more_horiz
PR24 Portal
Section05

Adam Dobrzyński

"Co nam w duszy gra". Ali Farka Touré i Zbyszek Bieniak

Ali Farka Touré jest znany jako jeden z najbardziej wpływowych i utalentowanych gitarzystów, jakich kiedykolwiek wydała Afryka. Jego dziedzictwo i wpływ są trudne do przecenienia. Ali połączył swoje ukochane tradycyjne malijskie style muzyczne z wyraźnymi elementami bluesa, śpiewając w lokalnych językach Fulfulde, Tamasheq, Songhay i Bambara. W rezultacie powstał nowy, przełomowy gatunek, znany obecnie jako "pustynny blues", który przyniósł mu trzy nagrody Grammy, powszechną cześć i przydomek "afrykańskiego Johna Lee Hookera".
Zobacz więcej na temat:  Adam Dobrzyński dzieci

"Co nam w duszy gra". Muzyczne podsumowanie roku - Czechy, Słowacja, Morawy, UK oraz Holandia

Dalszy ciąg muzycznego podsumowania roku! Sprawdzamy, jak muzyczne podsumowania ubiegłego roku wyglądają na świecie, na podstawie wyników sprzedaży płyt m.in. na Wyspach Brytyjskich, za Oceanem - pomogą nam w tym zestawienia m.in UK Charts i tygodnika Billboard. Zaglądamy do podsumowań przeprowadzonych przez topowe magazyny muzyczny na czele z Mojo, Uncut, Musik Express oraz Classic Rock. 
Zobacz więcej na temat:  Adam Dobrzyński dzieci

"Co nam w duszy gra". Muzyczne podsumowanie roku

Sprawdzamy, jak muzyczne podsumowania ubiegłego roku wyglądają na świecie, na podstawie wyników sprzedaży płyt m.in. na Wyspach Brytyjskich, za Oceanem - pomogą nam w tym zestawienia m.in UK Charts i tygodnika Billboard. Zaglądamy do podsumowań przeprowadzonych przez topowe magazyny muzyczny na czele z Mojo, Uncut, Musik Express oraz Classic Rock - wszystkie wymienione periodyki wciąż ukazują się w wersji papierowej i takowe przyniosłem do studia.
Zobacz więcej na temat:  Adam Dobrzyński dzieci

"Co nam w duszy gra". Karina i Adama Bałdychowie oraz Marzena Majcher

Artyści opowiedzą o swoich świątecznych przygotowaniach, zdradzą wiele domowych tajemnic, będzie wiele muzycznych niespodzianek a przede wszystkim zapowiedzi wydarzeń, jakie szykują na 2023 rok. Jak to podczas rodzinnych spotkań, nie zabraknie także tematów związanych z dziećmi, związanych z rodzicielstwem, wszak w tym roku przyszła na świat ich druga pociecha.
Zobacz więcej na temat:  Adam Dobrzyński dzieci

"Co nam w duszy gra". NEL, Kasia Pietrzko, Maciej Kądziela i grupa "Rainy Day"

W studiu pojawi się Nel, która 2 grudnia wspólnie ze Stachem Bukowskim wydała singiel "Zimą zostań ze mną". NEL zyskuje coraz większą popularność na polskiej scenie muzycznej. Piosenkarka regularnie nagrywa muzykę z popularnym raperem Filipkiem oraz własne utwory. 24-latka planuje regularne wydawanie nowych singli, które złożą się finalnie na debiutancką EP-kę, która ukaże się w przyszłym roku.
Zobacz więcej na temat:  Adam Dobrzyński dzieci

Aga Zaryan i Karolina Lizer w Polskim Radiu Dzieciom

W audycji Aga Zaryan opowiada o swoim jedenastym albumie. Materiał zostaje wydany w dwudziestolecie jej debiutu fonograficznego. Album "Sara" jest kontynuacją poprzednich albumów wokalistki, "Umiera Piękno" i "Księga olśnień, gdzie Aga sięgała do wybitnej poezji. Za "Umiera Piękno" i "Księgę Olśnień" otrzymała Fryderyki w kategorii "piosenka poetycka".
Zobacz więcej na temat:  Adam Dobrzyński dzieci Aga Zaryan Karolina Lizer

"Co nam w duszy gra". Paula Powroźnik, Ygor Przebindowski, Darek Dusza i Krzysztof Logan Tomaszewski

24 października to bardzo ważna data dla wokalistki i songwriterki Pauli Powroźnik, wydającej pod pseudonimem artystycznym AURA.Tego dnie ukazała się długo wyczekiwana debiutancka płyta "Szczeliny". AURA. Miała już okazję dać się poznać publikując single, zapowiadające album takie jak: "Rozerwani", "Jutro nie znamy się" czy duet z Mikołajem Macioszczykiem "Jeśli to sen".
Zobacz więcej na temat:  Adam Dobrzyński dzieci

"Co nam w duszy gra". Majka Jeżowska i grupa Czerń

W audycji goście z dwóch odległych muzycznych rewirów. Zaczniemy od pojawienia się na żywo Majki Jeżowskiej. Po znakomicie przyjętym w marcu br. singlu "Nie wciągaj mnie", który mówi o tym, że zawsze warto walczyć o siebie, nie dawać się wciągać - jak mówi tytuł - w manipulacje, w szarości, w smutek, depresję, w nieudane związki, brak miłości i szacunku; że nie ma na to zgody, przyszedł czas na "Skazaną".
Zobacz więcej na temat:  Adam Dobrzyński dzieci Majka Jeżowska

"Co nam w duszy gra". Ewelina Flinta i Krzysztof Ochnio

17 lat - dokładnie tyle czasu fani czekali na nową płytę Eweliny Flinty. Początkowo wydawało się, że rynek muzyczny stoi przed nią otworem i to tylko kwestia czasu, aż artystka stanie się wielką gwiazdą. Flinta zdobyła popularność w wieku 23 lat, gdy pokazała się szerszej publiczności w pierwszej edycji programu "Idol". Pomimo tego, że nie wygrała, przekonała do siebie jurorów i całą Polskę.
Zobacz więcej na temat:  Adam Dobrzyński dzieci

"Co nam w duszy gra". Antek Sojka i Maciej Łyszkiewicz

21 września 2018 roku ukazał się debiutancki album Antka Sojki "Po niebie". W moim dorocznym plebiscycie NAJ 2018 w kategorii Debiut Roku uplasował się na znakomitym 5 miejscu przegrywając raptem z Roots Cafe, Strojnowym, Sosnowskim, Tulią i Agą Czyż. Album uplasował się na 33 miejscu wśród 50. najważniejszych polskich tytułów... Antek jutro wydaje swój drugi autorski album.
Zobacz więcej na temat:  Adam Dobrzyński dzieci

"Co nam w duszy gra". Tedeschi Trucks Band, Nika Lubowicz i Paweł Lisiak

Jesień to czas fantastycznych premier płytowych ale też ich niezwykła ilość. W audycji przede wszystkim muzyka Tedeschi Trucks Band. 12-osobowy zespół założony przez małżeństwo, wokalistkę-gitarzystkę Susan Tedeschi oraz gitarzystę Dereka Trucksa, Tedeschi Trucks Band, wydał właśnie "I Am The Moon", najbardziej ambitny projekt studyjny w swojej historii.
Zobacz więcej na temat:  Adam Dobrzyński dzieci