more_horiz
PR24 Portal
Section05
Adrian Klarenbach

Rządowe wsparcie dla użytkowników różnych źródeł ciepła. Porzucek: wkrótce ogłosimy projekt

- Od dawna mówimy, że będziemy chcieli wesprzeć użytkowników różnych źródeł ciepła. Taki projekt jest przygotowywany. W ciągu najbliższych dni będzie ogłoszony. Zaczęliśmy od węgla, bo właśnie na węgiel było ogłoszone embargo, na import tego surowca z Rosji. Natomiast użytkownicy innych źródeł również nie pozostaną bez pomocy - podkreślił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Marcin Porzucek. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach POLSKA energetyka węgiel Senat

"Miała być Warszawa dla wszystkich, jest - dla wybranych". Krajewski o polityce Trzaskowskiego

- Rafał Trzaskowski koncentruje się na sporach światopoglądowych, wchodzi w konflikty ze środowiskami prawicowymi. Obiecywał Warszawę dla wszystkich, a teraz, pod jego rządami, jest Warszawa dla wybranych - mówił w Polskim Radiu 24 Jarosław Krajewski, poseł Prawa i Sprawiedliwości. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Adrian Klarenbach Jarosław Krajewski Polskie Radio 24 regiony Warszawa mazowieckie Rafał Trzaskowski

Rosyjska inwazja na Ukrainę. Paweł Kowal: tej wojny nie da się skończyć z Putinem u władzy

Zadaniem Pawła Kowala w ciągu najbliższych sześciu tygodni Ukraińcom uda się odzyskać kawałek Donbasu lub Chersoń. - Późną jesienią może dojść do rozmów o zawieszeniu broni, przynajmniej na jakiś czas - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Koalicji Obywatelskiej, profesor PAN, specjalista ds. polityki wschodniej. Stwierdził jednocześnie, że "tej wojny nie da się skończyć z Putinem u władzy". 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Paweł Kowal ŚWIAT Europa Rosja Ukraina serwis wschodni Adrian Klarenbach wojna 2022 Białoruś

Wakacje kredytowe. "Wielu ludzi może dzięki temu pomyśleć o prawdziwym urlopie"

Od dziś osoby chcące skorzystać z wakacji kredytowych mogą w tej sprawie składać wnioski w obsługującym je banku. - Myślę, że dla wielu ludzi prawdziwe wakacje dopiero się zaczynają i mogą pomyśleć o urlopie - mówił w Polskim Radiu 24 Adam Jakuć (redaktor naczelny "Kuriera Porannego" i "Gazety Współczesnej"). Gośćmi audycji byli także Marcin Piasecki ("Rzeczpospolita") i Piotr Grzybowski (Tygodnik Katolicki "Niedziela").
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo kredyt hipoteczny kredyt mieszkaniowy stopy procentowe pomoc społeczna bank Polskie Radio 24 GOSPODARKA Adrian Klarenbach

Dopłaty do węgla. Nowogórska: wszyscy musimy podnieść rękę za tym rozwiązaniem

- Musimy pomóc przetrwać obywatelom ten nadchodzący, trudny czas jesieni i zimy. To sytuacja w której wszyscy musimy podnieść rękę za tym rozwiązaniem - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 poseł PSL Urszula Nowogórska, odnosząc się do proponowanej przez rząd ustawy o dodatku węglowym. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Adrian Klarenbach PSL wybory parlamentarne węgiel energetyka GOSPODARKA

Środki z KPO wciąż nie trafiły do Polski. Krzysztof Mróz: rząd starał się iść Brukseli na rękę

- Przyjęliśmy ustawę o Sądzie Najwyższym, są podpisane wszystkie porozumienia, a dzisiaj słyszymy od Ursuli von der Leyen, że musimy spełnić jeszcze kolejne warunki - mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Mróz, senator Prawa i Sprawiedliwości. Jak zaznaczył, "polski rząd starał się iść na rękę Brukseli w sprawie Krajowego Planu Odbudowy, bo te pieniądze są Polsce potrzebne". 
Zobacz więcej na temat:  Adrian Klarenbach Polskie Radio 24 POLSKA polityka PiS Krajowy Plan Odbudowy Komisja Europejska Ursula von der Leyen

