more_horiz
PR24 Portal
Section05

Adam Smolarek

Skalpel w bigbandowej odsłonie - największe klasyki zespołu na płycie

Niedawno premierę miał album "Big Band Live" duetu Skalpel. To największe klasyki zespołu i parę niespodzianek nagranych kilka lat temu na żywo z 17-osobowym Big Bandem pod wodzą Patryka Piłasiewicza. - Zaletą tego materiału jest to, że on nie utracił swojej świeżości po latach i dlatego warto go było wydać i zaprezentować słuchaczom - mówią w Czwórce Marcin Cichy i Igor Pudło, czyli duet Skalpel.
Zobacz więcej na temat:  Jazz MUZYKA Czwórka Skalpel zespół Adam Smolarek

21. Festiwal Filmów o tematyce Żydowskiej "Kamera Dawida" - co w programie?

W ostatni tydzień października odbędzie się Festiwal Filmów o tematyce Żydowskiej "Kamera Dawida". To już 21. edycja tego najstarszego i największego tego typu festiwalu w Polsce. - Mamy wspaniałą selekcję i mamy filmy z bardzo różnych krajów - mówi Ignacy Strączek, wicedyrektor festiwalu. -  Siłą naszego festiwalu jest: różnorodność, złożoność i otwartość.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Żydzi Izrael FILM festiwal filmowy Adam Smolarek

Spektakl dyplomowy studentów Akademii Teatralnej "Instrukcje". O czym opowiada?

W Teatrze Collegium Nobilium przy warszawskiej Akademii Teatralnej można oglądać spektakl dyplomowy studentów IV roku kierunku aktorstwo, specjalność aktorstwo i wokalistyka pt. "Instrukcje". - Opowiadamy o świecie, o każdym z nas za pomocą instrukcji obsługi różnych rzeczy codziennego użytku - mówią w Czwórce Karolina Klich i Maja Kowalska, studentki AT. - Różnych przepisów i zasad, na które nawet nie zwracamy codziennie uwagi. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka aktorzy Warszawa spektakl Adam Smolarek aktorstwo Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie