more_horiz
PR24 Portal
Section05

aborcja

ANALIZA Bez "kobiety" i "mężczyzny", ale z "gender". Ideologia lokomotywą zmian w traktatach UE

W projekcie zmian traktatowych pojęcia "kobieta" i "mężczyzna" zostały zastąpione terminem "płci społeczno-kulturowej". To jednak nie jedyne zmiany ideologiczne, które w nowych traktatach chcą przeforsować autorzy projektów. "Ideologia gender jest niebezpieczna dla porządku społecznego" - otwarcie alarmują eksperci. 
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska prawo rodzina aborcja ŚWIAT Europa

Spór o aborcję. Kobosko o projekcie Lewicy: trudno mi się zgodzić, że tylko kobiety powinny decydować w tych sprawach

- Czasami słyszę, że tylko kobiety powinny decydować w tych sprawach, trudno mi się z tym zgodzić. Mam wątpliwości, zastanawiam się nad tym głosowaniem, są eksperci, którzy mówią, że jeśli znosi się karę, to aborcja staje się aborcją "na życzenie" - powiedział wiceszef Polski 2050 Michał Kobosko.
Zobacz więcej na temat:  Michał Kobosko Polska 2050 Lewica Razem lewica aborcja społeczeństwo POLSKA

PR24 Projekt Lewicy ws. legalnej aborcji. Poseł PSL: nie poprzemy go, w tej kwestii jesteśmy bardzo konserwatywni

- W tej kwestii jesteśmy bardzo konserwatywni. W kampanii wyborczej podkreślaliśmy, że opowiadamy się za powrotem do kompromisu aborcyjnego. Nie poprzemy rozwiązań proponowanych w tym zakresie przez Lewicę - powiedział w Polskim Radiu 24 Jarosław Rzepa, poseł PSL.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PSL Polskie Radio 24 aborcja Nowa Lewica polityka Polskie Stronnictwo Ludowe

Opozycja unieważni wyrok TK ws. aborcji? Jednoznaczna odpowiedź Biejat

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji był haniebny. Niemniej był i uważam, że nie da się go cofnąć bez cofania wszystkich poprzednich wyroków – powiedziała Magdalena Biejat. wWspółprzewodnicząca Partii Razem zapowiedziała, że na inauguracyjnym posiedzeniu Sejmu X kadencji Lewica złoży ustawę legalizującą aborcję do 12. tygodnia ciąży.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA aborcja Sejm lewica polityka

Anna Maria Żukowska "rozgoryczona" brakiem postępów w kwestii aborcji. Przewiduje "ruch społeczny"

Rozmowy partii opozycyjnych w sprawie umowy koalicyjnej dotyczyły między innymi zapisów o prawie do aborcji do 12. tyg. ciąży. Legalizację aborcji i liberalizację przepisów postuluje Lewica i PO, przeciwni są reprezentacji PSL i Trzeciej Drogi. - Wyrażam rozgoryczenie - powiedziała podsumowując rozmowy koalicyjne Anna Maria Żukowska z Lewicy. W jej ocenie, niezadowolenie kobiet może wywołać nowy "ruch społeczny".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA lewica rząd opozycja wybory w Polsce polityka Trzecia Droga społeczeństwo aborcja

Kwestia umowy koalicyjnej budzi wątpliwości. Czarzasty: aborcja w tym Sejmie nie przejdzie

Nie mamy wystarczającej siły przebicia, by przeforsować kwestie aborcji do 12. tygodnia ciąży - oświadczył jeden z liderów Lewicy Włodzimierz Czarzasty. Stwierdził, że prace związane z liberalizacją przepisów zablokuje Polska 2050 i Trzecia Droga. Ujawnił też, że umowa koalicyjna ugrupowań opozycyjnych wprowadzi stanowiska rotacyjnych marszałków Sejmu i Senatu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Włodzimierz Czarzasty lewica aborcja

"Działania w tym kierunku będą rozwijane". Kołodziejczak deklaruje prace nad legalizacją aborcji

- Sprawa aborcji to pewna przeszkoda, jeżeli chodzi o rozbudowę elektoratu na wsi […] Jest też tutaj tradycja, wychowanie, które mają duży wpływ, trzeba będzie nad tym pracować - powiedział poseł KO Michał Kołodziejczak pytany o legalizację aborcji do 12. tygodnia ciąży. - Obiecywano to wyborcom, więc tutaj na pewno też w tym kierunku działania będą rozwijane - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Michał Kołodziejczak społeczeństwo aborcja koalicja obywatelska