more_horiz
PR24 Portal
Section05

aktorstwo

Premiera spektaklu "Znowu «Łut szczęścia»". Weronika Humaj: próbujemy wpuścić w tę sztukę powiew świeżości

Widzom dobrze jest znana z serialu telewizyjnego "Stulecie Winnych", a już dzisiaj (27.11) będzie można ją zobaczyć w premierowym spektaklu Teatru Telewizji Polskiej - "Znowu «Łut szczęścia»". W lutym z kolei na ekrany kin wejdzie film "Sami Swoi. Początek" z jej udziałem. Gościem "Spotkania z..." była aktorka Weronika Humaj.
Zobacz więcej na temat:  Weronika Humaj Martyna Podolska aktorstwo aktorzy Teatr Telewizji spektakl

"Rząd 2, miejsce 4". Festiwal Era Schaeffera w warszawskiej Zachęcie

Era Schaeffera to doroczne spotkanie artystów skupiających się wokół teatralnej i muzycznej twórczości Bogusława Schaeffera. Gośćmi Konrada Szczebiota byli: Krystyna Gierłowska, organizatorka wydarzenia, Konrad Jeliński, opiekun archiwum Scharffera, prof. Artur Grabowski, specjalista z zakresu dramaturgii Bogusława Schaeffera.
Zobacz więcej na temat:  TEATR KULTURA aktorstwo Polskie Radio 24 Konrad Szczebiot Bogusław Schaeffer

"Chodząca historia teatru". Wspomnienie Macieja Damięckiego

W wieku 79 lat zmarł aktor filmowy i teatralny Maciej Damięcki. Publiczności dał się poznać m.in. za sprawą ról w filmach "Stawka większa niż życie", "Szatan z siódmej klasy", "Kolumbowie", "Chłopi", "Rozmowy kontrolowane" oraz takich serialach jak "Plebania" czy "M jak miłość". Był także związany z Teatrem Polskiego Radia. W audycji "W antrakcie" aktora wspominały osoby, które współpracowały z nim na scenie teatralnej.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Maciej Damięcki KULTURA aktorstwo Malwina Kiepiel Magda Kuydowicz

Stanisława Celińska laureatką Nagrody im. Ireny Solskiej

Nagroda im. Ireny Solskiej przyznawana jest przez Klub Krytyki Teatralnej Stowarzyszenia Dziennikarzy RP, polską sekcję Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Teatralnych (AICT). Gośćmi Konrada Szczebiota byli: laureatka nagrody, Stanisława Celińska, oraz Tomasz Miłkowski, przewodniczący polskiej sekcji stowarzyszenia.
Zobacz więcej na temat:  TEATR KULTURA aktorstwo Polskie Radio 24 Konrad Szczebiot Stanisława Celińska

Maksymilian Rogacki: moja opinia o działaniach Moniki Strzępki jest bardzo krytyczna

- Odbyłem kilka spotkań z zespołem Teatru Dramatycznego. Z relacji ustnych, nie pisemnych, wiem, co się w tym teatrze dzieje. Każda rewolucja jest krwawa i rewolucja, z jaką mamy do czynienia w Teatrze Dramatycznym w Warszawie, również okazała się krwawa, ale to chyba nie było trudne do przewidzenia - stwierdził w Dwójce Maksymilian Rogacki, przewodniczący Zarządu Głównego Związku Zawodowego Aktorów Polskich.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Teatr Dramatyczny Monika Strzępka aktorzy aktor aktorstwo zwolnienia praca Paweł Siwek Warszawa

Hanna Skarżanka. "Miała w sobie tę iskrę cygańską"

- Hanka była w najwyższym stopniu profesjonalistką, a jednocześnie miała w sobie tę iskrę cygańską. Tę odrobinę szaleństwa, tę wspaniałą fantazję i odwagę, bez której wszelka sztuka jest niemożliwa. Gdy pojawiała się scenie, towarzyszyła jej niezwykła atmosfera, za każdym razem tworząca się na nowo na oczach publiczności - ocenił Wojciech Młynarski na antenie Polskiego Radia. 
Zobacz więcej na temat:  Hanna Skarżanka aktor aktorzy aktorstwo piosenka FILM TEATR II wojna światowa Armia Krajowa KULTURA

XXIX Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek "Spotkania"

W zeszłym tygodniu odbył się w Toruniu XXIX Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek "Spotkania", jeden z najstarszych festiwali lalkarskich w Polsce, prezentującego najciekawsze dokonania teatru lalek i szeroko pojętej animacji. Gośćmi Polskiego Radia 24 byli: Hanna Wittstock, toruńska krytyk teatralna i Zbigniew Lisowski, dyrektor teatru Baj Pomorski w Toruniu.
Zobacz więcej na temat:  TEATR KULTURA aktorstwo Polskie Radio 24 Konrad Szczebiot