Kryzys energetyczny w Niemczech. Zalewska: ich polityka okazała się klęską

- W Niemczech w tej chwili jest ogromny kryzys energetyczny. Wszystko było przestawiane na to, żeby zasilać gazem poprzez Nord Stream 2. Jednocześnie, co brzmi groźnie, irracjonalnie, samobójczo: wycofywanie się z eksploatacji elektrowni atomowych - mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Zalewska, europoseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  Anna Zalewska Niemcy Rosja Europa energetyka gaz gaz ziemny Unia Europejska Adrian Klarenbach Polskie Radio 24 ŚWIAT

Jarosław Sachajko: możemy być państwem suwerennym energetycznie

- W niektórych dniach prawie 40 proc. produkcji energii w Polsce pochodzi ze źródeł odnawialnych, jednak są one niestabilne i dlatego musimy utrzymywać pełną moc w pozostałych źródłach, powinniśmy postawić również na biogaz - mówił w Polskim Radiu 24 Jarosław Sachajko (Kukiz'15).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa wojna 2022 POLSKA polityka Jarosław Sachajko Adrian Klarenbach gaz ziemny bezpieczeństwo energetyczne

Fundusze z polityki spójności UE trafią do Polski. Bogdan Rzońca: duży sukces naszego rządu

Zakończyły się negocjacje z Komisją Europejską w sprawie Umowy Partnerstwa. Oznacza to pozyskanie środków unijnych w perspektywie lat 2021-2027. O funduszach dla Polski z UE mówił w Polskim Radiu 24 Bogdan Rzońca, europoseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa ŚWIAT Rosja Ukraina Witold Waszczykowski wojna 2022 Adrian Klarenbach Unia Europejska Komisja Europejska fundusze unijne

Rosyjska gospodarka po czterech miesiącach wojny. Prof. Drzonek: Putin był na to przygotowany

- Politycy zachodnioeuropejscy się pomylili, sądząc, że sankcje spowodują, że Władimir Putin zaraz wyda rozkaz do powrotu swoim czołgom i żołnierzom, bo np. kurs rubla będzie bardzo niekorzystny. Tak się nie dzieje, bo Putin się do tego przez długie lata przygotowywał - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Maciej Drzonek, politolog z Uniwersytetu Szczecińskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach ŚWIAT Rosja GOSPODARKA wojna 2022 Władimir Putin Ukraina sankcje

Szczyt NATO 2022. Szramka: potrzeba zaangażowania się nie tylko mową, ale i czynem

- Dobrze, że w Madrycie określono, że Rosja jest wrogiem Sojuszu. Mam nadzieję, że doprowadzi to do tego, że sytuacja na Ukrainie oraz to, jak państwa podchodzą do wojny, zmienią się. Potrzeba rozpędu i zaangażowania się nie tylko mową, ale i czynem - skomentował na antenie Polskiego Radia 24 poseł niezrzeszony Paweł Szramka. Gościem audycji był także Rafał Bochenek (PiS).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT szczyt NATO 2022 Madryt NATO Adrian Klarenbach

Filip Kaczyński: szczyt NATO to sukces Polski, którego autorem jest głównie prezydent Duda

- To jest nasz sukces, ale to też sukces w szerszym rozumieniu, całego Sojuszu i całego NATO - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PiS Filip Kaczyński, pytany o szczyt Sojuszu w Madrycie. - Nie bez znaczenia jest wkład premiera Mateusza Morawieckiego, ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka i naszej dyplomacji, ale logicznie jest to głównie sukces prezydenta Andrzeja Dudy - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Adrian Klarenbach polityka szczyt NATO 2022 NATO Wojsko Polskie Rosja wojna na Ukrainie