia Niemcy historia Polski Zdzisław Krasnodębski

Prof. Nogal: nasz język filozoficzno-polityczny ukształtowany jest przez model, który wyznacza państwo

- Nasz język filozoficzno-polityczny ukształtowany jest przez model, który wyznacza państwo, właśnie z takimi wszystkimi klasycznymi pojęciami, jak "suwerenność", "prawo", "prawo pozytywne", "prawo konstytucyjne" czy "prawo międzynarodowe" - powiedziała w Polskim Radiu 24 prof. Agnieszka Nogal (Uniwersytet Warszawski). 
Zobacz więcej na temat:  Zdzisław Krasnodębski Polskie Radio 24 ŚWIAT filozofia społeczeństwo państwo

Dywizjon 303 w Bitwie o Anglię. "Nigdy tak wielu nie zawdzięczało tyle nielicznym"

Dywizjon 303 był najsłynniejszą, legendarną polską jednostką lotniczą II wojny światowej. Według oficjalnych danych do października 1940 roku zanotował na swoim koncie rekordową liczbę 126 zestrzelonych podczas Bitwy o Anglię niemieckich samolotów. W tym tygodniu - 2 sierpnia - minęła 82. rocznica utworzenia tej jednostki. 
Zobacz więcej na temat:  II wojna światowa dywizjon 303 Bitwa o Anglię lotnictwo Radio Wolna Europa Zdzisław Krasnodębski Winston Churchill Wielka Brytania

Kiedy Polska otrzyma środki z KPO? Prof. Krasnodębski: ta gra będzie trwała do końca

- Organizacja sądów nie należy do kompetencji UE, ale powołując się na zupełnie niezdefiniowaną praworządność, można stawiać każde żądanie. Nikt nigdy nie powiedział, na czym, zdaniem Komisji Europejskiej, miałby polegać ten idealny stan - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Zdzisław Krasnodębski, eurodeputowany PiS.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa wojna 2022 Zdzisław Krasnodębski POLSKA Trybunał Sprawiedliwości UE polityka

Prof. Krasnodębski: Europa na pewno nie wygrywa wojny gospodarczo, a jednocześnie przegrywa ją ideowo

- Ton komentarzy w Niemczech jest alarmistyczny. Oznaki przygotowywania się Ukraińców do ofensywy przeciw Rosji na południu kraju nie są obecnie przyjmowane całkowicie pozytywnie. Istnieje silna, choć skrywana obawa, że to oznaka, iż wojna się będzie przedłużała. Coraz więcej ludzi pyta, jak przetrwać zimę, a politycy boją się protestów społecznych - powiedział prof. Zdzisław Krasnodębski, europoseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  Zdzisław Krasnodębski Rosja Europa sankcje Unii Europejskiej sankcje ŚWIAT

XII Kongres Polska Wielki Projekt. Prof. Krasnodębski: PiS partią nowego konserwatyzmu

- Rozumiemy ten projekt jako kontynuację dziedzictwa, więc Polska Wielki Projekt wg nas zaczął się od Mieszka I, a my tylko wpisujemy się w pewną tradycję. Nagradzamy też wybitnych twórców, którzy uczestniczą w budowie polskości w jej nowoczesnej współczesnej formie, ale kontynuując tradycję, nie ją dekonstruując lub zrywając. Na tym zresztą, jak wiadomo, konserwatyzm również polega - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Zdzisław Krasnodębski, europoseł PiS, przewodniczący Kapituły Honorowej Nagrody im. Lecha Kaczyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa wojna 2022 Adrian Klarenbach Polska Wielki Projekt 2022 Zdzisław Krasnodębski POLSKA Kongres PWP 2022

Prof. Krasnodębski o rezolucji w PE: to krok w kierunku zamiany Unii w scentralizowane państwo

Eurodeputowany PiS profesor Zdzisław Krasnodębski w rozmowie z Polską Agencją Prasową, powiedział, że "Niemcy i Francja dążą do dalszego ograniczenia praw państw członkowskich w Unii Europejskiej". W ten sposób skomentował czwartkową rezolucję Parlamentu Europejskiego, domagającą się większej władzy dla instytucji unijnych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Unia Europejska Parlament Europejski polityka Zdzisław Krasnodębski