more_horiz
PR24 Portal
Section05

aktywność

Trening na zimę. Jak przygotować się do jazdy na stoku?

Osoby wybierające się na stok narciarski często zapominają, że najpierw trzeba zadbać o swoją tężyznę fizyczną. Przygotowania powinno się rozpocząć przynajmniej kilka tygodni przed zapięciem nart lub deski, aby zwiększyć komfort jazdy. Co więcej, taka rozgrzewka dobrze zrobi też tym, którzy na nartach nie jeżdżą, ale planują na przykład pochodzić po górach.
Zobacz więcej na temat:  Daniel Wydrych Henryk Szrubarz Piotr Galus Patryk Michalski trening siłowy gimnastyka aktywność fizyczna aktywność narty snowboard

Codzienne chodzenie - dla zdrowia fizycznego i psychicznego

To, że aktywność fizyczna ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie, wie już chyba każdy. Doniesienia specjalistów potwierdzają, że krótkie, nawet 10-minutowe codzienne chodzenie może przynieść korzyści zdrowotne. - Po prostu wstań i chodź. Przy regularnym chodzeniu zyskuje nasze ciało, umysł i poprawia się jakość życia - przekonuje Paweł Ziółkowski, psycholog biznesu i zdrowia.  
Zobacz więcej na temat:  Czwórka aktywność fizyczna aktywność ruch zdrowie Marta Hoppe

Rodzinna pasja. "Życie w pełni zrównoważone" [POSŁUCHAJ REPORTAŻU]

– Nie zawsze jest tak, że tryskam entuzjazmem, że ładnie wyglądam, że mi się wszystko chce – mówi Karolina Dobrzyńska, mama trójki nastoletnich dzieci, która wraz z całą rodziną uprawia kitesurfing. Sport ten stał się nie tylko ich wspólną pasją, ale i sposobem na życie. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka reportaż aktywność fizyczna rodzina aktywność Urszula Żółtowska-Tomaszewska pr poleca kitesurfing

Rodzinne pasje. "Życie w pełni zrównoważone" - reportaż Urszuli Żółtowskiej

Karolina Dobrzyńska jest dziennikarką i mamą 3 nastoletnich dzieci. Nie ukrywa, że jest ciepłolubna, ale wakacje na sportowo spędza nad Bałtykiem na kitesurfingu z całą rodziną. Kiedyś była strasznym kanapowcem i mamą na cały etat. Teraz pływa na "kajcie" i chodzi na jogę.
Zobacz więcej na temat:  reportaż aktywność fizyczna rodzina aktywność Urszula Żółtowska-Tomaszewska Karolina Dobrzyńska

Eksperci: Polacy nie muszą obawiać się o zatrudnienie i mogą liczyć na wzrost płac

Nie ma danych, aby Polacy mieli obawiać się wzrostu bezrobocia. To daje też szansę na dalsze wzrosty wynagrodzeń. Raczej należy myśleć o zasilaniu naszego rynku pracownikami z Ukrainy czy Białorusi – mówili goście  audycji "Rządy Pieniądza" w PR24: Macieja Wośko, redaktor naczelny "Gazety Bankowej" i Andrzej Stefaniak, analityka finansowego DMK.  
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA bezrobocie aktywność zatrudnienie wynagrodzenia imigracja

Marlena Maląg: szykujemy programy dla seniorów, rodzin, pracowników i przedsiębiorczych kobiet

14-e emerytury będą stałym wsparciem wypłacanym najniżej uposażonym emerytom i rencistom w drugiej połowie każdego roku. 800+ wejdzie natomiast w 2024 r. co jest wyrazem przemyślanej polityki społecznej rozumianej jako inwestycja w przyszłość. Jednocześnie wspieramy ambitne, przedsiębiorcze kobiety, dla których przygotujemy korzystne rozwiązania przy zakładaniu własnego biznesu. Pracownikom zaoferujemy dwukrotną podwyżkę płacy minimalnej, której wysokość chcemy wypracować w konsensusie ze związkami zawodowymi i pracodawcami - mówiła w audycji "Rządy Pieniądza" minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Marlena Maląg 500+ rodzina emerytura msp rynek pracy kobieta aktywność zatrudnienie

Sport wśród najmłodszych. Jak zachęcić dzieci do aktywności fizycznej?

Sport to zdrowie - hasło stare jak świat, o którym wciąż trzeba przypominać. Badania wykazują, że dzieci w Polsce mają znaczne problemy z otyłością, a co dziesiąty uczeń drugiej klasy szkoły podstawowej nie uprawia sportu. Warto więc od najmłodszych lat zaszczepiać zainteresowanie aktywnością fizyczną. Jak to zrobić?
Zobacz więcej na temat:  Agnieszka Kunikowska aktywność fizyczna aktywność dzieci trening siłowy

Recykling w branży moto

Kwestia ekologii i potrzeba zmniejszenia negatywnego wpływu na środowisko skupia w ostatnich latach coraz większą uwagę – także w branży motoryzacyjnej. Nacisk kładziony jest nie tylko na ekologii produkcji i codziennego korzystania, ale także na recyklingu.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 ekologia zmiany klimatyczne Niemcy aktywność

Premia za dojazd rowerem do pracy - czy takie rozwiązanie ma sens?

Dojeżdżanie do pracy rowerem ma wiele zalet - poza kwestiami zdrowotnymi, unikamy wydatków na benzynę, stania w korkach, a także nie musimy szukać miejsca parkingowego. Jak się okazuje, w niektórych miejscach można dzięki temu również zarobić. Premia za dojeżdżanie rowerem do pracy jest coraz częściej stosowana w różnych krajach, w tym Polsce. Czy taka forma benefitu ma sens?
Zobacz więcej na temat:  Izabela Kostyszyn rower aktywność praca pracodawcy aktywność fizyczna

Anna Kiełbasińska: zawodowy sport różni się od rekreacji nie tylko wynikami, ale też poświęceniem i bólem

"Login: Aktywni" to audycja, w której optymizm idzie w parze z aktywnością fizyczną. Rozmawiamy z ludźmi, którzy są sportowcami i równolegle robią rzeczy nieoczywiste, albo z reprezentantami ciekawych zawodów, o których nikt by nie pomyślał, że mogą zajmować się sportem. Szukamy sposobów, jak do codzienności włączyć elementy wyższej kultury fizycznej.
Zobacz więcej na temat:  Dariusz Urbanowicz Anna Kiełbasińska STYL ŻYCIA bieganie Lekkoatletyka zdrowie aktywność Trójka

Aktywnie i oszczędnie. Jak przygotować rower do sezonu?

Za nami pierwsze ciepłe dni. Wraz z nadejściem wiosny na ulice wyjechali też pierwsi cykliści. Jak przygotować swój sprzęt na nadchodzący sezon?
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 rower wiosna aktywność aktywność fizyczna oszczędzanie zdrowie

BMW wygrywa z ekologami w sądzie. Niemiecka branża moto przed wymiarem sprawiedliwości

Producenci samochodów coraz częściej znajdują w swoich skrzynkach pocztowych pozwy sądowe. Co jest przyczyną? Ekolodzy żądają natychmiastowego przejścia na bezemisyjność.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 ekologia zmiany klimatyczne Niemcy bmw sądownictwo sąd aktywność