more_horiz
PR24 Portal
Section05

Adam Małysz

Podsumowanie sezonu sportów zimowych. Adam Małysz: można być zadowolonym

Kolejny sezon sportów zimowych za nami. Nasi skoczkowie narciarscy, jak i reprezentanci innych dyscyplin zdobyli w tym czasie kilka trofeów. – Myślę, że można być zadowolonym, ale czekają nas też rewolucje – ocenia i jednocześnie zapowiada Adam Małysz, były sportowiec, a obecnie prezes Polskiego Związku Narciarskiego.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Krzysztof Łoniewski Adam Małysz sporty zimowe Skoki narciarskie

Kolejny Puchar Świata w Polsce? Małysz szuka sponsorów

Sukcesy Oskara Kwiatkowskiego i Aleksandry Król sprawiły, że w naszym kraju wzrosło zainteresowanie alpejską odmianą snowboardu. Niewykluczone, że już w przyszłym sezonie Polska zorganizuje zawody Pucharu Świata! - Na pewno będziemy wnioskować o te zawody - zapewnił prezes Polskiego Związku Narciarskiego Adam Małysz w rozmowie z Interią.
Zobacz więcej na temat:  SPORT snowboard sporty zimowe Oskar Kwiatkowski Aleksandra Król Adam Małysz

TYLKO U NAS Kubacki potrenuje indywidualnie? "Pójdziemy mu na rękę"

W miniony weekend w Planicy zakończył się sezon PŚ w skokach narciarskich. Teraz już ruszyły przygotowania do następnego, ale w związku z chorobą żony Dawida Kubackiego nie wiadomo, czy trzykrotny olimpijczyk rozpocznie treningi razem z kadrą. - Na pewno bardzo mocno pójdziemy mu na rękę i dołożymy wszelkich starań, żeby Dawid mógł nadal uprawiać sport - mówi w rozmowie z Polskim Radiem prezes PZN Adam Małysz. 
Zobacz więcej na temat:  Skoki narciarskie Dawid Kubacki sporty zimowe Adam Małysz TYLKO U NAS SPORT

Igrzyska Europejskie 2023: Zakopane czeka na skoczków. "To spora nowość"

To może być najchętniej oglądane przez polskich kibiców wydarzenie Igrzysk Europejskich 2023! Na przełomie czerwca i lipca na skoczniach Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem o medale na igielicie rywalizować będą skoczkinie i skoczkowie narciarscy. – W Zakopanem zawsze czuję się, jak jeden z aktorów uczestniczących w niesamowitym spektaklu – mówi Kamil Stoch, jeden z najlepszych polskich skoczków.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Skoki narciarskie sporty zimowe igrzyska europejskie 2023 Zakopane Adam Małysz Kamil Stoch Dawid Kubacki

KOMENTARZ Podskoki zamiast skoków. Reanimacja potrzebna od zaraz

Kobiece skoki narciarskie w Polsce istnieją tylko teoretycznie. To znaczy mamy zawodniczki, które w ramach reprezentowania naszego kraju zwiedziły już spory kawał świata, ale nie posiadamy choćby jednej prezentującej przyzwoity poziom. Niedzielny konkurs mikstów w Planicy zażenował wielu kibiców, jednak ci, którzy obserwują sytuację od dawna, nie mieli prawa być zdziwieni. Po co nam kobiece skoki narciarskie i czy Polki są skazane na klepanie buli?
Zobacz więcej na temat:  SPORT Skoki narciarskie sporty zimowe Planica 2023 Adam Małysz opinie

TYLKO U NAS Małysz stanowczo o kadrze skoczkiń. "Trzeba zrobić porządek"

Znów nieudany występ polskich skoczkiń podczas mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w słoweńskiej Planicy. W konkursie drużynowym zajęły przedostatnie 9. miejsce. Kinga Rajda, Paulina Cieślar, Anna Twardosz i Nicole Konderla wyprzedziły jedynie Amerykanki i to tylko dlatego, że jedna z ich zawodniczek została zdyskwalifikowana.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Skoki narciarskie sporty zimowe Planica 2023 Adam Małysz

TYLKO U NAS Polacy wskoczą na podium? Małysz: straciliśmy przewagę

W sobotę na Wielkiej Krokwi w Zakopanem rozegrany zostanie konkurs drużynowy Pucharu Świata w skokach narciarskich. Biało-Czerwoni, poza Dawidem Kubackim, nie błyszczeli w kwalifikacjach, ale prezes Polskiego Związku Narciarskiego wierzy, że staną na podium. - Konkurs to coś zupełnie innego, zawodnik inaczej się mobilizuje - ocenił Adam Małysz w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Skoki narciarskie sporty zimowe PŚ w skokach 2022/2023 Adam Małysz Zakopane

TYLKO U NAS Stoch oszczędza siły? Małysz: trenerzy zaczynają żonglować

Adam Małysz jest przekonany, że Biało-Czerwoni odegrają główne role podczas konkursów Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. - Kubacki, Granerud, Stoch - taką trójkę w rozmowie z Pawłem Majewskim z portalu PolskieRadio24.pl wytypował prezes Polskiego Związku Narciarskiego.
Zobacz więcej na temat:  sporty zimowe SPORT Skoki narciarskie PŚ w skokach 2022/2023 Kamil Stoch Adam Małysz Dawid Kubacki Zakopane Piotr Żyła Paweł Wąsek

"Walczy się o cały puchar świata". Adam Małysz o turnieju skoków narciarskich w Zakopanem

Polscy skoczkowie narciarscy prezentują w obecnym sezonie świetną formę i są w stanie mierzyć się z najlepszymi. W drugi weekend stycznia sportowcy będą rywalizowali w Zakopanem, gdzie o punkty w ramach pucharu świata powalczą wszyscy czołowi zawodnicy. - Czołówka nie pozwoli sobie na to, aby sobie odpuścić - stwierdził Adam Małysz w specjalnym wydaniu "Muzycznej Jedynki".
Zobacz więcej na temat:  Adam Małysz Andrzej Grabowski Marcin Kusy Skoki narciarskie PŚ w skokach 2022/2023