more_horiz
PR24 Portal
Section05

aktualności katolickie

"Jego życie napełnione było Bożym Miłosierdziem". Biskup Sławomir Oder o bł. Stefanie W. Frelichowskim

Biskup Sławomir Oder powiedział, że życie błogosławionego Stefana Wincentego Frelichowskiego napełnione było Bożym Miłosierdziem. Duchowny wygłosił homilię w czasie Mszy Świętej w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Eucharystia była głównym punktem 16. Święta Dziękczynienia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA chrześcijaństwo wiara Kościół Kościół katolicki społeczeństwo aktualności katolickie

XVI Święto Dziękczynienia. W Warszawie wyruszyła pielgrzymka z relikwiami bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego

Z Placu Piłsudskiego w Warszawie do Świątyni Opatrzności Bożej wyruszyła pielgrzymka z relikwiami bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego, harcerza, kapłana, więźnia Dachau. Pielgrzymi dotrą na miejsce przed południem. Msza o 12.00 będzie kulminacyjnym punktem obchodów Święta Dziękczynienia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wiara chrześcijaństwo Święto Dziękczynienia świątynia opatrzności Kazimierz Nycz Jan Paweł II aktualności katolickie

"Ucałowałem ziemię polską". Ta wizyta Jana Pawła II odmieniła oblicze polskiej ziemi

– Drodzy rodacy! Ucałowałem ziemię polską, z której wyrosłem, ziemię, z której wezwał mnie Bóg niezbadanym wyrokiem swej opatrzności na Stolicę Piotrową w Rzymie, ziemię do której przybywam dzisiaj jako pielgrzym – mówił Jan Paweł II po przylocie na lotnisko Okęcie w Warszawie. 
Zobacz więcej na temat:  aktualności katolickie Henryk Jabłoński HISTORIA Jan Paweł II pielgrzymka

TYLKO U NAS "Duchowy testament Benedykta XVI jest źródłem nadziei". Rozmawialiśmy z osobistym sekretarzem papieża

- Duchowy testament Benedykta XVI jest źródłem nadziei na przyszłość dla tych wszystkich, którzy wierzą – powiedział w rozmowie z Portalem Polskiego Radia abp Georg Gänswein, osobisty sekretarz papieża Benedykta XVI, prefekt Domu Papieskiego.
Zobacz więcej na temat:  Kościół katolicki Kościół wiara aktualności katolickie Przemysław Goławski Jan Paweł II Benedykt XVI POLSKA

TYLKO U NAS Światowe Dni Młodzieży. Ilu Polaków pojawi się w Lizbonie? Ks. Koprianiuk: spodziewamy się 25 tys. naszych rodaków

W spotkaniach z papieżem w Lizbonie weźmie udział co najmniej 25 tys. Polaków. Dane te przedstawił ks. Tomasz Koprianiuk, dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM. Wydarzenie ma być nie tylko atrakcyjną pielgrzymką, ale też czasem umacniania wiary. - Ważne jest to, aby ci, którzy wracają ze Światowych Dni Młodzieży, nie mieli poczucia, że wracają z wycieczki, ale by wrócili jako wspólnota i dawali świadectwo w parafii - mówi ksiądz w rozmowie z Przemysławem Goławskim.
Zobacz więcej na temat:  papież Franciszek Kościół katolicki ŚWIAT Europa Kościół wiara aktualności katolickie Portugalia Lizbona Światowe Dni Młodzieży Przemysław Goławski

Miesięcznica katastrofy smoleńskiej. Ks. Bartołd: ofiarom należy się nasza pamięć

Proboszcz archikatedry warszawskiej ksiądz Bogdan Bartołd powiedział, że 13 lat temu, "96 polskich ziaren zostało rzuconych w smoleńską ziemię, by wydało owoc". W Archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie modlono się - jak co miesiąc - w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej z 2010 roku i ojczyzny.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo katastrofa smoleńska Bogdan Bartołd aktualności katolickie miesięcznica katastrofy smoleńskiej

W Episkopacie Polski zaprezentowano książkę kard. Müllera. "Zbawienie nie jest możliwe bez wiary"

Do księgarń trafiło polskie tłumaczenie książki kardynała Gerharda Müllera "Cud nieśmiertelności.Co będzie po życiu ziemskim?". Publikacja teologia i byłego Prefekta Kongregacji Nauki Wiary poświęcona jest śmierci i tajemnicy życia wiecznego.
Zobacz więcej na temat:  Kościół Kościół katolicki wiara chrześcijaństwo POLSKA Episkopat Polski aktualności katolickie społeczeństwo

25 tys. osób oczekuje ukarania TVN. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przekazała dane ws. "Franciszkańskiej 3"

Ponad 25 tys. osób wystosowało skargi do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w sprawie ukarania TVN24 za emisję reportażu "Franciszkańska 3". Jak oceniono w materiale "za pomocą kłamstwa i manipulacji starano się zniszczyć autorytet św. Jana Pawła II i ks. kardynała Adama S. Sapiehy".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jan Paweł II aktualności katolickie wiara HISTORIA media KRRiT TVN społeczeństwo dziennikarstwo

Franciszek do Polaków: proście Maryję o wiarę, jedność i pokój, zwłaszcza na Ukrainie

W obchodzoną 3 maja uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski papież Franciszek powiedział Polakom podczas audiencji generalnej: "Przyzywajcie jej wstawiennictwa dla waszych krajów i całej Europy". Dodał, by prosić "o wytrwanie w wierze, jedność i zgodną współpracę, a przede wszystkim o pokój, zwłaszcza w sąsiedniej Ukrainie".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa papież Franciszek aktualności katolickie wiara Watykan

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Główne obchody na Jasnej Górze

3 maja Kościół w Polsce obchodzi uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Jest to święto kościelno-narodowe, które nawiązuje do ważnych wydarzeń z historii: obrony Jasnej Góry przed Szwedami w 1655 roku, ślubów lwowskich króla Jana Kazimierza, w których powierzył królestwo opiece Matki Bożej, a także - uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA aktualności katolickie Kościół religia wiara 3 Maja Jasna Góra

"Życie z duszą czy bez". Paweł Milcarek o kontrowersjach wokół wspomnień bpa Gänsweina o Benedykcie XVI

- Naruszeniem pewnego tabu był już sam fakt, że mieliśmy papieża urzędującego i papieża emeryta. To od początku wytwarzało bardzo trudną sytuację, w której papież Benedykt zdał egzamin z najwyższą oceną solidności i lojalności wobec papieża, z którym bardzo się różnił - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Milcarek, filozof, publicysta, redaktor naczelny "Christianitas".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa ŚWIAT Filip Memches Benedykt XVI aktualności katolickie