more_horiz
PR24 Portal
Section05

akcja ratunkowa

Nowe informacje ws. zderzenia statków na Morzu Północnym. Polska jednostka zostaje na miejscu, trwa akcja ratownicza

Jednostka MS Polesie w dalszym ciągu jest na miejscu i bierze udział w akcji ratowniczej, po jej zakończeniu ma przypłynąć do Cuxhaven - poinformowała Polska Żegluga Morska. Do kolizji statków "Verity" i "Polesie" doszło we wtorek rano na południowy zachód od wyspy Helgoland. Jedna osoba nie żyje, cztery wciąż są poszukiwane.
Zobacz więcej na temat:  Europa Niemcy statek katastrofa morska marynarze akcja ratunkowa

Ogromne zniszczenia po trzęsieniu ziemi w Maroku. MSZ zadeklarowało chęć pomocy w akcji ratunkowej

Polska złożyła kondolencje rodzinom ofiar piątkowego trzęsienia ziemi w Maroku. Poinformowało o tym Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Resort dyplomacji napisał w dokumencie, że w tych tragicznych chwilach Polska jest "z narodem Maroka". Polskie MSZ zadeklarowało też chęć pomocy w akcji ratunkowej.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Afryka Północna Maroko trzęsienie ziemi kataklizmy akcja ratunkowa pomoc

Ćwiczenia "New Wave 2023" w Polsce. Ratownicy z Europy szkolą się w walce z żywiołami

Prawie 600 ratowników bierze udział w międzynarodowych ćwiczeniach "New Wave 2023". Pod Nowym Dworem Mazowieckim ćwiczą razem z Polakami grupy ratownicze z Ukrainy, Finlandii, Austrii, Czech, Belgii i Chorwacji. Scenariusz ćwiczeń obejmuje wystąpienie zagrożeń powodziowych wzdłuż Narwi i Wisły. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA straż pożarna akcja ratunkowa powódź bezpieczeństwo ćwiczenia

Niemcy: płoną lasy na terenie dawnych poligonów. "Sytuacja jest dramatyczna"

W niemieckim landzie Meklemburgia-Pomorze Przednie w odległości kilku kilometrów od siebie w poniedziałek wybuchły aż trzy pożary. Sytuacja jest szczególnie dramatyczna - w rejonie Luebtheen i Hagenow. Pożary wybuchły na terenie dawnych poligonów, na których znajdują się niewybuchy i amunicja z czasów II wojny światowej, co dodatkowo utrudnia akcję straży pożarnej i służb ratunkowych. Władze zdecydowały się na ewakuację ludności – podaje we wtorek portal dziennika "Bild".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Niemcy pożar akcja ratunkowa wybuch straż pożarna alarm

Trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii. Gigantyczne straty po kataklizmie

Mija tydzień od jednego z najbardziej tragicznych w skutkach trzęsień ziemi na Bliskim Wschodzie. 6 lutego nad ranem ziemia zatrzęsła się na południu Turcji i na północy Syrii. Do tej pory w kataklizmie zginęło ponad 34 tysiące osób. Jak podaje gazeta "National" 23 mln ludzi zamieszkujących obszar o powierzchni 120 tys. km kw. zostało dotkniętych trzęsieniem ziemi. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Azja Turcja Syria trzęsienie ziemi akcja ratunkowa

Turcja: od soboty polscy strażacy przeszukują gruzowisko w Besni w nadziei na odnalezienie żywej osoby

 - Po tym, gdy w sobotę psy zasygnalizowały, że w jednym z zawalonych budynków w Besni może się znajdować żywa osoba, polscy strażacy nieprzerwanie prowadzą poszukiwania – poinformował Jakub Siczek, oficer łącznikowy polskiej grupy ratowniczej działającej w Turcji.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Azja Turcja trzęsienie ziemi akcja ratunkowa Syria straż pożarna infografika