X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
aglomeracja

Paweł Lisiecki: zmiana ustroju Warszawy jest potrzebna

Z sondażu przygotowanego dla Polskiego Radia wynika, że jedynie 8 proc. badanych zdecydowanie chciałoby zmiany ustroju Warszawy i przyłączenia do niej otaczających ją gmin i powiatów tworząc w ten sposób obszary metropolitalne. Zdecydowane "nie" dla pomysłu wyraziło natomiast 31 proc. ankietowanych. O wyniku sondażu, a także o  komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji, mówił w programie 24 Pytania Paweł Lisiecki z PiS.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka reprywatyzacja Warszawa aglomeracja aglomeracja warszawska Prawo i Sprawiedliwość PiS Komisja Weryfikacyjna Platforma Obywatelska

Nadzwyczajne sesje Rady Warszawy. Prezydent na urlopie

Pierwsza sesja rozpoczęła się o godzinie 12. Zwołana na wniosek radnych Platformy Obywatelskiej dotyczy ustawy metropolitalnej. Projekt autorstwa Prawa i Sprawiedliwości zakłada powiększenie Warszawy o 32 gminy. O godzinie 13 rozpoczęła się druga sesja, poświęcona nieprawidłowościom przy reprywatyzacji gruntów w stolicy. O jej zwołanie wnioskowali radni Prawa i Sprawiedliwości. Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz - Waltz zapowiedziała, że nie weźmie udziału w sesji. Gościem Polskiego Radia 24 był prawnik Sebastian Gajewski z Centrum im. I. Daszyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  Warszawa Hanna Gronkiewicz-Waltz reprywatyzacja aglomeracja warszawska aglomeracja

Ustawa metropolitalna. "Ewidentny kontekst polityczny"

Miniony tydzień upłynął pod znakiem dyskusji nad projektem ustawy o ustroju miasta stołecznego Warszawy. - Prawo i Sprawiedliwość głosem Jacka Sasina próbuje narzucić przekaz, że partia rządząca realizuje projekt Platformy Obywatelskiej, czyli ustawę metropolitalną, którą PO forsowała w 2015 roku, tylko w sposób ulepszony. Podstawową różnicą jest to, że PO nie ingerowała w wybór prezydenta Warszawy, a gminy musiały się zgodzić na te rozwiązania – mówił Michał Wróblewski, "Fakt". Gościem Polskiego Radia 24 był również Jakub Jałowiczor, "Gość Niedzielny".
Zobacz więcej na temat:  Prawo i Sprawiedliwość Warszawa aglomeracja aglomeracja warszawska

"Utworzenie nowej metropolii będzie wyzwaniem"

Powstanie metropolii warszawskiej, która swym zasięgiem ma objąć 33 gminy, w tym gminę Warszawa, wywołuje dyskusje. O wadach i zaletach reformy zmieniającej ustrój miasta stołecznego Warszawy i życie mieszkańców podwarszawskich gmin, mówili goście Debaty Poranka: Paulina Piechna-Więckiewicz (radna m.st. Warszawy), Robert Perkowski (burmistrz Ząbek), Rafał Górski (Instytut Spraw Obywatelskich) oraz Oskar Hejka (radny m.st. Warszawy).
Zobacz więcej na temat:  Warszawa aglomeracja warszawska aglomeracja PiS

Reforma edukacji. "Obawy są zdecydowanie na wyrost"

Minister Anna Zalewska poinformowała, że kurs reformy edukacji ma być utrzymany. 14 lutego mamy poznać założenia podstawy programowej dla szkoły podstawowej. Sprawę komentowali w Debacie Dnia Polskiego Radia 24 Marcin Celiński (Liberte) i Tadeusz Płużański (Super Express).
Zobacz więcej na temat:  szkoła podstawowa edukacja reforma szkolnictwa Anna Zalewska samorząd Warszawa Prawo i Sprawiedliwość aglomeracja warszawska aglomeracja

Metropolia warszawska. Co oznaczają propozycje PiS?

- Nazewnictwo jest mylące. W gruncie rzeczy my nie tworzymy megamiasta, a tworzymy powiat metropolitalny. Miasto to jednostka o gęstej zabudowie, dużej intensywności wszelkich procesów, a na tym obszarze im dalej od Pałacu Kultury, tym ta intensywność jest mniejsza – powiedział o reformie ustroju Warszawy w Polskim Radiu 24 dr Aleksander Nelicki, ekspert ds. samorządu terytorialnego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Warszawa samorząd Prawo i Sprawiedliwość aglomeracja aglomeracja warszawska PiS