more_horiz
PR24 Portal
Section05

ABW

Publicyści komentują wniosek Solidarnej Polski do ABW w sprawie Radosława Sikorskiego

Gośćmi Debaty Dnia w Polskim Radiu 24 byli Piotr Kusznieruk i Marek Król. Publicyści rozmawiali o wniosku, jaki Solidarna Polska złożyła do ABW w sprawie Radosława Sikorskiego. Powodem wniosku ma być aktywność byłego ministra obrony narodowej w mediach społecznościowych.
Zobacz więcej na temat:  polityka Radosław Sikorski Platforma Obywatelska Sejm Solidarna Polska Jacek Ozdoba PiS Polskie Radio 24 ABW

Współpracował z terrorystami. Gruzin zatrzymany przez ABW został deportowany z Polski

Rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn poinformował, że Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego w ramach przeciwdziałania terroryzmowi we współpracy ze strażą graniczną zatrzymała i deportowała z Polski Gruzina. Mamuka T. vel Abubakar T. był podejrzewany, że może prowadzić działalność terrorystyczną w naszym kraju. Prawdopodobnie brał też udział w walce na rzecz Państwa Islamskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA ABW służby i bezpieczeństwo Stanisław Żaryn terroryzm straż graniczna Gruzja

Rosyjski szpieg podawał się za dziennikarza. Sąd zdecydował, że na razie zostanie w areszcie

Portal tvp.info dotarł do informacji w sprawie Pabla G., zatrzymanego przez ABW pod zarzutem szpiegostwa na rzecz Rosji. Sąd Okręgowy w Przemyślu na wniosek śledczych przedłużył mu tymczasowy areszt. Powodem były obawy przed matactwem, ukryciem się lub ucieczką. Mężczyźnie grozi surowa kara.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo dziennikarstwo dziennikarze szpieg Rosja ABW

ABW przeprowadziła ćwiczenia z przeciwdziałania atakom dronów. Celem podwyższenie odporności państwa

- Centrum Prewencji Terrorystycznej Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego we współpracy z Biurem Badań Kryminalistycznych ABW oraz ekspertami Wojskowego Instytutu Technicznego Uzbrojenia zorganizowało ćwiczenia z zakresu przeciwdziałania zagrożeniom związanym ze złośliwym wykorzystaniem bezzałogowych statków powietrznych - przekazał rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA ABW Stanisław Żaryn służby i bezpieczeństwo drony

Nawoływał do zabójstwa prezydenta i premiera. Media: został zatrzymany przez ABW

Funkcjonariusze ABW zatrzymali w Bełchatowie Piotra U., który nawoływał do zabójstwa prezydenta Andrzeja Dudy, premiera Mateusza Morawieckiego i policjantów - informuje portal tvp.info. Informację potwierdził Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych.
Zobacz więcej na temat:  Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego ABW Stanisław Żaryn mowa nienawiści zatrzymanie służby i bezpieczeństwo POLSKA

Planował zamachy terrorystyczne w Warszawie. Jest wyrok w sprawie Tomasza M.

Sąd Okręgowy w Warszawie skazał Tomasza M. oskarżonego, między innymi, o przygotowanie zamachu terrorystycznego z wykorzystaniem materiałów wybuchowych. Śledztwo pod nadzorem Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie było prowadzone przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo ABW sąd islam

Oszukali Skarb Państwa na kilkadziesiąt mln złotych. Jest akt oskarżenia

Skierowaniem do sądu aktu oskarżenia zakończyło się postępowanie prowadzone przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego ws. jednego z członków grupy przestępczej zajmującej się obrotem olejem napędowym - poinformował rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Dodał, że przez Mirosława W. straty Skarbu Państwa oszacowano na ponad 34 mln zł.
Zobacz więcej na temat:  ABW pieniądze Mafia służby i bezpieczeństwo podatek VAT POLSKA

Blokada serwisów szerzących propagandę Kremla. Wąsik: media muszą wyciągnąć wnioski z trwającej wojny

- W ramach akcji zablokowanych zostało wiele portali, które jeden do jednego przekazywały nie tyle kremlowską propagandę, co kremlowskie fejki - mówił w Polskim Radiu 24 Maciej Wąsik, wiceminister spraw wewnętrznych. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Europa Polska w Unii Europejskiej Rosja zbrodnie wojenne wojna na Ukrainie wojna 2022 Maciej Wąsik Mirosław Skowron media ABW propaganda Kreml

Marian Kowalski: przed rządami PiS-u wykrywanie rosyjskich szpiegów w Polsce było symboliczne

W związku z wydaleniem z Polski 45 rosyjskich dyplomatów rozpoczęła się dyskusja o skuteczności polskiego kontrwywiadu oraz karaniu współpracy z obcymi służbami. W Polskim Radiu 24 Marian Kowalski stwierdził, że do objęcia rządów przez PiS wykrywanie agentów obcych służb - Rosji i Białorusi - było "w zasadzie symboliczne", a także - zauważył - żaden z nich nie poniósł kary.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Michał Rachoń Marian Kowalski wywiad szpieg służby i bezpieczeństwo POLSKA ABW Rosja