more_horiz
PR24 Portal
Section05

ABW

Rozbita przez ABW siatka szpiegów działała na zlecenie GRU? Jest komentarz b. wiceszefa kontrwywiadu

- Rosjanie są gotowi do zdecydowanych, wykraczających poza dotychczasowe normy działań. Próbują zakłócić dostawy broni dla Ukrainy, a także rozregulować i zdestabilizować sytuację w Polsce - komentuje rozbicie przez ABW siatki rosyjskich szpiegów Wojciech Brochwicz, były wiceszef polskiego kontrwywiadu. Jak przypuszcza, grupa najprawdopodobniej działała na zlecenie GRU.
Zobacz więcej na temat:  ABW służby i bezpieczeństwo szpieg szpiegostwo GRU POLSKA Rosja wojna na Ukrainie wojna 2023

"Zagrożenie jest poważniejsze niż kiedykolwiek". Żaryn o rozbiciu przez ABW rosyjskiej siatki szpiegowskiej

Zastępca ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn poinformował, że "od 24 lutego 2022 r. zatrzymano 18 osób, które współpracowały ze służbami z Rosji lub Białorusi". - W ostatnich dniach Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego rozbiła siatkę szpiegowską. Sprawa jest traktowana priorytetowo - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego ABW szpiegostwo Stanisław Żaryn Mariusz Kamiński szpieg

"Zagrożenie jest poważniejsze niż kiedykolwiek". Żaryn o rozbiciu przez ABW rosyjskiej siatki szpiegowskiej

Zastępca ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn poinformował, że "od 24 lutego 2022 r. zatrzymano 18 osób, które współpracowały ze służbami z Rosji lub Białorusi". - W ostatnich dniach Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego rozbiła siatkę szpiegowską. Sprawa jest traktowana priorytetowo - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego ABW szpiegostwo POLSKA Stanisław Żaryn Mariusz Kamiński szpieg

Nowe informacje nt. rozbitej rosyjskiej siatki szpiegowskiej. Służby znalazły dziesiątki urządzeń

Co najmniej 50 urządzeń elektronicznych do szpiegowania zamontowała rozbita przez ABW siatka agentów pracujących na zlecenie rosyjskiego wywiadu - poinformowało w czwartek RMF FM. Portal dodał, że grupa monitorowała transporty z pomocą wojskową dla Ukrainy i miała przygotowywać w Polsce akcje dywersyjne.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA ABW służby i bezpieczeństwo Rosja szpiegostwo

Podejrzani o szpiegostwo na rzecz Rosji w rękach służb. Grozi im 10 lat więzienia

Prokuratorzy z lubelskiego wydziału Prokuratury Krajowej zarzucili podejrzanym o udział w siatce szpiegowskiej na rzecz Rosji m.in. udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz prowadzenie działalności przeciwko Polsce na rzecz obcego wywiadu. Za te czyny grozić może zatrzymanym nawet 10 lat więzienia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA ABW prokuratura służby i bezpieczeństwo Rosja wojna na Ukrainie

Polskie służby rozbiły rosyjską siatkę szpiegowską. Jej celem była infrastruktura krytyczna

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała dziewięć osób podejrzanych o współpracę z rosyjskimi służbami specjalnymi - poinformował szef MSWiA Mariusz Kamiński. Zatrzymani podejrzewani są o prowadzenie działań wywiadowczych przeciwko Polsce oraz przygotowywanie aktów dywersji na zlecenie rosyjskiego wywiadu. To cudzoziemcy zza wschodniej granicy. Sześciu z nich zostało aresztowanych. Prokuratura postawiła im zarzuty szpiegostwa na rzecz Rosji oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.
Zobacz więcej na temat:  szpiegostwo ABW Rosja wojna na Ukrainie infrastruktura krytyczna

Wojna na Ukrainie wyzwaniem także dla polskich służb. Żaryn o działaniach ABW

Władimir Putin rozpętał największy konflikt zbrojny na kontynencie europejskim od czasu II wojny światowej. Od pierwszego dnia agresji Rosji Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego podejmuje szereg działań, które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa Rzeczpospolitej Polskiej i wsparcie Ukrainy - oświadczył pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Stanisław Żaryn wojna na Ukrainie ABW

Były rzecznik ABW o wizycie Bidena: służby czuwają, próby zakłócenia bezpieczeństwa wywołają konsekwencje

Zabezpieczenie wizyty Joe Bidena w Polsce jest dużym wyzwaniem dla polskich i amerykańskich służb - uważa były rzecznik Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, a obecnie rzecznik Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska, Maciej Karczyński. Były funkcjonariusz służb i policji powiedział IAR, że jest spokojny, że nasi mundurowi wypełnią założone cele.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Joe Biden Joe Biden w Polsce ABW policja Warszawa służby i bezpieczeństwo

Przychody i kontakty Sikorskiego pod lupą służb. Szef MSWiA: branie pieniędzy od obcego rządu wymaga wyjaśnień

Jak zapowiedział minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński, polskie służby specjalne będą weryfikować wnioski w sprawie Radosława Sikorskiego, które do nich wpływają. - Wypowiedzi Radosława Sikorskiego i branie przez niego pieniędzy od obcych rządów są to rzeczy nieakceptowalne, niezrozumiałe i wymagające wyjaśnień - mówił szef MSWiA w TVP Info.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby specjalne ABW MSWiA Mariusz Kamiński Radosław Sikorski korupcja Siergiej Ławrow