more_horiz
PR24 Portal
Section05

alarm bombowy

Za fałszywy alarm bombowy grozi nawet osiem lat więzienia. Rzecznik SG apeluje o rozwagę

Skończył się rok szkolny, a to oznacza początek wakacji i zwiększony ruch turystyczny. Rzecznik Straży Granicznej por. Anna Michalska przestrzegała przed fałszywym alarmowaniem służb o bombie. - Żarty dotyczące bezpieczeństwa np. o bombie w plecaku, mogą się skończyć nie tylko poniesieniem kosztów ewakuacji portu lotniczego i odwołania lotu, ale także zarzutami karnymi. Za fałszywe alarmy grozi nawet do 8 lat więzienia - przypomniała.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo turystyka straż graniczna bomba alarm bombowy

Alarm bombowy w samolocie z Katowic do Aten. Maszyna lądowała w asyście myśliwców

Samolot linii Ryanair lecący z Katowic do Aten, w którym zgłoszono alarm bombowy, wylądował bezpiecznie w greckiej stolicy w asyście greckich myśliwców. Wcześniej pilot poinformował o zagrożeniu bombowym - przekazała agencja dpa. Na pokładzie samolotu znajdowało się około 190 osób. Rzecznik polskiego MSZ Łukasz Jasina poinformował, że alarm był fałszywy.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Grecja Ryanair samoloty alarm bombowy

Krwawe przesyłki, zdemolowane drzwi, wybuch. Szef MSZ Ukrainy: 18 przypadków gróźb wobec dyplomatów

MSZ Ukrainy odnotowało łącznie 18 przypadków gróźb w 12 krajach pod adresem swoich dyplomatów - poinformował minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kułeba. Szef MSZ powiadomił na Facebooku, że przeprowadził w piątek naradę z dyplomatami. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT wojna 2022 Ukraina Rosja serwis wschodni wojna na Ukrainie dyplomacja poczta alarm bombowy Hiszpania POLSKA Czechy

Kolejny alarm przeciwlotniczy w Kijowie. Ulice opustoszały, ludzie udali się do schronów

W Kijowie po południu ogłoszono kolejny alarm przeciwlotniczy. Syreny zawyły ok. godziny 14.30 czasu polskiego. Po ogłoszeniu alarmu ulica, przy której znajduje się placówka PAP, opustoszała. Po chodniku poruszają się jedynie pojedynczy ludzie. Jeżdżą także nieliczne samochody. W mieście, tak jak poprzednio, nie widać śladów paniki.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 alarm bombowy Kijów

Posiedzenie Izby Cywilnej SN opóźnione. Powodem ewakuacja w związku z alarmem bombowym

Mające się rozpocząć we wtorek o godz. 10 posiedzenie całego składu Izby Cywilnej Sądu Najwyższego dotyczące zagadnień prawnych odnoszących się do kredytów walutowych jest opóźnione w związku z ewakuacją budynku SN. Jak przekazał ten sąd - zapewne wczesnym popołudniem okaże się, czy posiedzenie rozpocznie się jeszcze we wtorek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo Sąd Najwyższy kredyt walutowy kredyty walutowe alarm bombowy alarmy bombowe