more_horiz
PR24 Portal
Section05

Adam Niedzielski

Szef MZ: niedługo zakończymy prace związane ze zmianami POZ, do przedyskutowania zostały dwa tematy

Zakres stosowania diagnostyki w ramach budżetu powierzonego i konsultacje lekarza z lekarzem to - jak przekazał 28 września minister zdrowia Adam Niedzielski - dwa obszary, nad którymi trwają jeszcze dyskusje w ramach planowanych zmian w podstawowej opiece zdrowotnej (POZ).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Zdrowia Adam Niedzielski zdrowie służba zdrowia społeczeństwo narodowy fundusz zdrowia NFZ

"Nie spodziewamy się odwrócenia tendencji". Minister zdrowia o spadku liczby zakażeń koronawirusem

- Nie spodziewamy się, że w najbliższych tygodniach czy miesiącach, epidemia będzie rozwijała się dynamicznie - powiedział w środę minister zdrowia Adam Niedzielski. - Widać, że mamy do czynienia z trendem spadkowym - ocenił. Szef MZ omówił aktualną sytuację epidemiczną na konferencji prasowej w Warszawie, poświęconej nowej kampanii informacyjnej o szczepieniach przeciw COVID-19.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo zdrowie Adam Niedzielski COVID-19 Koronawirus w Polsce Ministerstwo Zdrowia choroba szpital

"Chcę zrozumieć". Nowa kampania dot. szczepień przeciw COVID-19. Szef MZ podał szczegóły

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że w przyszłym tygodniu zostanie uruchomiona nowa kampania "Chcę zrozumieć", która ma przekonywać do szczepienia przeciwko COVID-19. Jak wskazał, jej narracja będzie polegała na uszanowaniu tego, że decyzja o zaszczepieniu jest autonomiczna.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo zdrowie Adam Niedzielski szczepionka szczepienia COVID-19 Koronawirus w Polsce Ministerstwo Zdrowia

Będzie szczepienie przypominające przeciw COVID-19 dla dzieci. Minister zdrowia podał datę

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że od poniedziałku dopuszczone będzie szczepienie przypominające przeciw COVID-19 dla dzieci w wieku 5-11 lat. -  Liczba zakażeń jest stabilna. To dobry czas, żeby się zaszczepić - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo zdrowie Adam Niedzielski szczepionka dzieci szczepienia COVID-19 Koronawirus w Polsce Ministerstwo Zdrowia

Mimo większych nakładów na szpitale, zadłużenie rośnie. Niedzielski: brakuje odpowiedzialności

Mimo niemal podwojenia nakładów na szpitale, wskaźniki zadłużenia wzrosły. To oznacza, że dług nie motywuje zarządzających szpitalami do zmian. Brakuje odpowiedzialności za sytuację finansową - mówi w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej" minister zdrowia Adam Niedzielski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo służba zdrowia Adam Niedzielski Ministerstwo Zdrowia szpital

Projekt ustawy o zawodzie ratownika medycznego przyjęty przez rząd. "Piszemy nową historię"

Rząd przyjął projekt ustawy o zawodzie ratownika medycznego oraz samorządzie ratowników medycznych - poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. Projektowana ustawa zakłada między innymi możliwość szkoleń specjalizacyjnych oraz uzyskiwania tytułu specjalisty przez ratowników.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo zdrowie Ministerstwo Zdrowia Adam Niedzielski POLSKA ratownik medyczny pomoc lekarz

Szczepienia przeciwko COVID-19. Dla kogo nowe szczepionki?

Od piątku (16.09) wszystkie osoby powyżej dwunastego roku życia, które przeszły podstawowy schemat szczepienia i otrzymały pierwszą dawkę przypominającą, mogą przyjąć drugą dawkę przypominającą szczepionki przeciwko COVID-19. Jakim preparatem będą wykonywane szczepienia?
Zobacz więcej na temat:  Joanna Stankiewicz Karolina Rożej Waldemar Kraska Adam Niedzielski Ministerstwo Zdrowia koronawirus Koronawirus w Polsce zdrowie szczepionka omikron Grzegorz Cessak Joanna Zajkowska

Szef MZ: zima będzie się wiązała z większą liczbą uchodźców i pacjentów w szpitalach

-  Jesteśmy przygotowani na przyjmowanie zwiększonej liczby pacjentów - zadeklarował w Pradze minister zdrowia Adam Niedzielski. Jak mówił, po okresie stabilizacji związanym z ciepłymi miesiącami, przed Unią Europejską stoi zimowe wyzwanie, a perspektywa na najbliższe miesiące nie jest dobra.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Zdrowia Adam Niedzielski społeczeństwo COVID-19 Ukraina szczepienia

KARPACZ 2022 Elektroniczna rejestracja do lekarzy. Minister Niedzielski zapowiada, kiedy nowe rozwiązania wejdą w życie

Minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział na Forum Ekonomicznym w Karpaczu, że do końca roku potrwa pilotaż elektronicznej rejestracji pacjentów. Następnie podjęte będą konieczne prace legislacyjne. - System będzie wdrażany w przyszłym roku - zapowiedział szef resortu zdrowia. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służba zdrowia Adam Niedzielski Ministerstwo Zdrowia lekarz społeczeństwo Karpacz 2022

Niedzielski: ruszymy ze szczepieniami 4. dawką całej populacji

Dopuściliśmy już szczepienia dla grup w wieku 60 plus oraz osób z obniżoną odpornością. Teraz, po decyzji Europejskiej Agencji Leków (EMA), ruszymy ze szczepieniami 4. dawką całej populacji, poza dziećmi oczywiście - powiedział w rozmowie z I.PL szef resortu zdrowia Adam Niedzielski o programie szczepień przeciwko COVID-19.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka zdrowie szczepienia Koronawirus w Polsce COVID-19 Adam Niedzielski