more_horiz
PR24 Portal
Section05

aktywność fizyczna

Sport w życiu dziecka. Dlaczego aktywność fizyczna jest tak ważna?

Z jednej strony coraz więcej osób dorosłych zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest aktywność fizyczna i zachęca do niej swoje dzieci, z drugiej zaś w pędzie życia trudno jest wypaść z codziennej rutyny i znaleźć czas na ruch. Ponadto udogodnienia, które pojawiły się wraz z rozwojem cywilizacji i ciągle ich przybywa, nie sprzyjają aktywności fizycznej, a wręcz zachęcają do tego, by ruszać się mniej. 
Zobacz więcej na temat:  Strefa Rodzica aktywność fizyczna zdrowie dziecka radio dla rodziców

Sport wśród najmłodszych. Jak zachęcić dzieci do aktywności fizycznej?

Sport to zdrowie - hasło stare jak świat, o którym wciąż trzeba przypominać. Badania wykazują, że dzieci w Polsce mają znaczne problemy z otyłością, a co dziesiąty uczeń drugiej klasy szkoły podstawowej nie uprawia sportu. Warto więc od najmłodszych lat zaszczepiać zainteresowanie aktywnością fizyczną. Jak to zrobić?
Zobacz więcej na temat:  Agnieszka Kunikowska aktywność fizyczna aktywność dzieci trening siłowy

"WF z AWF". Minister Czarnek o efektach programu: kilkadziesiąt tysięcy przeszkolonych nauczycieli

- W ramach programu "WF z AWF" przeszkolono kilkadziesiąt tysięcy nauczycieli wychowania fizycznego, działa ponad 30 tys. sport klubów, do których należy kilkaset tysięcy dzieci – powiedział w Warszawie szef MEiN Przemysław Czarnek. Minister edukacji i nauki uczestniczył w konferencji poświęconej programowi "WF z AWF - Aktywny dzisiaj dla zdrowia w przyszłości".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA edukacja Przemysław Czarnek Ministerstwo Edukacji i Nauki aktywność fizyczna