more_horiz
PR24 Portal
Section05
afera podsłuchowa

Gmyz: Citizen Lab przesłało do NIK-u informację, że nie stwierdzono używania oprogramowania Pegasus

- To, co stało się wczoraj, było wprowadzeniem w błąd opinii publicznej. Mieliśmy do czynienia z hucpą, ponieważ jeszcze kilka dni temu mówiło się o 500 zainfekowanych urządzeniach, a teraz to stopniało do trzech. Moim zdaniem to też nie jest pewnie, ponieważ nie usłyszeliśmy od NIK-u żadnych dowodów, że doszło do zainfekowania tych trzech urządzeń - powiedział w Polskim Radiu 24 Cezary Gmyz, korespondent TVP w Berlinie. 
Zobacz więcej na temat:  Michał Rachoń Polskie Radio 24 POLSKA pegasus NIK polityka afera podsłuchowa

W Izraelu będzie śledztwo ws. Pegasusa. Na liście podsłuchiwanych syn byłego premiera

W związku ze sprawą dotyczącą podsłuchiwania bliskich współpracowników byłego premiera Benjamina Netanjahu i innych postaci życia publicznego za pośrednictwem programu podsłuchowego Pegasus władze Izraela domagają się niezależnego śledztwa. Dziennik Cacalist podał, że policja używała oprogramowania mimo braku nakazu sądowego.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Izrael Azja pegasus służby i bezpieczeństwo afera podsłuchowa

"Jest działaniem wyłącznie politycznym". Fogiel o powołaniu komisji śledczej przez Senat

- Senacka komisja jest działaniem wyłącznie politycznym, ponieważ żadnym innym być nie może. Senat nie ma uprawnień powoływania komisji śledczych - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA inwigilacja afera podsłuchowa pegasus komisja śledcza opozycja Senat Prawo i Sprawiedliwość Radosław Fogiel Jerzy Jachowicz

Mularczyk: Senat nie ma uprawnień do powoływania komisji śledczej

W ocenie posła PiS Arkadiusza Mularczyka "senacką komisję ds. Pegasusa należy traktować w charakterze teatru politycznego". Na antenie Programu 1 Polskiego Radia powiedział, że "Senat nie ma uprawnień do powoływania komisji śledczej". Dodał, że "taka komisja nie może domagać się dokumentów od organów ścigania i nie ma kompetencji do wzywania świadków".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA afera podsłuchowa inwigilacja pegasus Arkadiusz Mularczyk polityka komisja śledcza podsłuch podsłuchy Senat

Podsłuch u prezesa PZPN. Cezary Kulesza komentuje aferę

Po tym jak "WP Sportowe Fakty" poinformowały o znalezieniu podsłuchu w gabinecie prezesa PZPN, do całej afery odniósł się Cezary Kulesza. - To prawda, wczoraj wynajęta przez nas firma znalazła podsłuch. Urządzenie było schowane w grzejniku. Było zasilane na baterię, jego zasięg to 700 metrów - powiedział "Interii" nowy szef związku.
Zobacz więcej na temat:  PZPN Cezary Kulesza Piłka nożna Zbigniew Boniek SPORT afera podsłuchowa podsłuch

Jak politycy PO dali się uwikłać w prowokację WSI? Cenckiewicz: aktorami byli ludzie komunistycznych służb

- Gdyby nie wsparcie czołówki PO, prowokacja Tobiasza i Lichockiego zakończyłaby się wrzawą medialną - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Sławomir Cenckiewicz, były szef komisji likwidacyjnej WSI. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 afera podsłuchowa WSI służba wywiadu wojskowego nagrania Bronisław Komorowski Wojskowe Służby Informacyjne służby i bezpieczeństwo

B. dowódca GROM-u, "bohater" afery taśmowej. Dariusz Z. zatrzymany razem z ministrem Tuska

Obok byłego ministra transportu CBA zatrzymało byłego dowódcę Jednostki Wojskowej GROM, Dariusza Z., w związku z podejrzeniem korupcji oraz działania w zorganizowanej grupie przestępczej. Z. był jednym z bohaterów afery taśmowej - nagrano go podczas kompromitującej rozmowy ze Sławomirem N. oraz Andrzejem Parafianowiczem.
Zobacz więcej na temat:  CBA Centralne Biuro Antykorupcyjne korupcja służby i bezpieczeństwo GROM zatrzymanie afera podsłuchowa POLSKA
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem