more_horiz
PR24 Portal
Section05

Agnieszka Holland

Holland uderza w polski Kościół i zarzuca "konflikt z Watykanem". "Polacy to katolicy, ale nie chrześcijanie"

Agnieszka Holland otrzymała nagrodę specjalną na rzymskim festiwalu filmowym, który zrodził się z inicjatywy św. Jana Pawła II. Podczas spotkania reżyserka oskarżyła rząd PiS i prezydenta Polski o używanie retoryki z czasów nazistowskich oraz oceniła, że Polacy to katolicy, ale nie chrześcijanie. Mówiła też o konflikcie, jaki miałby istnieć pomiędzy polskim Kościołem a Watykanem.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Agnieszka Holland Kościół katolicki Kościół katolicyzm

"Zrobiła wielką krzywdę obrazowi Polski i Polaków". Minister sprawiedliwości o Holland i jej filmie

- To jest język wzięty wprost z reguł i zasad stalinowskiej propagandy. Można powiedzieć, że jest on nie tylko analogiczny: to jest język wprost stamtąd zapożyczony - powiedział Zbigniew Ziobro, odnosząc się do wypowiedzi medialnych Agnieszki Holland. - Będziemy mówić prawdę niezależnie od wyroków i prób zakneblowania nam ust - stwierdził.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Agnieszka Holland Zbigniew Ziobro polityka FILM kino społeczeństwo

Prezes PiS nie musi prostować swoich słów o filmie Holland. Wyrok sądu jest już prawomocny

Prezes PiS Jarosław Kaczyński nie musi prostować swoich słów o filmie "Zielona granica" - to orzeczenie sądu jest już prawomocne. W piątek Sąd Apelacyjny w Łodzi nie przychylił się do zażalenia kandydatki na posła z listy Lewicy, której pozew w trybie wyborczym przeciwko Jarosławowi Kaczyńskiemu został wcześniej oddalony.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jarosław Kaczyński sąd sądownictwo Prawo i Sprawiedliwość Agnieszka Holland FILM

Sąd: prezes PiS nie musi prostować słów o filmie Holland. "Armia Putina"

Sąd Okręgowy w Sieradzu oddalił pozew w trybie wyborczym kandydatki na posła z list Lewicy przeciwko Jarosławowi Kaczyńskiemu. Chodzi o słowa prezesa Prawa i Sprawiedliwości nt. filmu Agnieszki Holland, że "ci, którzy robią takie filmy, są armią Putina". Sąd uznał, że wypowiedź nie musi być prostowana.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość sąd sądownictwo FILM Agnieszka Holland

Minister sprawiedliwości: Holland używa języka wprost zapożyczonego ze stalinowskiej propagandy

- To jest język wzięty wprost z reguł i zasad stalinowskiej propagandy. Można powiedzieć, że jest on nie tylko analogiczny: to jest język wprost stamtąd zapożyczony - powiedział Zbigniew Ziobro, odnosząc się do wypowiedzi medialnych Agnieszki Holland. - Będziemy mówić prawdę niezależnie od wyroków i prób zakneblowania nam ust - stwierdził.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Agnieszka Holland Zbigniew Ziobro polityka

"Szkodzi Platformie Obywatelskiej". Poseł PSL o filmie "Zielona granica"

W programie "Minęła 20" na antenie TVP Info Władysław Teofil Bartoszewski wypowiedział się na temat filmu "Zielona granica". - Moim zdaniem ten film nie powinien być pokazany przed wyborami, ponieważ szkodzi Platformie Obywatelskiej, a gdyby został pokazany po wyborach, to nikt by o nim nie rozmawiał - ocenił polityk PSL.
Zobacz więcej na temat:  Platforma Obywatelska Agnieszka Holland film polski imigranci w Europie wybory w Polsce Władysław Teofil Bartoszewski POLSKA polityka

Premier Morawiecki: film Holland to pseudodzieło, do którego Niemcy przyłożyli swoje judaszowe srebrniki

Film "Zielona granica" ma zniszczyć dobre imię Polski - ocenił premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu podczas wiecu w Trzciance w województwie wielkopolskim nazwał produkcję w reżyserii Agnieszki Holland "pseudodziełem, do którego Niemcy przyłożyli swoje judaszowe srebrniki".
Zobacz więcej na temat:  granica imigranci w Europie Agnieszka Holland film polski Mateusz Morawiecki POLSKA polityka

Ziobro o wyroku zakazującym mówienia o filmie Holland: to zamach na wolność słowa

- Zdaniem sądu pani Agnieszka Holland może porównywać polskich żołnierzy i funkcjonariuszy Straży Granicznej do "bandytów", "sadystów" i "niemieckich nazistów" (...) Natomiast ja nie mogę odpowiedzieć na te słowa, stając w obronie funkcjonariuszy, którzy są tak okropnie przez nią wyzywani i obrażani - powiedział na konferencji prasowej minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.
Zobacz więcej na temat:  Zbigniew Ziobro sąd Agnieszka Holland film polski wolność słowa POLSKA polityka

Minister Ziobro z zakazem wypowiedzi nt. Holland? W sieci zawrzało, internauci piszą o cenzurze

Film "Zielona granica", który szkaluje Straż Graniczną, jest szeroko komentowany w mediach. Okazuje się, że nie wszyscy mają prawo do jego oceny. Warszawski sąd okręgowy zabronił Zbigniewowi Ziobro wypowiadania się na temat Agnieszki Holland i jej filmu "Zielona granica". - Jest to zabezpieczenie ws. o ochronę dóbr osobistych - poinformował pełnomocnik reżyserki Michał Wawrykiewicz. W sieci zawrzało - internauci masowo komentują decyzję sądu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Zbigniew Ziobro sąd Agnieszka Holland FILM

Mistrz jiu-jitsu szkolący żołnierzy WOT: w filmie Holland mamy biedne kobiety i dzieci. To jest totalne kłamstwo

- Agnieszka Holland robi dobry interes na kłamstwie - ocenił w rozmowie z TV Republika ppor. WOT Paweł Jóźwiak, były mistrz Europy w brazylijskim jiu-jitsu i dwukrotny mistrz Polski w MMA. Jego zdaniem, w "Zielonej granicy" widzimy próbujące przedostać się do Polski "biedne kobiety i dzieci". - To jest totalne kłamstwo, bo na granicy są dorośli mężczyźni, którzy są silni, agresywni i niebezpieczni - ocenił.
Zobacz więcej na temat:  służby i bezpieczeństwo granica Wojska Obrony Terytorialnej POLSKA Agnieszka Holland

PO naciskała na Holland? Fogiel: nie można mówić o dziele artystycznym, z którym nie mają nic wspólnego

Poseł PiS Radosław Fogiel odniósł się do słów Agnieszki Holland o naciskach PO, by nie puszczać filmu "Zielona granica" przed wyborami. Jego zdaniem, rzucają one "nowe światło na całą sprawę". - To pokazuje, że nie można mówić o odrębnym dziele artystycznym, z którym politycy Platformy nie mają nic wspólnego, skoro sama reżyserka przyznaje, że próbowali z nią negocjować termin premiery - ocenił.
Zobacz więcej na temat:  Agnieszka Holland Platforma Obywatelska polityka Radosław Fogiel POLSKA

Film Holland o migrantach. Prof. Żaryn: pokazuje nieprawdziwy obraz Polski i polskości

- Okazuje się, że wymiarem polskiego patriotyzmu jest walka z bardzo twardo przekazywanym, nieprawdziwym obrazem Polski i polskości - podkreślił w Polskim Radiu 24 historyk prof. Jan Żaryn, odnosząc się do filmu Agnieszki Holland "Zielona granica".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Jan Żaryn imigracja Agnieszka Holland służby i bezpieczeństwo kryzys migracyjny 2023 kryzys migracyjny