X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Związek Nauczycielstwa Polskiego

Cezary Gmyz: strajk nauczycieli to może być obca inspiracja

– Strajk nauczycieli, czyli realizacja przez ZNP jednego z postulatów przygotowanego przez Bartosza Kramka planu obalenia rządu, to może być w dużej mierze obca inspiracja – powiedział w "Pulsie Trójki" dziennikarz Cezary Gmyz, odnosząc się do sprawy Fundacji Otwarty Dialog, gdyż szefem jej rady jest właśnie Kramek. Tę kwestię skomentował też Mateusz Kosiński z portalu tysol.pl.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Cezary Gmyz Fundacja Otwarty Dialog Ludmiła Kozłowska strajk nauczycieli Związek Nauczycielstwa Polskiego Mołdawia Mariusz Krzemiński

M. Dworczyk o decyzji ZNP i FZZ: liczę, że emocje opadną

- Mam nadzieję, że to nie jest prawda, że emocje które wzięły chwilowo górę opadną i spotkamy się w piątek przy okrągłym stole - mówił we wtorek szef KPRM Michał Dworczyk odnoszac się do decyzji ZNP i FZZ, które poinformowały, że nie wezmą udziału w obradach okrągłego stołu ws. oświaty.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Michał Dworczyk kancelaria premiera strajk nauczycieli nauczyciel szkoła edukacja Sławomir Broniarz Związek Nauczycielstwa Polskiego polityka

Szef ZNP: nie chcemy być uwikłani w rozporządzenia MEN

- Oprócz pieniędzy, oprócz płacy zależy nam na dobrej autonomicznej szkole z wysoką pozycją zawodową nauczycieli i dyrektorów szkół, aby ci ludzie, mając świadomość odpowiedzialności, która na nich ciąży, nie byli uwiązani różnego rodzaju rozporządzeniami Ministerstwa Edukacji Narodowej - mówił we wtorek szef ZNP Sławomir Broniarz podczas ogólnopolskiej manifestacji przed MEN. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sławomir Broniarz strajk nauczycieli Związek Nauczycielstwa Polskiego

Manifestacja nauczycieli przed siedzibą MEN

Przed budynkiem Ministerstwa Edukacji Narodowej we wtorek o godz. 11 rozpoczęła się ogólnopolska manifestacja nauczycieli. W manifestacji biorą udział nauczyciele, którzy przyjechali do Warszawy z wielu polskich miast, m.in. z Wrocławia, Krakowa, Siedlec czy Skierniewic. Ze zgromadzonymi przed gmachem MEN jest prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA strajk nauczycieli Związek Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz

E. Zielińska: nastroje obracają się przeciwko nauczycielom

– Ze strony protestujących powinny pojawić się inne postulaty dotyczące oświaty, ale niestety o nich nie słyszymy. Wszystko rozbija się o pieniądze – powiedziała Elżbieta Zielińska z Kukiz’15. – Społeczeństwo widzi, że chodzi jedynie o 1000 zł i nie ma ze strony protestujących propozycji, by doprowadzić do podwyżek w inny sposób. Wielu Polaków to razi i oburza – dodała.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 strajk nauczycieli nauczyciel Związek Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz szkoła wynagrodzenia edukacja

Premier: "okrągły stół" ws. oświaty w piątek po świętach

- Zapraszamy z wicepremier Beatą Szydło na "okrągły stół" ws. oświaty w piątek, 26 kwietnia, na godz. 12 na Stadion PGE Narodowy - powiedział premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że "okrągły stół" będzie "możliwością dogadania się" oraz "kompleksowego przebudowania systemu edukacyjnego".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mateusz Morawiecki premier nauczyciel Beata Szydło Sławomir Broniarz Związek Nauczycielstwa Polskiego

Dr Agnieszka Dudzińska o strajku nauczycieli: potrzebna jest otwartość obu stron

- Pomysł rozmów zawsze jest dobry, ale żeby były skuteczne i mogły rozładować napięcie potrzebna jest otwartość obu stron. Po wypowiedziach Sławomira Broniarza widać jednak sztywne stanowisko ZNP, które zastrzega, że w przypadku braku nowych propozycji strajk będzie kontynuowany. Taka postawa z punktu prowadzenia rozmów jest nieracjonalna – mówiła w Polskim Radiu 24 dr Agnieszka Dudzińska z Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 strajk nauczycieli Sławomir Broniarz Związek Nauczycielstwa Polskiego Ministerstwo Edukacji Narodowej

"Debata poranka": publicyści o strajku nauczycieli

- Nastroje społeczne wokół strajku nauczycieli ewoluują, na początku społeczeństwo było w dużej części za podwyżkami, teraz zdaje się, że ciało pedagogiczne wzięło uczniów jako zakładników protestu. Nauczyciele mówią wprost: chodzi nam o to, aby uczniowie nie zdali egzaminów - mówił w Polskim Radiu 24 Sławomir Jastrzębowski, publicysta. O proteście nauczycieli dyskutowali także: Piotr Cywiński ("Sieci") oraz Maciej Kożuszek ("Gazeta Polska").
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Sławomir Broniarz strajk nauczycieli Związek Nauczycielstwa Polskiego

Michał Dworczyk: strajk trzeba przynajmniej zawiesić

- Doceniamy wszystkie inicjatywy, natomiast rządowa formuła okrągłego stołu będzie o wiele szersza niż rozmowa na forum Rady Dialogu Społecznego - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 szef KPRM Michał Dworczyk, odnosząc się do propozycji prezydenta Andrzeja Dudy dotyczącej formy rozmów z nauczycielami. 
Zobacz więcej na temat:  nauczyciel strajki edukacja Michał Dworczyk Związek Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz strajk nauczycieli POLSKA