more_horiz
PR24 Portal
Section05

Agencja Muzyczna

"Zobaczmy siebie" - nowa płyta grupy Cheap Tobacco

Płytę "Zobaczmy siebie" zapowiedziały już single: "Zobaczmy siebie",  "Tańcz, tańcz" oraz wydana w czerwcu przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia piosenka "Miasto". Płyta powstawała bez pośpiechu, w spontaniczny sposób. Bo też zespół Cheap Tobacco od lat podąża własną drogą muzyczną, unikając kompromisów artystycznych, konsekwentnie wyrażając swoją muzyką i tekstami, to co w danym momencie czują i czym chcą się podzielić z fanami. Zespół wystąpi niebawem (w niedzielny wieczór, 25 września) na koncercie w studiu radiowej Trójki. 
Zobacz więcej na temat:  Agencja Muzyczna MUZYKA W POLSKIM RADIU Polskie Radio

Bartosz Chajdecki wśród najlepszych kompozytorów na świecie

Muzyka z filmu "Mistrz" - jednego z najbardziej znanych polskich kompozytorów - znalazła się w gronie najlepszych ścieżek dźwiękowych Public Choice Award 2022. O nagrodę przyznawaną podczas najważniejszego festiwalu muzyki filmowej na świecie - Film Fest Ghent - Bartosz Chajdecki będzie walczył m.in. z Hansem Zimmerem, Jamesem Newtonem Howardem, Alexandrem Desplatem i Jonnym Greenwoodem. 
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Agencja Muzyczna FILM MUZYKA

Sławek Jaskułke "Europa 67/21". Winyl LP Agencji Muzycznej Polskiego Radia

Dziś premiera winyla LP albumu Sławek Jaskułke "Europa 67/21" Agencji Muzycznej Polskiego Radia. Płyta, wydana w kooperacji Narodowego Centrum Kultury i PR2, pojawiła się w listopadzie 2021 w Internecie, a w grudniu tego samego roku – w formie CD. Teraz jako winylowy LP trafia do najbardziej wymagających słuchaczy.
Zobacz więcej na temat:  Sławek Jaskułke Krzysztof Komeda Małgorzata Małaszko Jazz Agencja Muzyczna W POLSKIM RADIU

"Żurba" - nowe nagranie grupy Wernyhora [ZOBACZ WIDEO]

"Żurba" to singiel zapowiadający premierę płyty "Toloka" sanockiego zespołu Wernyhora, laureata XXIII Konkursu Muzyki Folkowej Polskiego Radia "Nowa Tradycja" 2021. Nagrania rozpoczęły się kilka dni po rozpoczęciu przez Rosję działań wojennych na Ukrainie, w Studiu Polskiego Radia S4 im. Jerzego Wasowskiego. Utwór, który ma dziś premierę to pieśń będącą wyrazem sprzeciwu wobec rosyjskiej agresji i przejawem wsparcia dla Ukraińców. 
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Agencja Muzyczna Nowa Tradycja MUZYKA

"Kasia Moś Karin Stanek". Nowa płyta Agencji Muzycznej Polskiego Radia

W piątek (27.05) ukazała się płyta "Kasia Moś Karin Stanek" - to nowe wydawnictwo Agencji Muzycznej Polskiego Radia. Na płycie znajdują się nowe wersje popularnych przebojów, jak i mniej znanych piosenek, które w latach 60- tych wykonywała Karin Stanek. Wśród nich m.in. "Autostop", "Malowana lala" czy "Chłopiec z gitarą".
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Kasia Moś Karin Stanek Bytom Agencja Muzyczna