more_horiz
PR24 Portal
Section05

Agata Kornhauser-Duda

Prezydent Duda wręczył sztandar Dowództwu Generalnemu Rodzajów Sił Zbrojnych. "Dla tych, którzy się sprawdzili"

Prezydent Andrzej Duda wręczył sztandar Dowództwu Generalnemu Rodzajów Sił Zbrojnych. Jak mówił podczas uroczystości, zadaniem Dowództwa jest budowa potencjału obronnego oraz bezpieczeństwa Polski, aby nasz kraj w sensie militarnym nie był zagrożony. Prezydent podkreślił także, że "sztandar jest nadawany tym, którzy się sprawdzili".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Andrzej Duda armia siły zbrojne Wojsko Polskie Agata Kornhauser-Duda Mariusz Błaszczak Andrzej Maczek

Zakończyło się Narodowe Czytanie 2022

Zakończyła się 11. edycja Narodowego Czytania. W tym roku lekturą były "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza – tomik poezji, który zapoczątkował epokę romantyzmu w literaturze polskiej. Wydarzenie zainaugurowała para prezydencka, a na scenie wystąpiło kilkunastu aktorów, między innymi Beata Fido, Angelika Kurowska, Marcin Przybylski, Krzysztof Szczepaniak, Andrzej Mastalerz i Jarosław Gajewski.
Zobacz więcej na temat:  Narodowe Czytanie KULTURA literatura romantyzm Adam Mickiewicz Andrzej Duda Agata Kornhauser-Duda Trójka

"Niech to będzie czas fascynujących przeżyć". Życzenia pary prezydenckiej z okazji rozpoczęcia roku szkolnego

Prezydent Andrzej Duda oraz pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda z okazji inauguracji roku szkolnego złożyli życzenia uczniom i nauczycielom. "Niech będzie to dobry czas przekazywania wiedzy i zdobywania nowych umiejętności, ale również czas radości, fascynujących przeżyć i nowych przyjaźni" - napisali.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda Agata Kornhauser-Duda rok szkolny dzieci młodzież szkoła edukacja

Narodowe Czytanie 2022: "Ballady i romanse" Mickiewicza. Zaprasza para prezydencka

W tegorocznym Narodowym Czytaniu lekturą będą "Ballady i romanse" - tomik poezji, który zapoczątkował epokę romantyzmu w literaturze polskiej. Para prezydencka już zaprosiła Polaków do udziału w tegorocznej, jedenastej edycji akcji. Ta odbędzie się w sobotę, 3 września. Na transmisje zapraszają także Program 1, Program 2 i Program 3 Polskiego Radia. Wydarzenie będzie można również śledzić na stronie polskieradio.pl oraz w kanałach społecznościowych Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  kancelaria prezydenta Andrzej Duda Agata Kornhauser-Duda romantyzm W POLSKIM RADIU Narodowe Czytanie Ballady i Romanse Adam Mickiewicz prezydent literatura Rok Romantyzmu Polskiego

Prezydent podziękował żołnierzom i ich bliskim za służbę. Podkreślił znaczenie modernizacji armii

- Dziękuję za decyzje podejmowane przez ministrów obrony Mariusza Błaszczaka i Antoniego Macierewicza. To decyzje o modernizacji, ale też o rozbudowie potencjału osobowego armii (...). Dziękuję żołnierzom i ich rodzinom - mówił prezydent Andrzej Duda podczas obchodów Święta Wojska Polskiego.
Zobacz więcej na temat:  Święto Wojska Polskiego POLSKA Wojsko Polskie bezpieczeństwo służby i bezpieczeństwo siły zbrojne armia żołnierze Andrzej Duda Agata Kornhauser-Duda historia Polski HISTORIA bitwa warszawska

Prezydent Duda: patrzymy z dumą na polską historię i zwycięstwo w Bitwie Warszawskiej

- Obecnie polski żołnierz ma swoje wielkie święto, wspominamy nie tylko tych, którzy polegli, ale dziękujemy za służbę dla ojczyzny teraz, za dzielność i wykonywanie swoich obowiązków, czasem z narażeniem życia - podkreślił prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego na placu Piłsudskiego w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  Święto Wojska Polskiego POLSKA Wojsko Polskie bezpieczeństwo służby i bezpieczeństwo siły zbrojne armia żołnierze Andrzej Duda Agata Kornhauser-Duda historia Polski HISTORIA bitwa warszawska

Strefa Zdrowia w Toruniu. Sprawdź, kiedy możesz odbyć bezpłatne badania i konsultacje

W dniach 6 i 7 sierpnia Mobilna Strefa Zdrowia zaprasza na bezpłatne badania specjalistyczne i konsultacje lekarskie w Toruniu, które można wykonać w godzinach od 10.00 do 19.00 na placu przy Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu (ul. Droga Starotoruńska 1).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Toruń regiony kujawsko-pomorskie zdrowie społeczeństwo badania Ministerstwo Zdrowia Ministerstwo Aktywów Państwowych narodowy fundusz zdrowia PZU Andrzej Duda Agata Kornhauser-Duda

Zakończenie roku szkolonego. Pierwsza dama podziękowała za wsparcie okazane uczniom z Ukrainy

Pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda wzięła udział w zakończeniu roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 7 w Chełmie (woj. lubelskie). - W niewyobrażalnie trudnej dla naszych sąsiadów sytuacji szkoła stworzyła dzieciom ukraińskim możliwości kontynuowania edukacji, rozwoju i nawiązania przyjacielskich relacji z polskimi rówieśnikami - powiedziała pierwsza dama, dziękując dyrekcji placówki za taką postawę. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA edukacja szkoła regiony lubelskie Agata Kornhauser-Duda

Para prezydencka złożyła życzenia z okazji Dnia Ojca. "Dziękujemy za trud wychowania"

"Dziękujemy za codzienny trud wychowania dzieci. Dziękujemy za opiekę nad nimi i wspieranie ich rozwoju - od maleńkości i dzieciństwa, poprzez stopniowe wzrastanie i zdobywanie wykształcenia, aż po usamodzielnianie się i dorosłość." - napisali w liście z okazji Dnia Ojca prezydent Andrzej Duda i pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda.
Zobacz więcej na temat:  prezydent Andrzej Duda społeczeństwo Agata Kornhauser-Duda