X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
aktualności katolickie

Polscy biskupi w Watykanie. Tematem rozmów m.in. sytuacja na granicy z Białorusią

Polscy biskupi, składający wizytę w Watykanie, rozmawiali w piątek z papieżem Franciszkiem między innymi o sytuacji na granicy z Białorusią i potrzebie korytarzy humanitarnych. Po dwugodzinnej audiencji u papieża biskupi poinformowali, że wśród poruszonych tematów były też kwestie trwającego synodu biskupów na temat synodalności Kościoła oraz nowej ewangelizacji.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Watykan POLSKA Stanisław Gądecki papież Franciszek wiara Kościół katolicyzm aktualności katolickie

tylko u nas "Jest wzorem lidera i wzorem chrześcijanina". Carl Anderson o Janie Pawle II

- Miał wielki szacunek dla godności każdego człowieka. Nawet tego, który się z nim nie zgadzał – mówi o Janie Pawle II Carl Anderson, wieloletni przewodniczący Rycerzy Kolumba, jednej z największych organizacji charytatywnych na świecie. Amerykanin został wyróżniony specjalną nagrodą Totus Tuus 2021.
Zobacz więcej na temat:  Jan Paweł II aktualności katolickie społeczeństwo Przemysław Goławski POLSKA USA pomoc Kościół Kościół katolicki wiara

Anna Maria Anders na UKSW: kardynał Wyszyński i generał Anders to symbole wolności

Na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie Anna Maria Anders, ambasador Rzeczypospolitej Polskiej we Włoszech i San Marino, wygłosiła wykład inauguracyjny "Kardynał Stefan Wyszyński i Generał Władysław Anders symbole wolności".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego Anna Maria Anders szkolnictwo wyższe aktualności katolickie chrześcijaństwo

"Jesteśmy przez Boga posłani do tego, by być apostołami". Kard. Nycz o współczesnej ewangelizacji

- We współczesnym świecie, także w Polsce, wciąż są ludzie, którzy nie znają Chrystusa. Dlatego jesteśmy posłani do tego, by być apostołami - powiedział metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz podczas mszy św. z okazji inauguracji roku akademickiego na UKSW.
Zobacz więcej na temat:  Kościół Kościół katolicki Kazimierz Nycz Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego studenci społeczeństwo POLSKA aktualności katolickie

"Jesteśmy to winni młodym ludziom". Ojciec Święty apeluje o wprowadzenie przepisów klimatycznych

Papież Franciszek przyjął uczestników międzynarodowego spotkania parlamentarnego w ramach przygotowań do listopadowej konferencji klimatycznej ONZ - COP26 w Glasgow. Ojciec Święty zaapelował o pilne przyjęcie "mądrych i sprawiedliwych" przepisów w obronie klimatu.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Kościół wiara chrześcijaństwo katolicyzm papież papież Franciszek Watykan aktualności katolickie klimat środowisko natura ONZ

Rozpoczął się Synod Biskupów w Watykanie. Papież Franciszek: trzeba zmienić coś w Kościele

- Nie trzeba zmieniać Kościoła, natomiast trzeba zmienić coś w Kościele - powiedział papież Franciszek zwracając się do uczestników synodu rozpoczętego w Watykanie. Jak mówił, Kościół nie może stać się "muzeum z wielką przeszłością i małą przyszłością".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Kościół wiara chrześcijaństwo katolicyzm papież papież Franciszek Europa Watykan aktualności katolickie

"Będzie próbą wspólnej drogi". Kardynał Nycz o synodzie biskupów

W Watykanie, w obecności papieża Franciszka, rozpocznie się w sobotę Synod biskupów "Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja". W sesji i uroczystej mszy świętej na rozpoczęcie Drogi Synodalnej XVI Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów weźmie udział Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski metropolita poznański arcybiskup Stanisław Gądecki.
Zobacz więcej na temat:  Kościół Kościół katolicki aktualności katolickie POLSKA Kazimierz Nycz