more_horiz
PR24 Portal
Section05

aktywność fizyczna

Przygotowania do triathlonu w sześć tygodni - to możliwe?

- Nie będę oczywiście bił rekordów, moim celem jest ukończyć triathlon za sześć tygodni w dobrym zdrowiu. Postanowiłem też wesprzeć dzięki temu cele charytatywne, co jest dodatkową motywacją - mówił trener lekkoatletyczny Jakub Jezierski, który dopiero niedawno zaczął przygotowania do wyjątkowo ciężkich zawodów. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka hobby zabawa triathlon aktywność fizyczna Piotr Galus zdrowie

Wakacje – świetny czas, aby podbudować swoją formę fizyczną. Jak to zrobić?

Praca, studia bądź domowe obowiązki: przyczyn mniej aktywnego stylu życia można znaleźć sporo. Według danych OECD Polska jest w czołówce zestawienia krajów UE, gdzie pracuje się największą liczbę godzin. A statystyki pokazują także, że w krajach, w których poświęca się więcej czasu na pracę, aktywność fizyczna mieszkańców spada. Co więc robić, aby np. wykorzystać wakacyjny czas i mimo wszystko spróbować odzyskać choć trochę formę, a może i wdrożyć się jednak do stałych treningów?
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA bieganie ruch praca aktywność fizyczna trening siłowy frisbee Bartosz Bielecki Robert Grzędowski Karol Gnat Trójka

"Sport wychowuje i kształtuje charaktery". Ekspert o aktywności fizycznej [ZOBACZ WIDEO]

Sport od tysięcy lat jest czymś, co fascynuje, buduje i przyciąga. Sportowcy są często bohaterami masowej wyobraźni, a ich wyczyny śledzą niemal wszyscy. Również sport amatorski stanowi wielką wartość. - Polecam wszystkim zacząć dzień od spaceru, jazdy na rowerze, biegania czy pójścia na siłownię - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Adam Korol, mistrz świata, mistrz olimpijski, wiceprezes PKOl, prezes PZTW.
Zobacz więcej na temat:  Małgorzata Raczyńska-Weinsberg pokl aktywność fizyczna

Złote standardy zachowania zdrowia w rodzinie. Jak zachować w zdrowiu całą wielopokoleniową rodzinę?

Żyjemy w świecie pełnym ułatwień, które, choć wygodne, nie zawsze wpływają korzystnie na nasze zdrowie. Przede wszystkim mniej się ruszamy. Zamiast schodów wybieramy windę, spacer zastępujemy samochodem i coraz częściej zamawiamy jedzenie z dostawą do domu. Nie zawsze są to też najzdrowsze wybory żywieniowe. 
Zobacz więcej na temat:  zdrowie zdrowe odżywianie Strefa Rodzica aktywność fizyczna zdrowie i dieta Artur Wolski