more_horiz
PR24 Portal
Section05

alergia

Fontanny miejskie jako pomysł na ochłodę w upał: kuszące, ale niebezpieczne

Kiedy w mieście upał, czasami trudno znaleźć odrobinę chłodu. Może zmoczenie się wodą z miejskiej fontanny pomoże? Na pewno, jednak równocześnie pojawia się inne zagrożenie: szkodliwymi bakteriami, które mogą się w niej znajdować. – Takie kąpiele mogą mieć przykre konsekwencje – ostrzega Główny Inspektorat Sanitarny.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA zdrowie miasto woda upały zagrożenie alergia bakterie Józef Niewiarowski Piotr Firan Trójka

Sezon alergiczny. Kiedy się zacznie?

Im cieplej na zewnątrz, tym szybciej rośliny wiatropylne, w tym przypadku drzewa, które zaczynają pylenie najwcześniej, wypuszczą swoje pyłki, co może być problematyczne dla dużej części społeczeństwa. Około 40 proc. Polaków to alergicy, którzy mają dodatnie testy. Jedna trzecia mieszkańców Polski to alergicy objawowi. To właśnie oni, zamiast cieszyć się wiosną, będą zmagać się z przykrymi objawami alergii. Więcej w treści artykułu i w załączonej audycji. Zapraszamy!
Zobacz więcej na temat:  alergia alergie u dzieci zdrowie dziecka zdrowie Strefa Rodzica Joanna Ficińska radio dla rodziców radio dla dzieci

Sezon na alergie trwa. Jak radzić sobie z przykrymi objawami?

Wiosną wszystko budzi się do życia. Niestety, tyczy się to również reakcji alergicznych. Z alergiami mamy do czynienia głównie wiosną, ale właściwie dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Wiosną wiele roślin rozpoczyna swoje pylenie, a wszelkie alergie nasilają się. Co więcej, mogą pojawić się także alergie krzyżowe. O tym, jak radzić sobie z alergią i w jaki sposób zmniejszać jej nieprzyjemne skutki opowiedział w audycji "Strefa Rodzica" na antenie Polskiego Radia Dzieciom Dariusz Iwanow, lekarz medycyny rodzinnej.
Zobacz więcej na temat:  alergia alergie u dzieci zdrowie dziecka Strefa Rodzica radio dla rodziców

Alergia na jad owadów. Warto sprawdzić, czy nie jesteśmy uczuleni

W Polsce za mało osób z alergią na jad owadów błonkoskrzydłych, w tym os, pszczół, szerszeni, jest odczulanych – alarmują eksperci. Tymczasem jest to alergia, która może zagrażać życiu. Specjaliści i pacjenci mówili o tym na spotkaniu prasowym w Warszawie, zorganizowanym z inicjatywy Fundacji Centrum Walki z Alergią.
Zobacz więcej na temat:  Trójka społeczeństwo alergia zdrowie uczulenia Martyna Masztalerz Witold Lazar owady